Автор Тема: Реставрация на СХ Turbo Prestige  (Прочетена 56060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2012, 00:18:33
Отговор #60

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Майка !

Октомври 16, 2012, 19:58:54
Отговор #61

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Нов материал от сбирката на Ситроен Клуб в Банско .
Колата се държа достойно и на нивонад 600 км, включително и на разкопаницата между Якоруда и Юндола и на изкачването на хижа Вихрен  :)











Октомври 16, 2012, 20:25:38
Отговор #62

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Боре , спретнете мероприятие към Родопите! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 16, 2012, 21:38:50
Отговор #63

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Красавец! Като гледам лайстните отстрани добре са паснали. Мислил ли си да сменяш джантите? Има толкова добри CX-ови модели. Изключвам турбовите, те май са за инчови гуми?

Октомври 16, 2012, 23:08:18
Отговор #64

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Алекс, имам ТРХ-ови оригинални, които носят и 14 цолови гуми. В момента са комплектовани с оригинални Мишлен, но са дърти като света, а джантите са за освежаване. В момента с тези "модерни" джанти губи от облика на оригиналността, но поне гумите са Yokohama в добро състояние. Имам да направя още малко интервенции с по-голямо значение и тогава ще реставрирам ТРХ-те. Пък и колкото повече се заглеждам, толкова по-сигурен съм, че 15 цоловите гуми могат да преминат в 16-ки  >:D Тези 205 широки Йокохама наистина се държат отлично в завоите на дефилетата, постарах се да ги изпитам достатъчно - никой от н.нар. "съвременни" автомобили не успя да мине змиорките на Юндола-Белово по-добре от СХ-а . Движи се с лекота и спокойствие и същевременно всява смут у сапунерките  ;D

Октомври 17, 2012, 01:12:56
Отговор #65

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Нямам търпение да го видя на живо  ::)

Октомври 17, 2012, 22:15:27
Отговор #66

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами време е да дойдеш на някоя неделна сбирка с Чарлстона в Пловдив  ;)

Април 07, 2013, 18:06:23
Отговор #67

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Малка разходка до Кукленски манастир.
Мястото си заслужава  :)





Април 07, 2013, 20:12:58
Отговор #68

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Видяхме го на живо. Колкото по-малко човек се рови из автомобила - толкова по-хубав му е той. Страхотен кораб. Пластмасовите екстериорни елементи също са много хубави и е детайлен. Броните и гумените уплътнения под големите фарове.  Това е агрегатът на Борко и резервна му гума тип TRX :



Нещо, което забелязах. Някои СХ-и имат шайби, пък нямат компресори за климатик.  Има много интересни съединители, предаващи моменти към отделни агрегати. Въобще, Ситроенът не е просто кола - то е цяло съоръжение.  Фактът, че тези мотори са чупливи при прекаляване на об/мин. до някъде ме удовлетворява. Значи, могат да се изменят конструктивно към по-добре. Това ме вдъхновява. Искам един потрошен такъв да възстановя и след това някой луд Ситроенаджия да го изпробва. В крайна сметка, за какво е турбо-бензинов мотор, щом не можеш да му се нарадваш....

Конкретно на теб, пожелавам безкрано много безаварийни километри.  :)


Април 07, 2013, 21:04:07
Отговор #69

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Кога пък успя да го щракнеш, бе  ;D
Климатик има. Просто не го монтирам, докато не съм сигурен, че всичко в коша не работи на 100 процента
. Апропо , търси се читав сервиз за климатици в Пловдив, които работят със стария фреон.
Демпферната шайба на хидравличната помпа ли те изкефи   :)