Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 912616 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 12, 2024, 22:13:01
Отговор #3550

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Доста е грохнал горкия особено на ламарини. Дано скоро му дойде реда , като гледам му тече и във багажника вода. Имаш ли наблюдения дали текат и таргите - характерно за почти всички стари T top автомобили включително и моя :D . Много ми харесва тази бангия , особено с този 6,6 биг блок . Червения салон ме грабва също.  Иначе има ли си гараж или през тези години е бил навън ? Хубаво е ,че ще се пораздвижи този сезон - искат си каране.

Март 13, 2024, 17:20:36
Отговор #3551

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Доста е грохнал горкия особено на ламарини. Дано скоро му дойде реда , като гледам му тече и във багажника вода. Имаш ли наблюдения дали текат и таргите - характерно за почти всички стари T top автомобили включително и моя :D . Много ми харесва тази бангия , особено с този 6,6 биг блок . Червения салон ме грабва също.  Иначе има ли си гараж или през тези години е бил навън ? Хубаво е ,че ще се пораздвижи този сезон - искат си каране.

Както изглежда, май си стои отвън. Жалко за занемарената кола. Като гледам състоянието на повечето автомобили на собственика,  никога няма да му дойде ред.

Март 22, 2024, 13:30:13
Отговор #3552

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, Дидо, интересен и крайно досаден проблем е тоя с уплътненията специално на тарга колите и кабриолетите, но и за мое учудване, не текат въобще при тоя Транс.  O:-)
 
Карах го наскоро на як дъжд със Стенли като го докараме, откъдето го бе хвърлил в един двор на уж съхранение, и нямаше никакви следи от течове в салона, а и докато го карах, не течеше.
Преди 10-12 години, пак като му го покарвах тогава по-редовно, пак се е случвало да ме хващат валежи, а пак не прокапваше нищо вътре.

Това донякъде е така, понеже още са му налични оригиналните уплътнения, не са махани или сменяни никога. А те и сега още не са много зле на кондиция, понеже Стенли в болшинството години откак я купи в 1999 год, я държеше в гаражи.
А преди това, при предишния и собственик /който бе и втори БГ и въобще собственик на Транса/, мой добър приятел тогава, тогавашен състезател в 80-те и 90-те години в отбора на ЦСКА по водна топка, също я държеше само в гараж, откакто я имаше от 1992 до 1999 год.

Иначе колата бе внесена в БГ в 1984 год от един връщащ се тогава лекар емигрант /който я купил нова от Понтиак Дилършип в щата НюЙорк в 1978 год/, който го познавах бегло още като бях дете. Доколкото помня, и доктора и я държеше някъде тогава по време на късния Соц, и докато я имаше до 1991-1992 год, основно в гараж.
Поне аз никъде не съм я виждал на улицата да седи, поне не по тия улици, около улицата в София дето живееше доктора през 80-те год. /той живееше на ул. 6-ти септември, близо до МВР сградата/.

А иначе, при колите на Стенли има напредък на регулярни интервали от време, по техни каросерийни реставрации и боядисване.
Напр. в последните няколко до 10 години срок, изцяло му пребоядисаха добре, и оправиха ръждите преди това, където ги имаше /не бяха много в тия други случаи при тия изброени коли/, на резеда-зеления 1969 Мустанг Гранде хардтоп, мишосивия 1986 Сааб 900 турбо фастбек, черния 1991 Кадилак Девил седан, и сребристото 1984 Меркури Кугар ХР7.
Детайлни и много снимки на тия всички вече завършени каросерийно негови коли /тия дето той ги реставрира, а не ги е купил готови направени/, които и са повечето в движение сега, ги има качени по назад в темата му.

А ето някои други интересни снимки, от движещи се в тия дни и седмици в БГ американки.
Както се вижда, напоследък Варна се превръща в центъра на по-премиумното позиционираните спортни 2-местни американки, предвид там наличността на актуалното Форд ГТ, като и тия 2 приказни Корвета, единия късен С1 от лифта от 1961-62 години /той специално е сниман още през лятото на Варненския Ретропарад/, а другия 1963 Мидиър С2, от най-ценната версия Сплит-заден джам на Купето.

Черния бургаски Ф-бърд от 3 Ген и турскосиния уж-ТрансАм предница /но пак реално само с 6 цил. мотор/ Ф-бърд от 4 Ген, въпреки А и КН регистрациите им, повече ги карат по София.

Милка-лила Чаленджъра от 2016 год е с по-редкия 6.4 литра 490 коня мотор, и поне преди месец още го продаваха, за около 50 бона в лева цена.

Червения 80-ски Чероки е на един съсед от София, и му е интересното това, че макар да е с итал. гаден 2.5 литра Турбодизел ВМ-марка мотор, е рядката базова версия с 3 врати.
За вече 30 годишна кола няма никакви ръжди, макар за съжаление да го нашока градушката от 2014 год, а и както се вижда, на салон е много запазен.





























« Последна редакция: Март 22, 2024, 13:45:03 от USfan »

Март 27, 2024, 18:37:25
Отговор #3553

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Току-що видяна в София.








Март 27, 2024, 20:45:37
Отговор #3554

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Точно такъв формат на заден номер не съм виждал.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Днес в 10:41:48
Отговор #3555

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Точно такъв формат на заден номер не съм виждал.

Правят такива 2-3 различни и по-малки правоъгълни формата държавната фирма БМВ, на които е поместен цеха им с регистр. табели, в кв. Захарна фабрика, по пътя към сградата на А1.
Изработват такава табела по заявка, и при връщането на 1 брой стандартна КАТ-табела при тях. Преди години съм си правил при тях такива табели за някои от моите амер. коли, искаха тогава по 20 лева такса, на щанцован по-малък на размер регистр. номер.
Сега цените може да са по-големи, ама сигурно не с много.

https://bmv-eood.bg/index.php/2014-10-28-09-07-35


https://bmv-eood.bg/index.php/contacts