Автор Тема: Реставрация на СХ Turbo Prestige  (Прочетена 56073 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 26, 2011, 15:43:01
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да, май е време да ви поинформирам по състоянието на возилото.
От края на ноември 2010 колата се намира в бокса на бояджийното и след бурното начало се зацикли, зацикли, та чак досега ...
Зимъска разчанчих маторя и започнах да сбирам чарколяк , като всичко вървеше мазно и благодатно, докато не опрях до разпределителния вал, който е по-дефицитен и от вал на Дюсенберг от 30-те години на 20-и век  >:D
Както и да е , ще ви пусна малко матрялче от подготовката на колата преди боя и до момонта :

Май 30, 2011, 10:16:05
Отговор #21

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Започнал е да става фабрично нов :)
А какво стана с вала?

Май 30, 2011, 16:04:35
Отговор #22

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
С вала - мъка, мъкааа...
Половин Англия е на крак с тоя моя вал. Поръчах от оторизиран дистрибутор на Ситроен с дългогодишни традиции и накрая получих вал за ГТИ модел, с по-малко зъби на помпата. Сега го върнах и са ми открили нов вал, читав, ама да видим.
Да запозная и колегите с историята .
Свалих двигателя да му направя една профилактика, ей тъй да знам, че няма да ми прави ядове за бъдеще и как се разви историята :

Май 30, 2011, 16:26:42
Отговор #23

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Какво се оказа - от работещ двигател, се оказа, че имам мотор за ремонт  :(
За щастие глава, блок, бутала, ризи и биели - перфектни.
Вижда се, че повдигачите на вала са буквално вдлъбнати и дори с отчупени ръбове. Валът - на точилка.
Взех чисто нов вал от Автомотор, пари - безбожни, оказа се че и той е с по-малко зъби и за ГТИ. Като си няма късмет - това е.
Полека-лека се накупиха сегменти оригинални, биелни и основни лагери първи ремонт, глава шлайфана и профилактирата с тефлонови втулки и останалите джвъчки, шлайфа се коляновия вал и се подготви блокът за ремонта .

Май 30, 2011, 23:02:47
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Липсващия зъб за какво е - механична бензинова помпа?
Браво за добрата работа - ще ти спести много главоболия за в бъдеще, въпреки голямото набутване сега. Знам какво струва основен ремонт на екзотичен мотор, срам ме е да си призная колко съм дал за части и труд... :-[
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 30, 2011, 23:41:41
Отговор #25

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Поздравления ,движиш се по правилният път .
Ризите ще сменяш ли ,като сменяш сигменти ако има и малко елипса ще им трябва
време да се сработят .....гърбицата е май за механична подкачваща помпа .
Качвай повече снимки че ме заинтригува този проект  :D :D :D
Centrum Transaxle

Май 30, 2011, 23:49:51
Отговор #26

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Сега забелязах че имаш драскотини по полите на буталата и не е лошо да промиеш изцяло маслените магистрали
при всички положения ще има ефект и масло, ЯКООО...от Франсе ...много ми харесва ....АЛФИТЕ ми мъркат с него
УСПЕХ!!
Centrum Transaxle

Май 31, 2011, 14:53:36
Отговор #27

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Завиждам ти колега  :o всичко става толкова красиво, че не мога да повярвам, че този проект е в България  :D Успех ти пожелавам и да я изкараш да и се порадваме като е готова фен съм на модела и ще се радвам да го видя на живо и то толкова красив.

Май 31, 2011, 20:36:00
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Не съм за завиждане, колега, знаеш го по-добре от мен. Който се е хванал с тая краста, много бели дни не вижда. Ама на, нейсе, като си се хванал на хорото ... Аз съм от тия дето с малко не се задоволяват, пък и половинките не ми харесват. Завършените неща ми доставят пълно удоволствие. За жалост не съм човек с големи възможности, а само с голям мерак. Знам, че ще имам пропуски, но ми е първата реставрация, все пак  ;)
Ето за освежаване отпреди две-три седмици :

Юни 01, 2011, 09:08:06
Отговор #29

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
За човек с ограничени възможности, както пишеш, се справяш повече от добре. Очевидно мерака ти го компенсира! ;)
Поздравления и продължавай все така добре да възстановяваш този красавец!