Автор Тема: Автомобилите на Стенли  (Прочетена 33154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2018, 21:14:31
Отговор #40

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Време да ударим един ъпдейт.
Откакто съм в София по редовно от м. Септеимври насам, почти всеки ден си се движим с чичо Стенли с Мустанга кабрио.
И то не само в София, ами и на отн. за стара градска баба, по-дълъг път като Ихтиман, Елин Пелин, Ботевград, Перник и Дупница.

Стенли даже ходи и на 2 извънградски ретро парада с 2-та си Мустанга тая година.
Пролетта бе със зеления 1969 Гранде Купе на Владая, а сега на Кюстендил ходи с кабриото.

Кабриото върви идеално, само доста прегряваше по баири на извънградско, при яко агресивно каране, и ръчкане на кикдауни.
Ама след като аз лично /че чичо Стенли малко е с 2 леви ръце, :)) не е техникумски кадър като мен/ му изчистих 2 пъти мотора с промиващи препарти, и му сложих нови гумени маркучи за радиатора с константен диаметър /имат метални ленти вътре в гумата/, мотора не мърда термично.

Та понеже е хубаво времето, кабриото вижда доста каране.
А за редките дъждовни дни, Сненли продължава да си кара Меркурито Кугар с 8 цил. Мустанг мотор.
Е малко есенни кадри от пред гаража, както и от малко карания по Софииска област.



























« Последна редакция: Октомври 16, 2018, 21:20:55 от USfan »

Октомври 16, 2018, 21:18:49
Отговор #41

Активен USfan

  • Публикации: 10809
И малко снимки от РАЗНИ КОЗМЕТИЧНИ РЕМОНТИ, КАТО СМЯНА НА ЕДНИ УШЕТА ЗА ЗАХВАЩАНЕ РАМКАТА НА ГЮРУКА В СГЪНАТО ПОЛОЖЕНИЕ.
























































« Последна редакция: Октомври 16, 2018, 21:22:57 от USfan »

Октомври 17, 2018, 00:01:04
Отговор #42

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, каква е регистрацията на тази кола, и така ли се кара? В смисъл с тези номера. Как стои въпроса с прегледи и застраховки? И тези гаражи къде са, че много ми приличат на едни такива в Хиподрума.

Октомври 17, 2018, 14:11:17
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Люси, каква е регистрацията на тази кола, и така ли се кара? В смисъл с тези номера. Как стои въпроса с прегледи и застраховки? И тези гаражи къде са, че много ми приличат на едни такива в Хиподрума.

Точно в Хиподрума живее Стенли, и си държи 2-та мустанга и Трансама, в тоя гараж и в 2 със стъклени врати, пак наблизо.
Ами кара си го законно на УС-табелите без проблеми, като при спиране показва една малка част на Тайтъла, щкоято е за експорт от САЩ предназначена.
Големия Тайтъл талон му седи в къщи.
Още и само плаща така нар. гранична застраховка на Булстрад, която касае пребиваващи у нас с чежди номера коли.
Актуалната му тарифа е 120 лева за 4 месеца. което кореспондира примерно, на 360 лв годишна база, за такова ГО.

По отн. на гражданската няма проблеми, но понеже колата е с просрочен временен внос /няма до сега платено мито/ има отявлен риск при някое спиране от КАТ, да му я приберат в някое районно, и после да я пратят на митницата.
И оттам няма да може да си я вземе докато не плати мито и ДДС, плюс и тлъста глоба за просрочения внос.

Но КАТ-аджиите навсякъде много и се радват, даже махат. Въобще не ни спират, предвид че отпред даже няма табели /Щата Флорида е от щатите без предни табели.
Но по София се разхождат много коли на УС и Канадски табели, коитож са нов внос, така че тук поне полицията е навикнала на такива гледки.



Октомври 17, 2018, 19:12:24
Отговор #44

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
И улицата май ще позная, щом е в хипопдрума :D Мисля, е улица "Юнак".

Октомври 17, 2018, 19:52:38
Отговор #45

Активен USfan

  • Публикации: 10809
И улицата май ще позная, щом е в хипопдрума :D Мисля, е улица "Юнак".

Ами, натам на дето му гледа тоя зелен гараж, обрамчен с лозя, даваща между другото страшно грозде, има една междублокова градинка. Улицата зад нея не знам как се казва, може да е Юнак, има и едно училище там, точно зад градинката.
Иначе като ориентир, съвсем наблизо до гаражите му е Центъра по хигиена на ул. Д Несторов.

Октомври 17, 2018, 22:10:27
Отговор #46

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Точно! Училището е 51-во :D Ама неговият блок, би трябвало да е на самия булевард, Гешов мисля е сега, преди беше Димитър Нестеров.
« Последна редакция: Октомври 17, 2018, 23:18:26 от michev »

Октомври 18, 2018, 11:06:25
Отговор #47

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Точно! Училището е 51-во :D Ама неговият блок, би трябвало да е на самия булевард, Гешов мисля е сега, преди беше Димитър Нестеров.

Хах, да, Гешов е сега маи. Ами а3 оште си пол3вам соц. имената по навик.
Да, входовете на блока са му откум големиа булевард, а гаражите гледат срешту Училиштето и градинките от3ад.

Там набли30 бе и лиубимото ми кино в детството- кино Урвич. Направиха го ново в 80-те.
Редовно гледах там след училиште филми.
И не само американски, н о и италиански, френски, че и австрииски.  :))
Цените биаха по 6,8 и 12 ст. 3а билет, в 3ависимост от категориата места.

3а сажаление Кино Урвич отдавна е смотана квартална бакалница, както м много други кина по Софиа, впрочем.

Октомври 18, 2018, 12:18:05
Отговор #48

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не си само ти, и аз си ползвам старите имена, така са ми останали. Поживял съм доста в нея махала навремето, всичко ми е познато. В него кино, също съм ходил, а то се казва така, защото е на улица "Урвич". Редовно ходехме в Южен парк и стадион "Раковски". А блокчетата от този тип, са няколко в Хиподрума, затова веднага се сетих.

Октомври 18, 2018, 13:33:07
Отговор #49

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Не си само ти, и аз си ползвам старите имена, така са ми останали. Поживял съм доста в нея махала навремето, всичко ми е познато. В него кино, също съм ходил, а то се казва така, защото е на улица "Урвич". Редовно ходехме в Южен парк и стадион "Раковски". А блокчетата от този тип, са няколко в Хиподрума, затова веднага се сетих.

Ха, верно е на улица Урвич киното.  :))
А ти в квартала тук си живеел след следването ли...

Комплекса на стадион Раковски оште работи, има там тенискортове и 3ала апо Худ. гимнастика.
А3 хода там понекога да тичам, оште е добре тартана на пистата, но трибуните са вече леж.

Жалко че го и30ставиха да се скапе тоиа Стадион.
като се има предвид какво славно минало има, и колко пари струва нови трибуни да се правиат, кофти нестопанственост.

А по темата, е и една снимка на Мустанга на Стенли от парада в Кустендил наскоро.