Автор Тема: Opel Rekord C 1969 2-door sedan - от 1.7 към 3.0  (Прочетена 16569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 02, 2013, 00:00:02
Прочетена 16569 пъти

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Здравейте на всички, познати и непознати, казвам се Марто/Мартин/Марти (по удобно просто Shiban Dostaw4ik) Шиков. От както съм си взел моята кола следа всяка тема и гледам да събирам и всякаква информация и части :)

Ето какво притежавам аз: Опел Рекорд С модел 1969 (по табела) - Опел Олимпия 1971 Рекорд С - по документи. Води се 2врат седан. Колата я имам от вече 7 години (малей колко време мина).
Когато намерих колата не беше никак зле, но и никак добре :)
Двигателя бе 1700 с ужасно много преправяния и не много здрав.
Купето като цяло нямаше нужда да се кърпи, но първия собственик я е ползвал за всичко което може да му дойде на ум на човек.
След като вече бе в мойте ръце, първо направихме: спирачки, двигател, окачване.
Премахнах фаровете за мъгла - неставаха даже за желязо.
Последва и смяна на цвета и махане на странните светлоотразители от калниците. Понеже съм млад човек, реших да вкарам нещо различно в колата и бяха добавени бели ленти през багажника. (Главната идея бе колата да изглежда още по голяма. До тук колата с промените и всичко по нея излиза около: 4000 лева грубо с покупката й.

http://bo71ral.snimka.bg/automobiles/opel-rekord-c-1971.464879.17012609

http://bo71ral.snimka.bg/automobiles/djanti.512570.19361060

От там нататък, а и преди това колата се бе появявала на ретро паради в абсолютно стоков вид. След промяната на цвета и смяна на джантите с бордови, около 2 години колата нищо друго не е пипано. Обиколих си сам и с ретро клубове и приятели цяла България (почти) с колата. Показах на света, че млад и борбен дух има всеки пожелал малко или много да има нещо уникално.
Не след дълго обаче ми се секна борбения дух. Двигателя бавно но славно почна да ме предава. Наложи се да взема мерки. Два варианта: Да налея около 3000 лева за ремонт на стария или 700 лева за нов двигател със скоростна кутия.
Колата я ползвам постоянно не е спирана на специални места или крита. Казах си немога да дам тези 3000 лева кеш, взимам нов двигател със скоростна кутия. Условието ми бе в никакъв случай друг двигател различен от опел. Не след дълго при мен се появи двигател 3.0 инжекцион (Сенатор) 6 редови, скоростна кутия гетраг 245 и някой други части. Сега остана само да намеря човек, който е правил и е съгласен да качи това чудо на колата и да му дам парите на части. Снимка на разкачения двигател аз лично нямам.
Не след дълго намерих "уж" първия човек който може да го направи. Двигателя седя 2 месеца и накрая се окрадаха части от него и човека ми го върна. Закарах двигателя при втори барабар с колата с договорена цена от 1000 лева за всичко по нея което трябва и че за 3 месеца максимум ще е готова. НАЙ - ГОЛЯМАТА МИ ГРЕШКА , дадох 1500 лева за да може колата да ми седи 9 месеца и нищо да не се направи на нея. Изпуснах страхотни ретро сбирки и мероприятия. Човека се обади колата била готова след 9 месеца и от тях само 6 месеца им отне да сглобят картера. Отидох дадох парите взех колата и след като сглобих една странна генерация закарах колата в гр. Казанлък. Майстора се казва Марто (хихи адаш). Той хвана колата и за 1 месец ремонтира двигателя, скоростната кутия, оправи от пред коша, вкара правилно компютъра в купето, промени окачването, сложи фланци, за да могат да бъдат сложени новите джанти. Фланци от 4х100 на 4х114.3, от 13ки минах на 15ки.

http://bo71ral.snimka.bg/automobiles/opel-rekord-c-novi-detayili.763693.30962210

http://bo71ral.snimka.bg/automobiles/novite-djanti.663935.26693906

това тук е от опел събора за 2013 година: http://media.snimka.bg/s1/2712/031668360.jpg?r=0

Във facebook са ми повечето снимки с колата срещи и други неща. Всичките са направени публични, за да има всеки достъп. Ако желаете да разгледате нещо повече търсете: Мартин Шиков

Колата в момента продължава да се движи. Имам идея през февруари да влезе за пребоядисване, после претапициране и евентоално добавяне на нова музика. В момента имам музика, но тя е скрита и така ще остане и след проекта, като не се разваля по никакъв начин вида на колата.

