Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213143 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 27, 2014, 21:10:32
Отговор #90

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
  Колеги , много моля.
  Уважавайте и ценете всичко , което се създава от синхрон между ум и ръце:
 

 ;D
Моите уважения правите това което малко хора дори биха почнали , но съм карал доста широки ламарини както и да са направени неможе да се доближът до алуминки , и още нещо 15 195 50 е идеален размер за бърза шкода цената е в пъти по добра от всякви широки 13 и 14 цолови гуми

Януари 28, 2014, 09:46:26
Отговор #91

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
185х60х13 - Този размер не е проблемен за намиране. Аз на Мантата съм с такива Debica  водят ги всесезонни и са хубави. А иначе в мазата имам едно пирели с размер 195х50х13  навремето (преди 4-5 години) като си търсех гуми ги намерих нови но не ги взех заради цената debica-та бе по 80 лв/бр а другите по около 160 кинта.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 28, 2014, 11:47:27
Отговор #92

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Моите уважения правите това което малко хора дори биха почнали , но съм карал доста широки ламарини както и да са направени неможе да се доближът до алуминки , и още нещо 15 195 50 е идеален размер за бърза шкода цената е в пъти по добра от всякви широки 13 и 14 цолови гуми
Прав си донякъде, едни класически ББС или техни реплики биха тичали много... могат да се разпробият главините и барабаните за новото междуболтово, обаче пасването на офсета пак ще иска фланци... т.е. оскъпяване, усложняване и предпоставка за биене и др. проблеми.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 28, 2014, 19:21:57
Отговор #93

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... широки ламарини както и да са направени неможе да се доближът до алуминки...

Какво имаш предвид?

Януари 28, 2014, 19:45:16
Отговор #94

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Какво имаш предвид?
Структура на материала , здравина - това е предимство на алуминиевите сплави. Желязната джанта е по - пластична , следователно и по склонна  на натоварване с динамични ( при въртене) моменти на огъване и усукване.При нея не трябва да се прекалява с изнасянето
/многото отрицателно ЕТ , тъй като се има и предвид , че двете половини се съединяват посредством заваръчен шев.

Заварката е бавна и търпелива операция. При нея се прави плътен заваръчен шев , гарантиращ неизпускането на въздуха от гумата.
И малко по малко - да не се прегрее и деформира материала и кристалната му решетка.

Аз съм подбрал горе- долу да няма ,, тракторен ефект'' - прекалено изнасяне на гумата извън раздувката. Използувам налични борд/база от 13
джанти за 105/120/130 задномоторка , като отчитам и факта  , че се намират подходящия размер гуми. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 12, 2014, 18:29:23
Отговор #95

Неактивен flux

  • Публикации: 168
Ей, Кире,

Има много готини енгелмани за шкода в продавалник- истински за шкода, не бях виждал. Разликата с мантовите/асконовите е в стойките.
Мисля, че ще застанат много красиво на колата.

Поздрави,
Пламен

Февруари 12, 2014, 22:42:32
Отговор #96

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ей, Кире,

Има много готини енгелмани за шкода в продавалник- истински за шкода, не бях виждал. Разликата с мантовите/асконовите е в стойките.
Мисля, че ще застанат много красиво на колата.

Поздрави,
Пламен
Благодаря , Пламене - имам си точно комплект шкодови , та и едно опелско , ще се похваля и ще бъдат поставени , но и тези
в продавалника няма да подмина. :D
Дай линка в темата , ако го мернеш.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 17, 2014, 08:20:52
Отговор #97

Неактивен flux

  • Публикации: 168
http://prodavalnik.com/ogledala-opel-manta-engelmann-i41940457

Ето линка. Жалко, че са за шкода. Жалко, за мен де.
Иначе щях да имам по един резервен комплект за всяка кола.

Поздрави,
Пламен

Февруари 17, 2014, 09:06:49
Отговор #98

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Кире аз имам такива само че са никелирани.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 17, 2014, 15:26:37
Отговор #99

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Тези са си истински Енгелмани /пише си го на тях/, макар и със стойки като на шкодовите, просто не са за Опел кадет/аскона/манта, а за други марки и модели. Допреди време в един чешки моторспорт сайт продаваха оригинални огледала Бескид спорт за Шкода даже в кутийките си от едно време, при това на цена около 30 лв бройката... последно съм поръчвал оттам през 2012 г. за габровската 130РС, но за съжаление сега като потърсих линка вече не работи, явно са им свършили количествата :(
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.