Автор Тема: Volkswagen Kübelwagen  (Прочетена 3311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 11, 2013, 12:35:49
Прочетена 3311 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Пускам отделна тема за един интересен и оригинален автомобил на мои приятели от Пловдив.
Пускам като тема, понеже колата е била активно полвана до преди 2 години и в момента е в добра кондиция, но ще се иска профилактика на основните агрегати по окачване, спирачна система, осветление и запалване, понеже идеята е да се кара отново активно от другата пролет. Задачката ми за момента е да намеря подходящ сервиз за такива действия, който другата пролет да се заеме и да попрегледа това-онова.
Малко история на колата , засега оскъдна, не можах да взема много информация , не съм виждал документация.
Колата е внесена от Германия преди около 7-8 години , реставрирана и готова за ползване. Има много добър вид, отлични гуми и окачване на пръв поглед.
Ще се радвам на малко повечко инфо за модела, за да помогна с каквото мога на хората. :)








« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 13:14:28 от dido1903 »

Ноември 11, 2013, 13:20:02
Отговор #1

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ooo , супер защо нямам униформа на офицер от Вермахта... C:-)

Накратко - Фолксваген тип 181, наследник на предвоенния Кюбел( кофа на немски) , единственото такова е собственост
на Иван Мутафчиев , възстановено е и е колата от ,,На всеки километър" - епизод ,,Рицарският кръст"
На базата на Кефер , наледил е неговата Н - образна рама , независимото окачване със заноразположен 1200 , 1300 или
1500 боксеров мотор , много общи възли с него и Porsche Jagdwagen.

Боби , иска каране дето викаш , непретенциозен е като Ситроен Мехари. ;D, една и съща концепция.
От мен давам комутатор за чукче срещу скромна сума , и преглед на Ел - а.Модела е правен до 1980 - та,  друга такава има в
гаража на НСО и е детайлно представена в списание ,,Автокласика и мотоциклети"
Стоян Керкенезов - Stoker във форума , с червената костенурка е компетентен  по модела, разпитай го. :)
« Последна редакция: Ноември 11, 2013, 13:32:45 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 17, 2013, 11:14:57
Отговор #2

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Има 3-4 такива вагени които знам из България, всичките са все в завидно състояние за годините си, не съм ги виждал всички, но съм давал съвети и доставял части. Най-грубо мога да кажа, че са сбирнцайн от Костенурка, Тип3 и бусовете до 79, имат, някой специфични части, които ги няма нови и цените им никак не са приятни. Не са особено ценни за колекционерите и от гледна точка на части - имат сравнително скъпа реставрация, окачване, двигател и ламарини са лесни... Можеш да дадеш координатите ми и собственикът да се свърже с мен...

[email protected]
0886513079
Димитър 
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url