Автор Тема: Автомобилите на Стенли  (Прочетена 33195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2013, 00:15:52
Отговор #10

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Простете за офф-а, но от другата страна на сервиза няма ли едно занемарено Камаро - това е на Гешов и Гюешевро севиза нали ?


ПС: Прекрасна кола...

Ноември 08, 2013, 12:44:42
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ако не бях го видял с очите си нямаше да повярвам, че тези шлепове са с барабанни спирачки, при това автомобили със спортни амбиции.

А, то за спортни коли с претенции, ТрансАм/ Камаро от 2 ген са голями барджи.  :))
На пурво място тоя Транс е тежък и голям, после е и с меко окачване.
После специално тоя на Стенли е с муден 180 коня 6,6 мотор.

Така че, като чисто спортна кола е много смешен Транса.  :P
Но е безкрайно чаровен, яко върти гуми, докарва го на звук, и има вид, да умреш просто за него.  ;)

Трябва да се отвори една скоба, че такива лоши на динамика са основно пост 1976 катализаторните ГМ- Ф-боди 2-ген.
Иначе тия преди, от 1970 до 1975 правените, са определено доста силни коли на динамика, особено тия с СД 455 мотора.

А онова черното Камаро 2-Ген отзад дето седеше, е на един там съсед на Стенли.
То по принцип е доста разхлопано, и седи сега по обяви, искат 10 бона в лева. Тука мнгог сме го обсъждали

Ноември 08, 2013, 15:50:57
Отговор #12

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153

А онова черното Камаро 2-Ген отзад дето седеше, е на един там съсед на Стенли.
То по принцип е доста разхлопано, и седи сега по обяви, искат 10 бона в лева. Тука мнгог сме го обсъждали

Не питам за черното Камаро. Сиво Камаро в индустриалната зона. Ако погледнеш от Гешов надолу към гаражите до един ван се вижда сиво Камаро, а около него има обрасла трева. Ходил съм 1 , 2 пъти за да говоря за него. Отговора е: Двигателя работи, купето е зле, но ще се прави.... И това преди около 10 месеца последно. 

ПС: На Гюешево зад бизнес центъра има една много интересна зелена пура(мерцедес), скрита в гараж с двигател - мисля че беше - 5.6 v6 лимитирана версия.
Та въпроса ми е познавате ли се с тези интересни хора на тези хубави коли и ми бе най-интересно дали Стенли е успял да вземе Камарото :)

Ноември 08, 2013, 20:43:24
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не питам за черното Камаро. Сиво Камаро в индустриалната зона. Ако погледнеш от Гешов надолу към гаражите до един ван се вижда сиво Камаро, а около него има обрасла трева. Ходил съм 1 , 2 пъти за да говоря за него. Отговора е: Двигателя работи, купето е зле, но ще се прави.... И това преди около 10 месеца последно. 

ПС: На Гюешево зад бизнес центъра има една много интересна зелена пура(мерцедес), скрита в гараж с двигател - мисля че беше - 5.6 v6 лимитирана версия.
Та въпроса ми е познавате ли се с тези интересни хора на тези хубави коли и ми бе най-интересно дали Стенли е успял да вземе Камарото :)

A, това сивото не съм го виждал.
Ако е 3-та Ген Камаро, Стенли не би имал никакъв интерес към такъв модел.
Той специално си пада по по-стари мъсъл коли.

Ама какво да го дискутираме него в тоя аспект какво иска и не иска да купува.   :))
То кой кво иска или не да купува, особено ако се говори за човек, дето не пише и не чете тук, си е несериозно гадаене и излишни писания.

Иначе днеска му поразходихме 1992 Кадилака Девил, ето малко снимки от него.  :)





« Последна редакция: Ноември 08, 2013, 20:48:02 от USfan »

Ноември 19, 2013, 16:59:34
Отговор #14

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ей много ме е яд че изхвърлих моите накладки на 79-тата. Те имаха доста феродо и цилиндърчетата също работеха. Можех да ви ги дам да ги сложите докато дойдат новите.
Между другото от късната генерация на Транс Ам последния добър такъв всъщност е от 1978 г.  W72 6,6 с 220 к.с., който ако е съчетан с WS6 спортното окачване вече би могъл да се нарече спортна кола особено за времето си. Ускорява за около 8 сек. до 100 км/ч.


Ноември 21, 2013, 19:36:34
Отговор #15

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Е вуйче качи снимки и на двете Меркурита :) иначе да колите са му супер вчера минах от там ама гаража беше затворен и видях само Понтияка и едното Мекури :)
Classic Cars

Април 15, 2014, 21:05:24
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, щом казваш,  ето ти малко снимки на двете Меркурита в пакет.
Повече се вижда синкаво-лилавото, ама и на кафявото ще взема да кача тия дни. :)




Ей много ме е яд че изхвърлих моите накладки на 79-тата. Те имаха доста феродо и цилиндърчетата също работеха. Можех да ви ги дам да ги сложите докато дойдат новите.
Между другото от късната генерация на Транс Ам последния добър такъв всъщност е от 1978 г.  W72 6,6 с 220 к.с., който ако е съчетан с WS6 спортното окачване вече би могъл да се нарече спортна кола особено за времето си. Ускорява за около 8 сек. до 100 км/ч.

Ей да, карай.
Ами то за спирачките, Стенли поръча нови накладки, вече ги монтира, и сега спира много по добре бабата.  :))
Хм, абе за окачването, този на Стенли вече е поразломбуркан, да е голяма тояга в завои,  :P ама се чудя дали отн. лесно може да се ъпгрейне неговия 180 коня базов 6,6 мотор, до тоя по наточен версия с 220 коня?
Дали само по голям карб, вал и степен на сгъстяване е разликата, или има и други мурафети?  ::)
Ето иначе и малко свежи снимки от неговия, по горе.

Април 15, 2014, 21:13:23
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето снимки от Мустанга на Стенли от участието му в разни филми, и най-вече, от снимането на Експендабълс 3, с господата Шварценегер и Сталоун,  ;D през ноември мин. година.
Кабрио Мустанга ще го видите като колата на Сталоун в едни сцени от филма, като излезе на екран есента, ама не в тоя му лъскав вид, а омацан с латекс, все едно е кола за реставрация.  ;)
Тука паяка го кара точно към омацването в един цех.  O:-)








Април 15, 2014, 21:19:33
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И ето малко по детайлни снимки на Грандето от края на март.
По случай пролетта, го поразмърда Стенли и него.

На двете снимки дето е леко вишнев на цвят, е сниман с предишния му цвят боя, какъвто си седеше през посл. години.
Стенли го беше боядисал по-вишневочервен през 2007, че да си хармонира като чифт Гранде-то, с тогава току що закупения му кабрио Мустанг.


Април 16, 2014, 10:25:12
Отговор #19

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Една от основните разлики между 6,6 литровия двигател със 180 и 220 к.с. е в главите. В щатите някои хора слагат такива от 5,7 на Понтиак от същите години, сменят разпределителния вал и изкарат двойни ауспуси от изпускателните колектори. Твърдят, че така мощността става почти аналогична с тази на по-мощната версия W72 с 220 к.с.
То и предавателното число на диференциала също не е без значение.