Автор Тема: Автомобилите на Стенли  (Прочетена 34626 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2023, 15:49:55
Отговор #80

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Както се вижда от миенето пред този един соц. блок, колегата Стенли има плюса, че баш пред тия му гаражи, има топла вода /аз например имам само студена вода в моите гаражи/ което си е преимущество за лично миене на коли.
















Май 01, 2023, 21:12:12
Отговор #81

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Съседа Стенли от над 15 години не беше купувал амер. кола да дообогати малката си, но интересна колекция, но днес ми се обади да му отида пред гаражите, че искал да ми покаже нова придобивка.
Не казваше какво е купил, каза че отиваме да се черпим, след като видя покупката, на бара горе на терасата на до нас дето е Милениум центъра )) , че си струвала покупката.

Та, новата за него американка се оказа една от най-любимите ми серийни джипки.
А именно, първата Ген на дебютиралото още в 1984 год. ръбесто Чероки, при това във версията Спорт, и с 4-литровия с цели 190 коня Хай-Аутпут инжекцион мотор.

Колата е моделна година 1991, и е внос от СН, в абс. оригинално непипано и повече от добро състояние.
Както се вижда, с ориг. боя е, и с още фабричните ваденки, и оригиналния перефектен винил- плат салон. Пробега е 254000 хил. км, което предвид на стегнатостта на колата и вида и, считам за оригинален.
Покарахме я бая из квартала Хиподрума без номера, малко на риск от яки глоби, понеже днес я докара току-що един автовоз, от двора на автокъщата, та пред гаражите на Стенли, и чак утре той ще ходи да и взима временни номера от КАТ.

Черокито се набира повече от добре с тоя 6 цил. мотор, въпреки че е автомат, и има отн. сложната на имена, поне за мен, хах, раздатъчна кутия парттайм/фултайм, или нещо подобно, с бързи-бавни, и 2вд или 4вд режими.

Много ми хареса този предшественик на модерните СУВ-ове, затова и му качвам обстойни снимки. Стенли мисли да го кара по на дълъг път и по разни по-далечни планини, понеже в горите и планините до София и по града, си кара този зеления Самурай, от който също е много доволен.
Но тия Швейцарци, наистина ме изумяват как само си пазят колите.
По целия джип, вкл. и отдолу по рамата и каросерията, няма и полъх от ръжда.

Кадилака му Девил, който е почти на толкова години колктото Черокито, от 1992 моделна год. е, също върви добре, така че ходихме да полеем покупката с него, предвид на липсата на номера на новата придобивка.





















Май 01, 2023, 21:13:54
Отговор #82

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850




















Май 01, 2023, 21:15:05
Отговор #83

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850












Май 05, 2023, 11:16:33
Отговор #84

Неактивен дядо владо

  • Публикации: 45
Да, красавец е черока, и странно но  са по-скъпи от "грандовете" от същото поколение" Раздатката `242`е стандартна за модела ако не се справяш с нея, звънни ще ти обясня :)
Старомоден-няма вайбър, скайп и т.н. 0877 17 07 27

Май 05, 2023, 19:19:36
Отговор #85

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да, красавец е черока, и странно но  са по-скъпи от "грандовете" от същото поколение" Раздатката `242`е стандартна за модела ако не се справяш с нея, звънни ще ти обясня

Ами, нормално да са по-скъпи от Грандовете, че изглеждат по-ретро вече.
А и от гледна точка и на възрастта на премиерата на модела- 1984, логично и да по-култови от всякакви Грандове /дебютират май в 1991/, с изкл. на 5.9 литровия 1-ва Ген.

Иначе най-култови са разбира се, Гранд Вегънийрите, ама ти станаха вече па ептен скъпи, и поне в БГ аз на живо Гранд Вегънийр не съм виждал.

Ок, благодаря ти, ако нещо се мъчи Стенли с тия мултипликатори ))  и прочее, ще му кажа да ти звънне, да се видите, да му обясниш...  :)

Май 20, 2023, 11:17:33
Отговор #86

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Черокито в рядката версия Спорт 4.0 ХайАутпут, вече мина на КАТ, с нови номера е, както и с нови гуми Максис, доставени по точен размер 235-75-15, благодарение на моя приятел Митко, управител на фирмата за гуми К-2.
Вече измито и пастирано, това ранно 90-ско джипче изглежда страхотно.

Ще видим след 3 месеца, като му изтече ГО-то, какво ще кажат в Булстрад, дали ще да е достойно в тоя му вид, за тяхната мега-платинено-златна Ретро Застраховка...
Или пък ще го върнат с мотива, че ама не е достатъчно ценно по тяхните представи, че да бъде удостоено с честта ретро-ГО.













Май 28, 2023, 11:59:36
Отговор #87

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
иска малък лифт поне това чероки, иначе е доста свежо!

иначе снимки на джага серия 3, за който спомена, има ли :) че там ми е по-любопитно

Октомври 09, 2023, 16:37:46
Отговор #88

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Марти, малко със закъснение, но ето примерно линк с 2-3 снимки от Джага, ако не си го видял по другите теми.
Боята му е по-лоша даже на живо, отколкото на снимките, понеже е пребоядисван зле, сега е нещо като кожа на алигатор, толкова е напукана.
В допълнение, има ръжди и гнилочи на очакваемите за Серия 3 места.

А именно, на задните колонки, по протежение на лайстните на задното стъкло, като даже след едновремешно третиране, пак има издутини и шупки, почващи от отворите на двата резервоара.

В допълнение, има и шупки и по обиколките на лайстните на предното стъкло, но и там, и отзад, тия двете места са ключови на наличие на ръжди за всеки ХЖ Серия 3, и доста бройки от тях, вкл. и такива карани във влажни климати като тоя, имат там ръжди и гнилочи.

За сметка на което обаче, тоя екземпляр ХЖ6 на окачване е стегнат, не хлопа, като има и добре работещи мотори а автомат.
Разбира се, предвид че е американска-версия скопеняк със 160 коня, а не 205 като нормалната, динамиката му е осезаемо по-слаба от на евро-версиите например.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1622.3510.html

Октомври 09, 2023, 21:14:24
Отговор #89

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен си струва да се направи тоя мк3 джаг, защото и там бройките с времето намаляват, къде скрапирани от драми с ръжди, къде заради поправими повреди....
при моя х300 също има типичните ръжди в начален етап - задни вежди, ръба на багажника, долна част на предни калници и предна част на външни прагове, но най-рано напролет ще се прави.. поне има чудесна линия и никога не е удрян сериозно