Автор Тема: Тунинг BMW  (Прочетена 43813 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 01, 2013, 09:13:29
Отговор #10

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Не се хвали с колко караш щото е селско,просташко и каквото друго обидно се сетиш . Да комбинираш пластмаса с дърво е много смело и неподходящо според мен .

Ноември 01, 2013, 20:27:43
Отговор #11

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Не се хвали с колко караш щото е селско,просташко и каквото друго обидно се сетиш . Да комбинираш пластмаса с дърво е много смело и неподходящо според мен .

Селска и просташка е твоята реакция, "колега", защото дори и да си прав, начина по който влизаш рязко с бутонките би предизвикала задължително защитна реакция и каквито и разумни доводи да изложиш след това, няма да бъдеш чут ( да не говориме, че така формулирано, единствената цел на поста ти е да обиди, очевадно). Колкото и да не си съгласен с колега от  форума, има така наречените "такт" и "колегиалност". Това с колко си карам колата не беше самоцелно или самохвалство, а в подкрепа на тезата ми, че колата определено не е правена само да изглежда добре и си е пълноценна евридейка, а и все пак сме автомобилен форум. Колкото до комбинацията пластмаса и дърво, далеч съм от мисълта, че всичко което правя, ще се хареса на всички, ти имаш право на мнение и се радвам, че го споделяш. Аз съм мъжко момче и нося на резонна критика, така че и другите колеги, ако нещо не им харесва, да се чувстват свободни да  споделят. Повечето от нещата ги правя за пръв път ( за себе си ), а част от тях са нови и за България и няма рецепта или учебник и се кара на интуиция, и в тоя смисъл никой не е застрахован от греди:)

Ноември 01, 2013, 21:06:52
Отговор #12

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Та да довърша разказа.....в интернет се появиха много редките лайсни на праговете с надпис " BMW individual", за съжаление от купе, но след кратък размисъл ги купих, защото смятах, че колата си ги заслужи ;) Понеже са от купе, са бая по-дълги от нужното, та се наложи малко да ги ампутирам







оказа се голям проблем да ги отрежеш грамотно, защото са комбинация от мека гума в началото и твърда пластмаса в средата...пробвах с ножица за ламарина, с трионче, с ъглошлайф, със зеге...трагични резултати, накрая работа свърши малкия дремел. Запилих, зашкурих, малко спрей и станаха почти фабрични, като ударението е върху "почти" :)

Дойде ред и на хромираните лайсни, ама като човек с няколко Волги, бяха обслужени и полирани за нула време



Междувременно, едни малки жълти хора на другия край на планетата, проектирали и произвели едни много интересни LED фарове и стопове....ами взех ги, като така и не намерих  в нета снимка на БМВ с монтирани такива и малко на риск, но не съжалявам...заспаха.





Малко по малко взеха да пристигат готови части от всякъде, вижда се и допълнително купуваната ел. щора, вече тапицирана,  взех и нови оригинални подкалници, странно защо, много ми се чупят... да кажеш, че има много дупки у нас...няма, а що ги троша?!?


Реших да и направя "тунинг стелки" :) и след изтръшкване на де що има магазин за мокет, сведох избора до три мокета, всеки със своите минуси и плюсове.....гледах, мислих, кумих се и накрая....и трите, дядо попе:)





Ноември 01, 2013, 21:40:10
Отговор #13

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Поназорих се малко и ѝ купих и тощу що излязъл модел навигация, с профил на предния панел за Е46, с цифров ТВ тунер, камера за задно виждане, блутуут, интернет, огромна памет, която може да записва от СиДитата, входове за айфони и айпади, ДВД, пече филийки, пуска капучино.....и радио :) Поглезих колата и със задна М-кова броня, затъмняване на стъклата и сенник Шнитцер....в комбинация с ел. щората се очаква температурата в колата лятно време да пада и под нулата?!?!

