Автор Тема: Тунинг BMW  (Прочетена 43646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2013, 23:35:30
Прочетена 43646 пъти

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Здравейте, колеги, знам че е малко встрани от централната тема на форума, но воден от все същата любов към колите, ще ви представя един тунинг проект на сравнително нов автомобил ( САМО 9/девет/ годишен ), който в известна степен прилича на реставриране на стар автомобил, разбира се с известни разлики, като липсата на нужда от песъкоструене, грундиране и изкърпване, но в останалата си част, както ще видите, доста се доближава. За засилване на въздействието, ще използвам трика от рекламите за отслабване ( или шоутата от типа "пълна промяна" :) ), а имено: "ПРЕДИ" -  симпатичен, но скучноват и сив, и в двата смисъла, стоков автомобил  и "СЕГА" -  да изполвам по-сдържан и овладян изказ - един много ИНТЕРЕСЕН баварец (тази дума се използва и когато нещо или някой не ти харесва, ама ..ей тъй...от куртоазия..."Харесва ли ти новия ми апартамент/костюм/приятел(ка)? - "ООО, дааа, много е ИНТЕРЕСЕН! :) )

ПРЕДИ



СЕГА



Ето и самата история: В началото на 2011г. най сетне имах възможността, след дълго търсене, да се сдобия с Е46 330d, фейслифт, с мечтания  от мен и един от най-добрите и награждавани двигатели на БМВ, трилитровия турбо дизел с 204к.с. В деня на покупката и следващите два дни колата изглеждаше така:






но много скоро след това, вече изглеждаше така:









Поради младежко нехайство или неосъзнаване докрай в коя точка на географията се намирам, имах огромното неблагоразумие да сложа името на МОЯТА фирма, върху МОЯТА кола!?! (като и двете са надлежно регистрирани и с платени данъци, демек - законни), колко нахално от МОЯ страна - и се почна ходене по мъките. Отивам чинно да сменя талон- " Не може, господине, трябва да патентовате името на компанията си"?!?- гледам, мигам ...мисля, че се майтапят....усмихвам се глуповато и почвам да ръся мозък - " Ама нали в цял свят смисъла да патентоваш нещо е да не ти го използва друг, а не да имаш право ти самия да си го ползваш?"- колко умно от моя страна....следва поглед от типа " Ти ли, бе, гнидо" и ми се тросва едно " Абе, господине, не знам как е по света, ама тука си има наредби...ма чете ти ги тия работи, какво ми идвате с тия надписи"- железен отговор! Аз покрещях, покрещях...па си тръгнах...и си викам " Е_и си ма_ката, Жозеф! аз ще си я карам със стария талон, пък да става каквото ще. И се почнаха едни разправии с катаджиите, заплахи, че ще я спрат от движение, кандърми, молби и след половин година си викам да пробвам пак през КАТ, може пък да попадна на някой по-разбран...и со кротце, со благо и со некой лев...да, ама не! Имало камери, шефа гледал, дума не може да става. Позаинтересувах се за законовия начин, чичката ми даде извадка от наредбата, три изречения на ксерокс...и оправай се. След бая звънене по адвокати и рекламни агенции, се оказа че трябва да платя над 600лв в Патентно ведомство...да чакам шест месеца да проверели, дали някой няма претенции върху името на моята фирма и....пак поздравих Жозеф и пак постарому. Добре, ама дойде време да мина на преглед и един месец преди това сложиха камери по всички пунктове и в три сервиза, хем с връзки, ме връщат..пазят си хляба...щото нали съм един такъв престъпник..с крадена кола и пренабити номера >:D Отивам пак в КАТ, пак скандали...и накрая както беше на канала, в пристъп на ярост взех един нож и остъргах няколко букви, трима служители се вайкат..Недей, бе, момче, съсипваш колата.....голяма драма, ма се свърши :) И я пребоядисах тъмно червено, ама без надписи, с ленти....не ми хареса, и я пребоядисах ярко червена, сложих М-кова броня, въздухозаборници, LED мигачи и се получи ето това:


