Автор Тема: Въпроси за пререгистрация на автомобил  (Прочетена 4184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2013, 14:09:08
Прочетена 4184 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Така ето как седят нещата:
Искам да пререгистрирам буса, защото е с пернишки номера и за да го продам трябва да си е със такива от София .
Купил съм буса със нотариален договор преди 1 година и половина .Направена му е застраховка, не ми искат данак за тази година ,защото има от миналата чак след пререгистрацията но това не ме интересува....

Проблема ми е следния:
Буса НЕ Е в движение ,което значи съединителя и стартера за довиждане и ще го закарам до КАТ със репатрак но ме е страх ,че може да ме върнат ,защото буса не може да се движи на собствен ход !Макар и перфектно комплектен,питането ми е следното ,дали наистина имам възможност да не го регистрират защото не се движи на самоход?И ако е така има ли врътка ?

Утре е деня и ми трябва да знам да викам ли репатрак да не се набутам ......
Предварително Благодаря!
« Последна редакция: Ноември 04, 2013, 17:26:28 от dido1903 »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 30, 2013, 14:25:10
Отговор #1

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
здр ще ти сменят номерата но ще го спрат от движение или по точно ще ти задьржат малкия талон

Октомври 30, 2013, 14:34:44
Отговор #2

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
здр ще ти сменят номерата но ще го спрат от движение или по точно ще ти задьржат малкия талон
Не е задължително.На времето когато сменяха номерата с новия тип табели ремаркето на камиона Ми беше разпарчетосано за ремонт след ПТП.Извиках Ги на място за сверка номер на рама като доплатих за тая услуга.Отидох в КАТ с документите и си взех двата талона и регистрационния номер.След ремонта минах ГТП и отново на път.Най-добре попитай първо в КАТ като обясниш за какво става въпрос и те ще Ти кажат тогава да се набутваш ли с репатрак или не.Поне при Мен дойдоха на място.Има такава услуга срещу заплащане  напълно законно и легално.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Октомври 30, 2013, 18:24:38
Отговор #3

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
Така ето как седят нещата:
Искам да пререгистрирам буса, защото е с пернишки номера и за да го продам трябва да си е със такива от София .
Купил съм буса със нотариален договор преди 1 година и половина .Направена му е застраховка, не ми искат данак за тази година ,защото има от миналата чак след пререгистрацията но това не ме интересува....

Проблема ми е следния:
Буса НЕ Е в движение ,което значи съединителя и стартера за довиждане и ще го закарам до КАТ със репатрак но ме е страх ,че може да ме върнат ,защото буса не може да се движи на собствен ход !Макар и перфектно комплектен,питането ми е следното ,дали наистина имам възможност да не го регистрират защото не се движи на самоход?И ако е така има ли врътка ?

Утре е деня и ми трябва да знам да викам ли репатрак да не се набутам ......
Предварително Благодаря!
Когато си купил буса, е трябвало да го регистрираш в КАТ на твое име и срока мисля ,че беше 14 дни.Иначе има някаква глоба.

Октомври 30, 2013, 19:07:19
Отговор #4

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
можеш да го закараш с платформа и както е писал колегата ще го спрат от движение, но ще ти го регистрират на твое име. има услуга да ти го регистрират на мястото където се намира, но трябва да е в същата област и да има свободни служители, защото въпреки че си плащаш, може да чакаш дълго. минаването на една година от купуването с договор - нотариална заверка на подписите, погасява наказанието по давност, т.е. няма акт, няма и глоба.

Октомври 30, 2013, 19:21:36
Отговор #5

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Както каза колегата, ще ти го спрат от движение, което не е голям проблем, при условие, че го продаваш. Ако успееш да го запалиш пред служител на КАТ, може да го минеш и с бутане, само трябва да е измит ( да не прилича на зарязан в гората от 10г), идеята е да не се набива на очи и ще ти дам телефона на един човек в КАТ да ти съдейства. Ако се спреш на тоя вариант, звънни ми на 0898555020.

Октомври 31, 2013, 09:37:35
Отговор #6

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Аз закарах моя Москвнич с репатрак, по каналите го бутахме , понеже не държеше обороти, не го спряха от движение. Смених си номера и талон и толкова.......

Ноември 01, 2013, 14:19:23
Отговор #7

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Няма да го спрат от движение.Минава в КАТ взима си талоните и номерата и е готов.От движение могат да го спрат само ако го хванат на пътя с техническа нейзправност свързана с безопастността на движението.Дори кола не преминала ГТП не я спират от движение а само съставят акт за нарушение на водача.Пиша от личен опит и в двата случая.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Ноември 04, 2013, 10:23:21
Отговор #8

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Незнам как е по другите населени места, но в КАТ София ще ти дадът вместо малък талон едно зелено картонче и като отраниш неизправностите - пак на канала и си получаваш нормалния.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 04, 2013, 10:56:33
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Май дават голям талон + зелен талон за право на придвижване в рамките на 1 месец, за да бъдат отстранени неизправностите. И след това пак кат и дават вече малкия талон, като е в изправност.