Автор Тема: Реставрация на СХ Turbo Prestige  (Прочетена 56083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2010, 16:46:18
Прочетена 56083 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Здравейте колеги,
миналата година се сдобих с чуден Ситроен СХ Турбо Престиж.
Нивото на оборудване е най-високо за модела, затова е Престиж. Не е автоматик и не е с кожа, но за мен това не са задължителни екстри. Двигател 122 kw, турбиниран с турбина Гарет, климатик, АБС, плюшен салон, разслоено осветление в салона, максимален комфорт за задния пътник, възглавнички за краката, пепелници и запалки на задните врати, уникалната система ДИРАВИ на Ситроен и т.н и т.н
Снимал съм го в най-лошата му светлина, но съм му замислил тотална реставрация. Засега събирам части за окачването, а скоро го качвам на канал и почвам. Има извършени някои работи вече, така че приятно гледане :

 http://borislaviliev.snimka.bg/automobiles/cx.437369
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 07, 2010, 19:58:59
Отговор #1

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте
Колега ,тези снимки съм ги гледал и наистина автомобилът е много интересен
пожелавам ти успех
ще ти трябва и добър теникиджия ,има доста специфични работи особенно по коша
и си мисля че ще трябва някое добро купенце за донор особенно за ламаринките
УСПЕХ good1  2013  flag  flag  flag  drink
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Януари 08, 2010, 12:08:32
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
С тенекиджийската работа съм решил да се занимавам лично, щото иначе е трагедия. Ламарините отвън не са чак толкова зле, а донори се намират трудно, щото се лимитирана серия и задната част е по-дълга от стандартните СХ-и.
А вече кърпенето отвън и бояджийската - там не пипам.
Отдолу и по праговете ще си я правя сам, че иначе повечето тенекиджий правят, но и много замазват.
Ще видим, ще се държим в течение.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Януари 13, 2010, 02:33:58
Отговор #3

Неактивен DYNACORD

  • Публикации: 13
колега, пред другия вход стои една гти-ка светло синя (но мисля, че не е с издължената врата) и до нея още един сх (не гти) кафяв със стара регистрация ама и той не е престиж
и двата ситроена определено не са в движение. ако искаш мога да проуча и да разбера на кой са (за части алабала)

Иначе евала за проекта. Много интересен модел. Един авер си беше купил навремето 2 такива. Единия беше комби (имаше сенници на задните врати и в багажника  258 ) и още разни други екстри дето в никоя друга кола ги няма
Единствено не ми харесва що не са ги направили малко по-мощни тез големи матори (знаеме какви мощности са докарвали тогава от такива двигатели, пък и с турбо  evilmad ...)
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Zaio tuning team

Януари 14, 2010, 18:44:16
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря,
ми питай го тоя кви ги мисли. Имам приятели, дето също се интересуват. Само дето криза-а-а.
А сенници отзад не само че има, ами и са подвижни  yeahhh
А за моторчето - на мен ми стигат 170 кончета  ;-) . Максимална скорост - 2 2 5 км/ч- за 30 годишно магаре си е напълно достатъчно. Освен това автомобилът е с крайцерска функция - комфорт и стил. Да се возиш с кеф, а не бясно.
Но, живот и здраве, като стане - ще видим. Има проекти и с мегаскуирт, които са доста успешни.
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Март 20, 2011, 12:48:39
Отговор #5

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
До колкото разбрах Престижа е напреднал стремително с реставрацията ;)

Март 22, 2011, 13:23:22
Отговор #6

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Мда, проектът въврви със забавени темпове, но имаме сериозен напредък. При по-различни условия вече трябваше да сме на пътя, но ... трай бабо за хубост, нали така ?
Та процесът се забави, понеже частите за модела са изключително редки, трудни за намиране, а и естествено доста скъпи  >:D . Ако караме по ред на работата ето материалчета за процесите, извършени в продължение на вече повече от година :
« Последна редакция: Март 22, 2011, 13:30:01 от hydrometalique »

Март 22, 2011, 13:35:12
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Това са си стандартните процедури по рязане, чистене и кърпеж. Отне ми повече от три месеца за тази част, понеже се старах всяка част , която има съмнение да има наченки на корзия да се почисти и обработи.
Освен това, гледката по подкалниците и коша беше страховита , която лека-полека взе да се променя :
« Последна редакция: Март 22, 2011, 13:54:21 от hydrometalique »

Март 22, 2011, 14:07:40
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
С цинк ли си го запечатал колега, имам предвид сивото покритие? Голямо евала за ентусиазма и изпипването - все повече се убеждавам, че това хоби е подходящо най-вече за професионални тенекеджии, много търпеливи и сръчни в ръцете, какъвто за съжаление аз не съм... иначе у нас просто няма кой да се занимава толкова педантично с чужда кола, па било и срещу високо заплащане.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 22, 2011, 21:26:24
Отговор #9

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами работил съм и с цинк, и със спрей цинков и с праймери епоксидни грундове. Иначе съм далеч от професионалистите, особено в тенекиджийската работа. Само меракът е голям  :)