Дойде време за един от най-големите кошмари - ДЖАНТИТЕ! Най-страшните терзания са с джантите, едно е да ти харесат ( и да не струват колкото Волга...едната), друго е да уцелиш етъта, джейове, междуболтово и т.н. + цолажа, трето е да я има в България или да поемат ангажимент за доставка в рамките на две-три седмици, защото едни ми оферираха доставка февруари ( пролетното зареждане), други ми взеха капаро за уж налични, пък не си ги намериха в склада, а трети рекламират страхотни джанти на OZ, модела Crono HT в които се влюбих, и се оказа не че ги нямат, а че не се произвеждат вече в Италия. Та след много ровене в нета, обикаляне по магазини, виртуално наслагване върху снимка ( въобще не досадих на един приятел, дето ги владее тия пенизи), налагане на някои и върху колата, кои по мое желание, кои по изнасилване от продавачите - "Ама много ѝ отиват, господине, ще съжалявате", и накрая....вижте последната снимка.















За сега е това, другата седмица ще постна снимки на почти окончателно завършения автомобил. "Почти", защото съм поръчал емблемата на волана на бижутер, с мой идеен проект за изработка от сребро, злато и орехов фурнир, та сега мислят хората ( и ме псуват сигурно :)) как точно да изработят тая перверзия и кога ще стане, не знам.

Ноември 01, 2013, 21:51:11
Отговор #14

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Хич не си играеш, Стефко. Честно казано външния вид на колата не ми допада, но интериора... уау! Абе, това Харман-Кардън озвучение как се представя? И последен въпрос за сега- колата мерена ли е на дино, че на такива "лицензирани" мапери малко нямам вяра.

Ноември 01, 2013, 23:05:50
Отговор #15

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Като те гледам как я караш,кога ли ще е окончателното завършване.
Днес това , утре друго и все си има нещо за правене :D

Ноември 01, 2013, 23:49:28
Отговор #16

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
гледах, пулих се и търсих кусур - ами няма :)  само съм със смесени чувства за //м решетките на калниците, според мен би било по-изчистена без тях, ама видях, че са рязани калниците...

браво за вкуса, интериора е мега як!

Ноември 02, 2013, 00:21:59
Отговор #17

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
И аз съм малко скептичен към Digital Tuning. А за кусурите намирам един - огледалата. Тея почти правоъгълните форми не й ходят. Иска си ///M-кови огледала :)

Ноември 02, 2013, 00:27:42
Отговор #18

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Хич не си играеш, Стефко. Честно казано външния вид на колата не ми допада, но интериора... уау! Абе, това Харман-Кардън озвучение как се представя? И последен въпрос за сега- колата мерена ли е на дино, че на такива "лицензирани" мапери малко нямам вяра.
Ами, Тошко, още го връзват хармана, понеже по принцип кабелите му влизат в основния сноп на елинсталацията и ми го продадоха поорязан и сега майстора ми попръжва всекидневно и си е бая свръткаво, но и с половината колони намирам огромна разлика от стоковите, като се завърши съм сигурен, че ще е страхотно. За диното - не съм я мерил, няма и нужда, разликата е осезателна, а и Digital Tuning са си сериозни и известни, от години им гледам рекламите по цяла страница в списанията, а и в БМВ форума има много добри отзиви за тях, отделно ми издадоха и гаранционна карта, май две години. Иначе добрите в ремапа са Тони Келеша от Варна и  Маднес Мания.

Като те гледам как я караш,кога ли ще е окончателното завършване.
Днес това , утре друго и все си има нещо за правене :D

Ами тя си е готова, остана само една спортна генерация и по-хубав накрайник, че сегашния седи като сопол на нов костюм.

гледах, пулих се и търсих кусур - ами няма :)  само съм със смесени чувства за //м решетките на калниците, според мен би било по-изчистена без тях, ама видях, че са рязани калниците...

браво за вкуса, интериора е мега як!

Благодаря, колега! Решетките....останаха наследство от предния път, когато беше с ленти...но и сега с тия Мкови брони...въпрос на субективно мнение. По скоро бих се замислил за мигачите на калниците, като че ли са малко too much.

Ноември 02, 2013, 00:36:15
Отговор #19

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
И аз съм малко скептичен към Digital Tuning. А за кусурите намирам един - огледалата. Тея почти правоъгълните форми не й ходят. Иска си ///M-кови огледала :)
Иска, ама няма :)Два месеца търся оригинални и няма, на два пъти изпускам на косъм, писах в БМВ форума и или ми предлагат реплики, или от е36, е39 и т.н. Карах една М-ка и се оказа, че са много аеродинамични за сметка на функционалността, за магистрала стават, ама за градско...но както казала Баба Яга - красотата изисква жертви :)