 










« Последна редакция: Октомври 30, 2013, 23:47:00 от sbalkan »

Октомври 31, 2013, 00:47:53
Отговор #1

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
В този си вид колата изкара нечувано дълъг период от 1/една/ година и докато си лежах август на плажа, гледам си мацки по монокини ...и почнах да си мисля глупости...от сорта - " Като се върна, що ли не я пребоядисам" мечтаех си за един конкретен цвят, зряла череша, ама все не го намирах, а съм изгледал стотици карнетки с хиляди нюанси на червено, ходих и в Дюпон, и в Глазурит, и в Сикенс...и в разни малки магазинчета и гаражчета, дето бъркат бои...ама нъцки :) Обадих се на един бояджия приятел, договорих добра цена с уговорката, че ще помагам в свръткавата и досадната работа по разглобяването и подготовка за боя....и така невинно, уж на шега започна последния засега, и много капиталоемък проект по любимата кола:




Понеже предните бояджии по незнайни причини бяха отлепили и залепили уплътнението на предния прозорец, то беше станало симпатично къдраво и имаше неприятния навик да се вади при 210км.ч. и да шамаросва стъклото на шофьорската врата ( първия път много се стреснах/почти изпуснах, като при тая скорост някой взе да ми чука по стъклото :), та викнах фирма и го демонтираха, взех си оригинално уплътнение от Дарукар и сега е като ново...щото Е ново ;)

 







лееекинко я поразглобихме и всичко свалено отиде кое за реставриране ( всички пластмаси ), кое за претапициране, кое завинаги:)


В някакъв момент реших да претапицирам салона, но понеже нейния е от светла кожа и е грехота да се унищожи, а и винаги съм искал ел. седалки с памет, та намерих такива от купе и както се бяхме се разбрали за цената и няколко дена не пристигат, звъня и...Ами колега, като ти дам предните седалки, какво да правя останалата част от салона...айде купих целия салон..да има :) Нищо, че не дойде половината от задната седалка ( или облегалка ), още я търси колегата...ма взе парите...жив и здрав O:-)
И от това:




през това:




та това:




Салона е по мой проект, и е изпълнен великолепно ( както ще видите по натам) от може би най-добрите - Арт студио Вилнер, огромни благодарности на Наско!

По подобна схема взех и дръжките за тавана. Понеже реших, че при тия хубави седалки и кори, тавана няма да отива, защото е сив, като и дръжките, плафони и сенниците, и купих страхотен плат да го претапицираме и след много ровене намерих дръжки от черен таван, договорих цена и не идват....звъня..колегата размислил...айде сдобих се с цял таван. Неприятното беше, че след като ме изнуди колегата, се оказа че две от капачетата на дръжките липсват и няколко дена не си вдига телефона, накрая се обадих от друг номер и ....Абе, колега, така ли е станало, ще ги потърся......пак не си вдигаме телефона...Ами няма ги...и накрая вместо да се извини ( еле па да ме обещети) се сети и ми вика...Колега, ти нали имаш сив таван, вземи две сиви капачета и си ги пръсни със спрей!?! - Добрутро! ...мили родни бизнес взаимоотношения ;)




 

Октомври 31, 2013, 02:19:39
Отговор #2

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Всички пластмаси, като кори, барчета, пепелници, както и показания детайл от волана заминаха на освежителна терапия... направо реставрация, защото бяха много надрани и олющени, а този на волана някой преди време го беше ръчкал с отвертка, за да свали лайсната и направо си беше наръбен здраво. Момчета направиха чудеса и сега всичко е, както се казва по обявите " В състояние, неразличимо от ново" ;)

Волана стана много ИНТЕРЕСЕН ;)



 







Като цяло всеки детайл беше свален, почистен, реновиран, някои боядисвани, други по-гумени глезени с кремче (глицерин)






За съжаление, не всичко е снимано...ама другия път ще си взема оператор, че като се увъртиш до ушите, не ти е баш до снимки >:(


