Автор Тема: Реставрация на СХ Turbo Prestige  (Прочетена 56050 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2011, 14:22:19
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Борбата продължаваше безмилостно на няколко фронта - кърпене и затваряне, комбинирано с работа в коша и по окачването.
Тук трябва да отбележа, че кошът беше изчистен тотално, подновен и боядисан, паралелно с това беше оправена предницата и окачването, като особена борба падна с предните носачи, които при този модел са истински изпитание.
« Последна редакция: Март 25, 2011, 14:46:14 от hydrometalique »

Март 26, 2011, 21:29:45
Отговор #11

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
колега много ми харесва как си обработил,коша от едната страна отпред,това мазал ли си го с нещо,защото стои като на песакоструика минато :D

Март 26, 2011, 21:36:48
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Всеки един от тези Ситроени заслужава дълъг и славен живот.
Автомобили от друга планета са....

Колега, конструкцията под двигателя сваляли ли сте я? Има ли снимки от възстановяването и?

Изглежда все едно е свалена, изправена , боядисана и пак качена на автомобила.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 26, 2011, 22:59:10
Отговор #13

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм. Аз да питам за съществената част - двигателя. Батко, тоя мотор от към технологично изпълнение, като онези на DS ли е? В смисъл, отношение диаметър/ход, разпредвал в блока/ в главата. Интересно ми е. Този капак на клапаните, прекрасно наподобява тези на долноваловите агрегати от онези времена. В същност, как се води по абревиатура мотора, та да поровя малко картинки и схеми.

Март 27, 2011, 14:35:03
Отговор #14

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами всъщност шасито не съм го свалял - беше ми за пръв път и ме хвана страх. Пък и купето е голямо и ме предупредиха за увисване при разкачване. Всичко в коша е правено на място за съжаление, но пък за сметка на това успях да поработя вътре няколко седмици.
Живков, двигателят е до голяма степен модификация на роденият през 1934-а година двигател вграждан в Траксион Авант. Блокът преминава през Траксион и се монтира в легендарния ДС с доста промени . минава през различни кубатури, брой опорни лагери и типове запалване / в последните няколко години от производството си ДС има инжекционна запалителна система Бош/. Ситроен СХ също приема базата на този мотор, като стига апогея си с модификацията Турбо 2, моделът след моя, който има и интеркулер, с турбина Гарет 3/4. Реално този двигател дава сила на различни антомобили от 1934-а до 1991-а година !
Моят мотор е модел МА 25/662, ще намериш литература за него, ако те е интересно. Бутало 93 мм,ход 92 мм, долен вал, с верига и ред други подробности  :)

Април 08, 2011, 13:03:08
Отговор #15

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
свалям ти шапка колега много си упорит и си се справил чудесно с тенекеджииската работа

Април 08, 2011, 20:37:17
Отговор #16

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Колега ти от покрив кола правиш, това твоето е направо..........браво.
 

Май 20, 2011, 12:59:03
Отговор #17

Неактивен mnp57

  • Публикации: 57
Браво,колега!Аз карам вече 5 години СХ 25 турбо дизел,страхотна кола е.Преди него имах два ХМ,но този е тръпка.Гледам,че готвиш и един ДС,аз също стягам един,но по-стар,с кръглите фарове.

Май 21, 2011, 20:06:41
Отговор #18

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А, ми чудно. Пусни малко снимчици, де . Пиши откъде си, какво провиш точно ...
Аз с СХ-а съм вече на финала, още малко остава, скоро ще пусна снимчици за освежаване.
За ДС-а - виж, ние имаме вече клуб. Ако ти е интересно разгледай сайта - www.dsclub-bg.com
Ще ми е приятно да видим какво правиш по ДС-а, как се оправяш с СХ-а и т.н. ...

Май 26, 2011, 00:15:04
Отговор #19

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Колеги ,малко снимки МОЛЯ ...посветете ни в делата си  :D
Centrum Transaxle