Автор Тема: За КАТ и зимните гуми  (Прочетена 3580 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 06, 2013, 21:20:47
Прочетена 3580 пъти

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ново 20 от КАТ с предложение за влизане в сила от 01.11.2014 г.
http://news.ibox.bg/news/id_671012246
 И 10 неща, които КАТ не иска да знаете
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2358472
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Ноември 06, 2013, 22:10:05
Отговор #1

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
КАТ не искат, искат хората зад лобистите.

Ноември 06, 2013, 22:26:57
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
поредната далаверка на лобист , ега си и държавата.......Някой е внесъл много зимни гуми :-\ :-\ :-\
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 07, 2013, 00:22:38
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не виждам какво лошо има в това - не ми е безразлично камикадзето пред или зад мен дали е с летни галоши или гума за сезона.През зимата едва ли ходите с джапанки.

Ноември 07, 2013, 14:15:26
Отговор #4

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Ами задължително е в скандинавските страни, а тук климата не е толкова студен и например във Варна или пък Бургас и Царево колко пъти зимата вали сняг? Натрупва общо една седмица и това е.

Ноември 07, 2013, 17:06:07
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Идеята на зимната гума не е само да се кара на сняг. Да, в Царево може и да няма сняг, но и там не е 20 градуса + целодневно през януари.

Ноември 07, 2013, 22:52:36
Отговор #6

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Аз също мисля, че зимната гума не е излишна през зимата, според мене е по логично да направят задължително да се кара със зимна гума през зимата отколкото с пуснати фарове и както каза колегата michev, ами като няма такива проблеми излизайте по джапанки и къси гащи зимата, ако ще и в Резово да се намирате, апък то и антифриза не е задължен със закон ама всесезонно се кара с него.

Ноември 07, 2013, 23:45:48
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Имам чувството, че тази тема е дъвкана и предъвквана безброй пъти и преди в повечето авто форуми... въпросът не е има ли смисъл от нови зимни гуми, а колко хора могат да си ги позволят, след като цената на нов комплект особено от по-големите размери се доближава до цената на автомобила на старо. Има и друг факт - преди 25 г. не дори не бяхме чували и виждали у нас зимни гуми - всичко беше всесезонки на Вида и идващите с новите соц. коли оригинални руски, чешки и гедерейски пак всесезонни... как сме могли да караме тогава тия коли дори в най-лютите зими, при това без АБС и всякакви други помощни системи? Но все пак вече от доста време живеем в 21 век и да отричаме ползата от зимни гуми е смешно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 07, 2013, 23:55:18
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Само дето тогава на 3 семейства се падаше 1 кола, а сега в семейство са по 3 :D. Отвори снимки на София от 1985 примерно и виж какъв е трафика, а после погледни през прозореца навън и виж дали има разлика.Отделно сега и най-куцата малолитражка доста превъзхожда като характеристики автомобилите от соца. За мен гумите са нещо много важно и е най-малкото неразумно да се пести от тях.Да не говорим, че дълбочина на протектора 1.6 мм е абсолютна глупост.
« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 00:00:17 от michev »

Ноември 08, 2013, 00:28:55
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
1,6 е за летните гуми, то на сухо може и слик да се кара, ама ако завали... за зимните май минимума е 3 мм, което пак е малко. А и не само грайфера е определящ качествата на зимната гума - ако ще да има и 8 мм, но е 10+ годишна или пък само 2-3 г., ама карана и лятото в жегите докато се изпече и стане кокал, дали ще държи? Така че катаджиите май ще трябва да проверяват и глобяват за стар ДОТ и да си носят някакъв уред за измерване еластичността на каучука C:-) То някои китайски гуми по рождение са си пластмасови, тях направо ще трябва да ги забранят... истината е, че у нас все още не сме достигнали такова ниво, така че пак повтарям - само си чешем езиците.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.