През това време купето започна да се чувства боядисано





а в другия край на града се случваше нещо чудесно - след две години ровене из нета, безброй телефонни разговори и срещи,  някой в България се реши да ми угоди и да фурнирова интериорните лайсни, в случая с американски орех и безцветен лак мат, за да стои естествено















Октомври 31, 2013, 03:05:55
Отговор #3

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Реших да подобря и музиката, за целта се сдобих със професионалното озвучаване на Harman Kardon за Е46 и последва лек тунинг на решетките


 






С промяна на посоката на боядисване на решетките с две различни бои успяхме да постигнем много интересен ефект - под един ъгъл изглеждат сиви, а под друг черни, като общото впечатление е за стоманизирана или графитена повърхност и се променя в зависимост от светлината







Понеже Хармана е с 12 колони, се наложи да се пробият дупки във вече готовите кори. Обърнете внимание колко инструмента за две дупки :)















Октомври 31, 2013, 08:16:39
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ами...  :-X ВПЕЧАТЛЯВАЩО  :-X

Октомври 31, 2013, 11:51:57
Отговор #5

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Тая кола вече не става за каране,а само за гледане в хола.Поздрави за труда и желанието!

Октомври 31, 2013, 16:58:07
Отговор #6

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Амиии.... УАУ  :D Много яко се е получило. За мотора някакви планове имаш ли? Махаш катализатора и remap ?

Октомври 31, 2013, 18:08:55
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тука верно много хора са за прибиране в специализираните медицински заведения :D /не че и аз съм изключение, ама тези мащаби са ми недостижими/. Иначе съм възхитен от крайния резултат, рядкост са така старателно и най-вече стилно направените коли.

Октомври 31, 2013, 21:43:37
Отговор #8

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Браво колега, харесва ми как изпипваш нещата,на живо колата сигурно е ......като приказка с тоя убийствен цвят ,
щом на снимката се изкефих, ще се радвам да я видя на живо някой път.Дано има повече такива като теб,за да се радваме по често и ние.
Поздрави.

Ноември 01, 2013, 08:15:56
Отговор #9

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ами...  :-X ВПЕЧАТЛЯВАЩО  :-X
Мерси, Роска O:-)

Тая кола вече не става за каране,а само за гледане в хола.Поздрави за труда и желанието!
Да, бе, да :)ела да видиш едно камикадзе със 190 на околовръстното....кара се безпощадно, вторник ходих до Правец и на новия участък на магистрала Хемус на излизане от София и направих 240 ( поне по километраж, де), тия коли се страхуват от стоене, не от каране. Хубавото на салона е, че те кара да го пазиш чист, някак не ти идва да хвърляш хартийки, шишенца, еле па да разливаше кафенца :)

Амиии.... УАУ  :D Много яко се е получило. За мотора някакви планове имаш ли? Махаш катализатора и remap ?
Закарах я при момчета от Digital Tuning -Швейцария....ама са в Лозенец ;) и сега е 240к.с., което не е голям праз, по-якото е че стана 492нм въртящ момент и се набира зверски още от ниските обороти...въпреки, че салона прилича на лорд Елингтън, колата всъщност е хулиган.

Тука верно много хора са за прибиране в специализираните медицински заведения :D /не че и аз съм изключение, ама тези мащаби са ми недостижими/. Иначе съм възхитен от крайния резултат, рядкост са така старателно и най-вече стилно направените коли.
Имаше една песен на "Хиподил" - Не съм нормален...е за нас е :)

Браво колега, харесва ми как изпипваш нещата,на живо колата сигурно е ......като приказка с тоя убийствен цвят ,
щом на снимката се изкефих, ще се радвам да я видя на живо някой път.Дано има повече такива като теб,за да се радваме по често и ние.
Поздрави.
Благодаря, колега, като имаш път към София, заповядай!


Тия дена ще довърша историята със снимки от процеса на тунинг/реставрацията, а другата седмица колата я чака професионална фото сесия и ще кача снимки "като за списание".
« Последна редакция: Ноември 01, 2013, 08:27:33 от sbalkan »