Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 212217 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2013, 20:55:17
Отговор #20

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Ти дам едни истински седалки  за лр :)

Октомври 30, 2013, 23:33:03
Отговор #21

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Никой ли не знае каква марка е воланът?На Митака на 110-тката има същия,аз имам същия на Москвича,със същия клаксон,но моят "беше" от Фиат Абарт.
Ако някой има подробна информация за тези волани,моля да я сподели,ще съм благодарен.Интересува ме дали са произвеждани в страни от Варшавския договор,или някъде по запада...

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Октомври 30, 2013, 23:54:30
Отговор #22

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Никой ли не знае каква марка е воланът?На Митака на 110-тката има същия,аз имам същия на Москвича,със същия клаксон,но моят "беше" от Фиат Абарт.
Ако някой има подробна информация за тези волани,моля да я сподели,ще съм благодарен.Интересува ме дали са произвеждани в страни от Варшавския договор,или някъде по запада...

Поздрави
Сега се сетих.
Волана е италиански , фирмата производител е Nardi ,  но му насадих основата с шлиците от шкодов 105 /120.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 31, 2013, 00:32:11
Отговор #23

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Голямо благодаря,бъди здрав!
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Октомври 31, 2013, 13:47:09
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам... мисля, че са си оригинални чешки тия точно волани и не съм виждал с други фланци да комплектовани. Аз имам и един /бяха даже 3 броя, но 2 от тях вече са у Котков :)/, който се води Металекс с фланец за Лада/Фиат, обаче на класкона пише Монте Карло.


Вероятно след преработка на фланеца ще пасне точно за този проект в комплект с по-горните седалки, пак след преработка на стойките им.

Ти дам едни истински седалки  за лр :)
Ако имаш предвид тия, дето седяха на ръждивото МБ са от 130РС. Давай ги, че моите искат претапициране :)
« Последна редакция: Октомври 31, 2013, 13:53:28 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 31, 2013, 18:10:18
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес започна ревизията на електрическата инсталация и системите за управление.Алармата си заминава , на нейно място ще се монтира
семпло централно заключване с опция както от  вратата на пилота , така и от тази на копилота.



Покрай кокпита се поизчисти , ще се връща на опригинал има доста детайли за подмяна:



Релето за мигачите ми свъртя днес номер , отказа , отворих го и какво да видя....Веднага се сменя утре със съвременно електронно
на Bosch или Hella естествено. :)




РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 03, 2013, 17:12:04
Отговор #26

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Стъкломатовия бодикитов  капак на двигателя потропваше дразнещо и като го отворих , хоп и ми се запъна като магаре на мост. ;)

Айде до железарията , нови гайки М6 , шайби и федери , резнах и една ,,демпферна'' подложка от сурово вулканизиран
каучук , коригирах с пантите фугата и остана много малко просвет м/у капака и калниците , който може да се обере докрай, ако
се заиграе още малко с пантите .И това ще стане , но ще си приспособя панти от донор. :)



Така се получиха пантите:



Подложих и още по едно парче сурово вулканизирана гума под пантите :



Тази седмица предстои важна интервенция по механизма за превключване на скоростите - влизат тегаво и често се бъркат
1 и 3 - та , и 2 - ра с четъвърта.

Тоест ревизия - разглобяване , почистване , смазване , подмени.Също и промиване и подмяна на маслото в скоростите.

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 04, 2013, 20:07:58
Отговор #27

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Кирчо си е перфекционист и го доказва с всеки следващ проект. Евала, машалах, браво!

Ноември 04, 2013, 20:27:28
Отговор #28

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
E , все пак не съм завършен по всичко Румене . Сподели тук моля , някаква хипотеза /направление за скоростите. :-[
Ще поразпитам и Настас.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 04, 2013, 22:37:19
Отговор #29

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Прегледай привода- към кутията и към лоста. Също на ск. лост има една пластмасова "ябълка", която най-вероятно е износена. В Пловдив ги има нови и за 4, и за 5 степенна кутия.