Автор Тема: Кола не карана с години - какви главоболия да очаквам?  (Прочетена 12438 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 26, 2013, 21:43:23
Прочетена 12438 пъти

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Здравейте тъй като ще ходя да гледам една кола, която не е карана от около 10 години.
Искам да ми дадете няколко насоки с какво да внимавам.
След като не е карана 10 години и маслото не е масло вече. Как да чуя мотора в какво състояние е. Проблем ли е да се запали за кратко, за да се види и чуе как работи или ще трябва да се смени маслото и тогава.

и други главоболия, които биха се получили.

П.П. извинявам се ако има подобна тема или съм объркал раздела
« Последна редакция: Ноември 03, 2013, 15:53:46 от dido1903 »

Октомври 26, 2013, 22:21:44
Отговор #1

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
А за каква кола става въпрос? Всяка марка и модел са с различни проблеми.Най-общо проблемите са в спирачната система:разложени маркучи клеясали цилиндърчета ръждясали въжета на ръчната спирачка както и барабани и дискове.Също може да очакваш залепнал феродов диск на съединителя което не е голям проблем.Маслото в мотора макър и 10годишно не е проблем да смазва но без особено голямо натоварване на двигателя и спортни изпълнения а след пробата и евентуална покупка трябва да се смени.Също и прегледай водните съединения тампони на двигател или общо казано всичко гумено дали е напукано нагоряло от времето и колко е годно.Другото е като при всяка кола.Ръжди удари боя и така на татък.За сега се сещам за това.Нека и колегите допълнят каквото знаят и се сещат.До сега Аз колите Съм си купувал без много много да гледам.Отивам трепне ли отвътре плащам вземам и дим да Ме няма.За Мен колата е като жената не трепне ли ти сърцето като я видиш първия път колкото и да я гледаш и оглеждаш няма се залюбите и погаждате.
« Последна редакция: Октомври 26, 2013, 22:27:24 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 26, 2013, 22:24:41
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много зависи къде е стояла тези 10 години, ако е била в хубав гараж, може да тръгне и след сравнително малко капиталовложения. Ако обаче е била навън, може и да няма какво да купуваш :D.

Октомври 27, 2013, 10:18:16
Отговор #3

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да особено двигателя ако през тези 10 години не е пален и е стояла неконсервирана навън изобщо направо го смятай за основен ремонт.Ръждясали цилиндри, ръждясали клапани, гумички на клапани ако има такива, водни помпи.Ако е ценна кола това не е проблем ,но ако става въпрос за кола която в движение струва 1000лв по добре изобщо не се занимавай.Смятай ,че ще ти се наложи да я ревизираш цялостно от ходова част, охладителна, горивна, спирачна и ел системи. Пари пари и още много пари.Пак ти казвам всичко зависи от колата.Ако е някой Пакард от 40те години става иначе май е по добре да си я купиш реставрирана и може и по евтино да ти излезе.

Октомври 27, 2013, 15:34:37
Отговор #4

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Става въпрос за Ваз 2103(Лада 1500) това което знам е че стои в гараж в едно село.

Октомври 27, 2013, 15:56:36
Отговор #5

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Не виждам смисъл да се пали въобще двигателя.С каква цел ще я купуваш?

Октомври 27, 2013, 15:57:55
Отговор #6

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Става въпрос за Ваз 2103(Лада 1500) това което знам е че стои в гараж в едно село.
Бонбон е, купувай смело ако ти хареса :)
Части за тези коли има все още и цените им са Ок... не са и никак трудни за обслужване. Така че нямай чак толкова големи притеснения.

Октомври 27, 2013, 16:30:17
Отговор #7

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Купувам я да си я карам, тъй като капарираха спутника.

Октомври 27, 2013, 20:52:59
Отговор #8

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Така става доста по сложно.Ако беше за реставрация, просто я взимаш без да я палиш, стига купето и да е добро.Но така... значи вземи филтърна хартия с тебе.Извади капка масло със щеката и я сложи на хартията-ако се разстели по него, не е толкова трагично маслото, почистваш свещите, делкото, катериш бензин с помпата и палиш.Добре би било да превъртиш мотора на ръка няколко пъти-с манивелата примерно или поне със стартера, да качи малко масло в главата, да не тръгне горе на сухо.
Ако обаче капката си остане капка на хартията, паленето с това масло не е желателно.В много краен случай, можеш да я припалиш, но не я оставяй да загрее изобщо... каране абсурд, двигателя си се износва все едно няма масло в него.

Впрочем аналогични са нещата и със скоростите и диференциала, но при оглед за покупка-няма какво да направиш.

Ладата да не е синя, от Пернишко?Че скоро видях една обява в мобилето?

Октомври 27, 2013, 22:24:18
Отговор #9

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Не в Кюстендилско е, във вторник ще ходя да я гледам