Автомобили > Френски автомобили

Реставрация на СХ Turbo Prestige

<< < (2/24) > >>

sphereholic:
До колкото разбрах Престижа е напреднал стремително с реставрацията ;)

hydrometalique:
Мда, проектът въврви със забавени темпове, но имаме сериозен напредък. При по-различни условия вече трябваше да сме на пътя, но ... трай бабо за хубост, нали така ?
Та процесът се забави, понеже частите за модела са изключително редки, трудни за намиране, а и естествено доста скъпи  >:D . Ако караме по ред на работата ето материалчета за процесите, извършени в продължение на вече повече от година :

hydrometalique:
Това са си стандартните процедури по рязане, чистене и кърпеж. Отне ми повече от три месеца за тази част, понеже се старах всяка част , която има съмнение да има наченки на корзия да се почисти и обработи.
Освен това, гледката по подкалниците и коша беше страховита , която лека-полека взе да се променя :

krankenstein:
С цинк ли си го запечатал колега, имам предвид сивото покритие? Голямо евала за ентусиазма и изпипването - все повече се убеждавам, че това хоби е подходящо най-вече за професионални тенекеджии, много търпеливи и сръчни в ръцете, какъвто за съжаление аз не съм... иначе у нас просто няма кой да се занимава толкова педантично с чужда кола, па било и срещу високо заплащане.

hydrometalique:
Ами работил съм и с цинк, и със спрей цинков и с праймери епоксидни грундове. Иначе съм далеч от професионалистите, особено в тенекиджийската работа. Само меракът е голям  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия