Автор Тема: BMW Е30 М10 1987 - ново попълнение в баварската секта  (Прочетена 21328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Ноември 19, 2017, 19:00:21
Отговор #51

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Всичките 4 броя БМВ в къщата :D -

Септември 17, 2019, 14:28:59
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, в тая тема отдавна не е писано, ама да я освежим с малко по-далечни снимки на доста добре изглеждащия Компакт на Ники, който между другото, вече е на възраст да си заслужи отделна тема.

Видяхме се наскоро с Ники и другия Ники, та поразгледах и Компакта, е сега по морето.

С удоволствие щях да разменя за кратко каране Миатата срещу Компакта, ама се срещнахме за само 1-2 часа, и бързо опукахме времето в приказки, а и се возих на Кефера на другия Ники.

Как да е, догодина може да поменкаме тия две коли със задно.
А предвид, че и сина на Ники хареса тип кола като Митата, мисля че след само няколко години време, Ники ще трябва да ъпгрейдне гаража и с едно Зет-3, а може и с друго Зет-нещо си...  :))







Септември 17, 2019, 19:13:10
Отговор #53

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодаря за снимките :D, Относно зетките, няма как да се случи, първо не ми харесват по никакъв начин, второ кабриолетите като цяло не ми допадат, да се повозя да, но да купя мой едва ли. Като стар моторджия, по-скоро бих си взел мотор вместо кабриолет :D Виж сина като порастне още малко, нека сам си преценя. Ама пък на него му отлежава в гаража вече от доста години един Е36 седан, което когато той започне да кара активно, ще е на практика това, което сега за мен е Е30-ката.
« Последна редакция: Септември 17, 2019, 19:16:24 от michev »

Септември 20, 2019, 21:37:21
Отговор #54

Неактивен batko

  • Публикации: 96
e30 ката е много хубава, вече почти не останаха читави,
колкото до е36-ците за мене са от последните читави бмв-та, и аз още си кътам едно такова черно купе м52б20 като твоето, за 10 години два пъти смених шарнири и друго спирачни маркучи, гуми и съединител и свещи и това е още си кара даже с оригиналите bilstein B8, компютърна диагностика не съм никога правил, още катализаторите са даже в норма на техническия, един единствен път ме остави заради най тъпото нещо на света, волана просто остана заключен.
Така, че по най бързия начин им разкарай заключването на волана, че общо взето това рано или късно се счупва
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Септември 20, 2019, 21:54:48
Отговор #55

Неактивен batko

  • Публикации: 96
хубавото на тия е36-ци, че още ориганалните части са на поносими цени и по важното ги има, преди два месеца ми протече зверски дифа откъм пиньона, и в рамките на 15лева си купих един семеринг от дару и си реших проблема, докато за е30 си ебало майката ако въобще го има ново то е цифра, и всичките ми приятели държат в гаражите си по 2-3 разглобени на части е30-ки
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Септември 21, 2019, 21:43:54
Отговор #56

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
На 30-ката, семерингите на полуосите ми са по 1,40 :D, няма проблеми 4-та година. Не всичко трябва да е задължително оригинал. За частите е така, но като веднъж си направиш колата като свят, а и както не се карат като цяло тези коли активно, няма кой знае какво да се налага да търсиш и сменяш. От 2015-та, когато изкарах на пътя 30-ката, единственото което съм ремонтирал е стартер. Сменени са разбира се много други неща по нея, но не защото колата е била повредена, а защото са правени промени по окачване и джанти основно, промени в салона, все неща, които не оказват влияние на функционалността на автомобила. Виж, за "състезателите" е друго, но аз не съм от тях.