Автор Тема: S classe W220 проблемчета!  (Прочетена 10752 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 10, 2013, 14:55:14
Прочетена 10752 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колеги знам ,че е ретро форум ,но тук има доста компетентни лица и реших да пиша  за колата на брат ми.

S400 Cdi 2001 V8 diesel

Колата при палене сутрин трака ,подгрева свети постоянно. Смениха в сервиз подгревните свещи , но проблема остана. Ето и едно видео на тракането ,предлолагам е заради подгрева.

http://www.youtube.com/watch?v=m_qpVjcQRyc[/youtube]&feature=youtu.be"]http://www.youtube.com/watch?v=m_qpVjcQRyc...eature=youtu.be

Колата започна да пуши отпред отвсякъде, като отворихме капака имаше масло по мотора от ляво и дясно в обилни количества и не успях да разбера къде е точно теча.Явно попада по колекторите и пушека е от изпаренията.Под колата има голяма локва масло.

Отделно хидравликата на волана работи само в движение ,на място волана затяга и отпуска на пресекулки.Не мога да разбера къде се проверява нивото на хидравличната течност и дали от там тече ... Ето малко снимки,благодарим за помоща!

На оградените места е пръскало масло! Има и от вътрешната страна на капака!



То е ясно ,че от разтояние не може да се гадае ,но поне някави насоки.В Германия се намира и тук е малко по-трудно с ремонтите.
« Последна редакция: Ноември 10, 2013, 15:37:02 от didotooo »

Ноември 15, 2013, 15:59:51
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
В Германия не е трудно с ремонтите, понеже тази държава е нация грандоманска-техническа. Трудното е с цената на ремонтните дейности, понеже и в това отношение швабите са грандомани. Разбираемо е - ценят си труда и си знаят цената.


 Хайде, започнете от лесното - към трудното. Трябва да проверите :

- ниво на масло в мотора
- ниво на течността в казанчето за кормилно управление
- да се провери капачката за пукнатини, повреда на повърхнината след краят на резбата и други дефекти
- да се проверят маркучи/холендери за хидравличната система на кормилното управление
- да се провери хидравличната помпа за течове
- да се проверят маркучите/холендери,които отвеждат масло за мазане на турбината
- да се проверят маркучи за масло,които отвеждат маслото от турбото към цилиндровия блок
- да се провери състоянето на междинен охладител (интеркулер), ако е силно омаслен, тогава ще Ви препоръчам друго


Нивото на течността се измерва, посредством тази щека, която сте снимали. Сега, самата й резба е такава, че хем капачката да се върти с лекота-хем стягането да бъде сигурно и резбата+повърхнината след нея = уплътнение. Важно е да бъде стегната с инструмент на определеният за това момент. Ако е оставена хлабава - протича. Ако е пренатегната - деформира се, дефектира и в зависимост колко е повредена,понякога подлежи на възстановяване - понякога  става непоправим брак. Идеята да подлагате гумени О-пръстени е добра, стига да съобразите дебелината на пръстена със допълнителен пръстен върху филтъра,материалът и разбира се стягането след това, моментът няма да има нищо общо с фабричната стойност. И в случай на пренатягане - просто ще спукате нещо. Бе, както и да е. Няма да философствам за тая тапа повече.


Та, в казанчето  има филтър. Не зная, дали собственика го е сменял. Добре е да се смени. В същност, тази локва не е от моторно масло. Прекалено светла и чиста е за двигателно масло, било то и от сди на Мерцедес. Поне на мен така ми се струва. Моят съвет е преди да започнете огледа - почистете напръсканите и омаслени места. Не ползвайте водоструйки и пароструйки. Мисълта ми е да не мокрите целия мотор, а само предната му част да бъде старателно и внимателно почистена. След това вече ще видите, кое - от къде тече. Като стигнете до там, снимайте и дайте да видим.


За тракането. Няма да го дълбая сега този въпрос. Само искам да знам, дали освен въпросната лампа свети още някоя друга червена лампа, докато трака ? Ще го обсъдим след като се отстрани течът на масло. Какъвто и да е той в крайна сметка.



