Автор Тема: Автомобилите на Стенли  (Прочетена 33156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 21, 2013, 14:55:46
Прочетена 33156 пъти

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, грехота за Вентурата.   :-\

А като стана въпрос за реставрации, е тук в този албум по Фейса, ще напускам детайлни снимки от 3 годишната пълна реставрация на зеления Мустанг 1969 модел, на колегата Стенли.
Колата беше изцяло възстановявана в тенекиджийския и бояджийски център на Техникума Хенри Форд в София.

И, ако мога леко да се похваля, ;) абс. всички аспекти на реставрацията, от разглобяване, през почистване от ръжди, заваряване, моторни и окачване ремонти, както и накрая боядисване, и сглобяване, бяха извършени под моето по-общо, но мъдро  :)) ръководство, наглеждане, и най-вече насоки.  :D

И макар в крайна сметка да бях не доволен от много текущи аспекти по работата по този Мустанг, крайния резултат, мисля ще се съгласите /доколкото сте гледали по назад в темата снимките му вече в завършен вид, с оригиналния зелен металик боядисан/, не е лош за условията на България.

Ето първа част от албума със снимките, представляваща Мустанга в стария му вид с червен цвят  с ними от разглобвяването.

https://www.facebook.com/ludmil.markov.5/media_set?set=a.10201689504472551.1073741895.1628090318&type=1


« Последна редакция: Октомври 21, 2013, 15:24:10 от USfan »

Октомври 27, 2013, 00:40:50
Отговор #1

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Тва в Гърция е доста интересно, какви пари му се искат и тва ли е оригиналния мотор 6-так?

Тоя Мустанг го видях на Спасов ден и да ти кажа не беше най-доброто което може да се постигне с тоя красавец :)





« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 00:49:29 от Chevy »
Classic Cars

Октомври 28, 2013, 21:26:34
Отговор #2

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Така е, общо взето много неща измърляха в Хенри Форд.  :)
Иначе релативно погледнато, предвид че в София всички почти теникиджии и бояджии са мърляви, надути и скъпари,  :)) в рамките на един бюджет само към 6000 лв, който беше общо за разглобяването, кърпенето и боядисването, резултата мисля не е лош.
Иначе още пари се дадоха за разни консумативи по мотора и окачването, но те не бяха скъпи.
Към 200 долара беше целия комплект гарнитури по мотора, и 400 долара беше ремонтния комплект за предницата.
Е виж по нататък в Албума, ще му видиш още снимки от боядисването и вече сглобяването.

Октомври 30, 2013, 17:27:30
Отговор #3

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Че тия хлапета не са взели някоя паричка ,ако са ученици от Форд,е ясно.Дано поне едно "Благодаря" сте им казали-ей така,за студуването и мерака.
А относно омърлянето от "Хенри Форд"-добре свършената работа става с парици-ако на някой не му се плаща има риск да стане точно така.
You could be Dodge material.

Октомври 31, 2013, 10:08:14
Отговор #4

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Така е качеството си струва пари.

Ноември 01, 2013, 21:02:45
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Че тия хлапета не са взели някоя паричка ,ако са ученици от Форд,е ясно.Дано поне едно "Благодаря" сте им казали-ей така,за студуването и мерака.
А относно омърлянето от "Хенри Форд"-добре свършената работа става с парици-ако на някой не му се плаща има риск да стане точно така.

Ами всъщност там в Хенри Форд по Мустанга работиха едни подарендатори там на сервиза, бояджийската фирма и сервиз- Лазурит.
Иначе малките момчета не бяха проблема дето са на снимките, те съвестно стъргаха и заваряваха,  :))  контрола и компетентността откум шефовете на Лазурит беше по либаде.  ;)

А специлано за това, че в БГ може да се приравни качество само на база на пари, както и донякъде обратното, абс. не съм съгласен.
За германия примерно или за Англия, дори за Турция, може и да е така, ама не и у нас.
Бих казал, че в последните години, определено някои интересни американки ми минаха през ръцете от-до аз да им организирам реставрацията, някои от тях и бая по-премиуми на цени, от примерно баш тоя 1969 Мустанг хардтоп, та имам наблюдения у нас кой какво прави, от уж големите имена в ретрореставраторския бранш.

Та, аз лично, от почти от никой майстор или сервиз, специално в София, не съм напълно доволен.
Нито там Емо-Мемо,  :)) нито тоя сервиз Лазурит, па за Майсторите едно време на Мутафчиеви да не говорим, никой от тия известните имена не ме е инсприрал особено
Единствено имам тотална адмирация и изпитвам възхищение от професионализма и педантичността, от едно физическо лице и един друг сервиз.
За тях бих казал че вероятно сега, са и най скъпите в бранша у нас с ретрореставрациите.
А именно, сервиза е сервиза на Овърдрайв, а каросерийния майстор, е нашия колега и ретроколекционер- Сашо Брадата.
Тия две места за мен са абс Мека в бранша у нас.  :)

Ноември 06, 2013, 11:52:21
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Тия дни пък, защото беше хубаво време, поподкарах малко ТрансАма на колегата Стенли.  :)
И понеже на 2-3 пъти забравих да освободя ръчната спирачка /той и собственика също това забравя да го прави  :)) /,феродото на задните барабани съвсем замина.  ;D
Та ги поразглобихме спирачките за смяна.
Оказа се, че и буталцата на спирачните цилиндърчета са се поразломбуркали, та ще трябва и те да се сменят.
Накладки за барабанни спирачки за ГМ Ф-боди модели, се оказа че имат на склад Вест Ауто.
Ама спирачни цилиндърчета ще ги доставят чак към края на Ноември.
Та дотогава дедо Транс ще е обездвижен.  :)
Ето тук може да видите повече снимки от разглобените задни барабани.

https://www.facebook.com/ludmil.markov.5/media_set?set=a.10201783884351989.1073741903.1628090318&type=1




Ноември 06, 2013, 18:43:22
Отговор #7

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
а и аз сум на сущата гимнастика утре смяна лагери цилиндърчета накладки на задните барабани ........НО не сум забравял ручната :))

Ноември 07, 2013, 19:31:14
Отговор #8

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, предполагам твоите барабани са едни същи както на този Транс.
Ако е така и ако още не си поръчал цилиндърчета, в Скорпиона 13 ремонтните комплекти за тях са по 12 лв на комплект цена, за цилиндърче.
Демек, като се сметне там 20-30 % отстъпка за клуба, цената става яко народна.  :)
Ако разбира се, ти се занимава да си сервизираш старите цилиндърчета.

Ноември 07, 2013, 22:40:19
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако не бях го видял с очите си нямаше да повярвам, че тези шлепове са с барабанни спирачки, при това автомобили със спортни амбиции.