Отворен съм за въпроси.

ПС.: Искам да благодаря на хората който очастваха до тук в ремонта и подобряването на колата. Много са и няма да ми стигне форума, за да изпиша всички. Затова БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!!!

« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 12:41:01 от dido1903 »

Ноември 02, 2013, 13:09:46
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Марто ,здравей и тук!
Ти си напазарува преди  2 седмици разни нещица на пазара в Бояна и реши да пуснеш тема тук  ;D

Тази идея за пребоядисването - червен ли ще го оставиш Рекорда?

Ето го Червеният заедно с другия братовчед на пазара на Бояна.



« Последна редакция: Ноември 02, 2013, 15:51:56 от dido1903 »

Ноември 02, 2013, 23:14:43
Отговор #2

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Много са хубави и двамата  :)
Ford weist den weg

Ноември 03, 2013, 02:55:25
Отговор #3

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Колата ще си запази цвета - вида така както си е сега, но този път ще се положи и лак, които да изглади и малките неравности който се бяха появили и първият път. И сега има лак, но той - мисля вече замина... Тавана избледнява.

Ноември 05, 2013, 20:08:30
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ей, най-накрая да го видим този Опел и в нашия форум :)  Много ме кефи Рекорда, разглеждал неведнъж по разните  ретро мероприятия. През доста премеждия си минал с този двигател заради нашите майсторчета, но крайния резултат сигурно си е заслужавало. Ти всъщност карал ли си я с новия мотор? Сподели впечатления от редовия шестак.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 07, 2013, 22:21:37
Отговор #5

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Приблизително от около 5 месеца с двигателя - т.е. в движение. Разликата е много голяма спрямо стария двигател. Има вървеж. Както казах и по рано, колата е всекидневка... Обаче спрямо визията имам много чести засечки от  C:-) просто за проверка на документи, или някоя друга простутия и те така нататък, но имам и моменти в които имам и предложения от страна на уличните състезатели да се пускам с тях. Все още не съм се поддал на това напрежение. Има си писти, но няма парички :)

Ноември 08, 2013, 10:34:46
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За какво се заяждат катаджиите, за бялата лента отзад ли? Нямат законно основание. Иначе и мен колата по ме кефи в този си вид, само се чудя каква е тая мания да ги обувате с джипови джанти... много по-добре им стоят според мен оригинални опелови или нещо друго класическо:


« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 10:55:09 от dido1903 »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 08, 2013, 12:35:05
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За какво се заяждат катаджиите, за бялата лента отзад ли? Нямат законно основание. Иначе и мен колата по ме кефи в този си вид, само се чудя каква е тая мания да ги обувате с джипови джанти... много по-добре им стоят според мен оригинални опелови или нещо друго класическо:



Митко , постнал си Комодор - техните главини са с по 5 шпилки. ;)
Иначе колата има тематично типично US мъсъл излъчване - и на визията с лентите , и на най големия 30 Е чугунено - чугунен опелов шестак мотор. :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 08, 2013, 13:06:12
Отговор #8

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
С тази визия явно полицаите виждат хулиган на пътя . Преди време, като бях разглеждал Е30 раздела на BMW форума, много се оплакваха от това. Харесват ми снимките с двата Опела - най-добре се виждат разликите им в купетата :)

Ноември 08, 2013, 15:44:40
Отговор #9

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Относно джантите - опел също имат тази шарка, но тези четири който аз имам влизат в цената само на една оригинална. Разбира се с на Опел джантите, нямам нужда от фланци и колата ще си върне визията.

Една оригинална джанта (с тази визия) - 1350 лева 1.бр 4+1 = 5600 лева - чисто, без докарването им в България. За момента ще съм с тях. Следя теми в интернет и се ослушвам за такива оригинални. Тези с които съм даже нямат и капачки :(

ПС: Какво мислите за тапицера на бул.Житница от бул. Цар Борис в дясно? Предлага ми 1300 лева за цялостно претапициране ?