« Последна редакция: Ноември 15, 2013, 16:09:44 от Тодор Живков »

Ноември 15, 2013, 22:05:53
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Тц, тц, по принцип е бил грешен избора при закупуването, ама... чети по надолу.   :)
« Последна редакция: Ноември 15, 2013, 22:09:35 от USfan »

Ноември 15, 2013, 22:07:24
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Най-общо казано, но все пак, тоя точно осмак дизел на Бенц, слаган от 1998 до 2002 год, за нищо не става.  :)).
На брат ти трябва да е от 1-я лифт осмаци дизели 400 ЦДИ, с 250 коня версията, дето са много капризни и ненадеждни.

Най-разумния съвет би бил,ако въобще държи да продължи да кара така нар. Хюндай еС-клас,  ;D при това баш с тоя мотор осмак дизел, е да продаде тази кола, все едноза какви пари, просто да се отърве от нея най-бързо.  ;)
И да купи след това следлифтовата, мисля след 2002 модел, пак 400 ЦДИ, която е с подобрения и по-надежден дизел  осмак, вече с цели, хехех, 260 коня мощност.
Тия следлифтовите са много по-некапризни, и ги има на пазара доста като бройки внасяни.
« Последна редакция: Ноември 15, 2013, 22:10:23 от USfan »

Ноември 16, 2013, 00:09:51
Отговор #4

Неактивен batmin

  • Публикации: 79
Само като вариянт,преди години имах сходен проблем с  мерцедес цди,без прегряване мотора започна да меси масло с охл.течност.Проблема се оказа един междинен топлообменник при теб ясно се виждат алуминиевите му ламели-зад филтъра.Провери дали от тях не е теча.За съвременните масла всички знаем,
но важен фактор е pH коефициентът,киселите масла разяждат!!!
Или виж съединенията и маркучите-често се вкоравяват и започват да изпускат.
Друго място за обилен теч няма,може да капе но не и да тече.
  Аз видях зор докато го диагностицирам,надувах го в кофа с вода,с компресор и излизаха едва забележими мехури въздух.
Не съм гуру на тези дизели,само споделям.
  Успех и пиши!

Ноември 16, 2013, 15:22:43
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Леле бая идеи сте споделили  :D Ами оказа се ,че тече от маркучите на хидравликата.В момента е отново в сервиза ,понеже пред нас е невъзможно да се правят ремонти. Един колега са го глобили 500 евро за теч на масло по асфалта  :D  Казаха ,че е готова ,но подгрева отново не работи ,ремъка ,който върти хидравликата е целия в масло и се надявам да го сменят както им казах...Трудно се разбираме ,дано тоя път я оправят.Иначе знам за преди фейса ,че са чупливи,горят табла ,проблеми с окачването ,електрониката и какво ли не. Ще споделя ,като я вземем.

Ноември 16, 2013, 19:28:12
Отговор #6

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
И аз тъкмо щях да те посъветвам да я закарате в някой сервиз,че такива проблеми с писане по клавиатурите няма да се оправят. А ремъка непременно го сменете , защото той е вече омаслен и като се понатовари,ще приплъзва и пак ще насича хидравликата.

Ноември 17, 2013, 22:56:18
Отговор #7

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Румене, човека има проблем. :) Поставил е снимка, задава въпрос, следователно търси отговори и решения на дадения проблем.  И мисля, че се обърнахме достатъчно отзивчиво и точно.  А, къде и с какво ще се ремонтира е въпрос, който ние няма как да разрешим от тук. В крайна сметка, нали за това е тази общност, събрана в това виртуално място.  Не ме разбирай грешно, радвам се, че са открили и отстранили проблема.

Ноември 18, 2013, 07:46:46
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Жоро , цялото ми уважение към твоя труд, и че си се постарал да отговориш на човека възможно най изчерпателно и точно , но сам знаеш  такива ремонти изискват сериозна диагностика ,понякога в продължение на часове и то на живо.

Ноември 20, 2013, 20:04:45
Отговор #9

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Дидо, в Германия ли сте? щото във Варна има при кого да те пратя, за да излезе на добри пари и най-вече при човек, който ги чува мерцедесите :)