Автор Тема: Реставрация на СХ Turbo Prestige  (Прочетена 56079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2016, 14:54:12
Отговор #90

Неактивен dragob

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Страхотен автомобил. Поздравления!

Септември 21, 2016, 21:38:39
Отговор #91

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотен автомобил. Поздравления!

Приказен автомобил е наистина!  :D
Толкова ми хареса на возенето преди няколко дена, и върна спомените от 2-та СХ-а на баща ми, както и спомените от едно ГТИ турбо на един съсед, което имах удоволствието да покарам по-агресивно, че реших да си разтърся архива за снимки на екс-фамилните цитрони.
Открих само една единствена снимка на по-ранния хром-брони 1978 модел 2400 ГТИ на баща ми, но пък намерих снимка на Престижа на Борето, още докато бе в София.
Паркираше я както се вижда, пред главния вход на БТА на поне няколко години първия и собственик в БГ.

Много красива изглежда с тези ориг. за версиите- Палас, нон-турбо ГТИ, и Престиж джанти.
На баща ми на ГТИ-то бяха същите, но 14 цола, а тези ми приличат на ТРХ 390 мм размер.
Боре, интересно дали са ти ги дали и тях с колата, пазиш ли ги още\  :)

« Последна редакция: Септември 21, 2016, 21:45:56 от USfan »

Септември 22, 2016, 19:04:01
Отговор #92

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Люси, удоволствието беше взаимно - много е приятно да разговаряш с човек с толкова широки познания в различни посоки, пък и с богат СХ опит.
Да, имам алуминиевите ТРХ джанти, както са на снимката, пълен комплект. Даже имам Мишлен ТРХ гуми, които са доволно застарели, пазя ги за краен случай парадни за автентичност.
Апропо, моделно има точно и специално създадена турбо джанта, която е просто прелестна и която аз за съжаление нямам. Допълва и е в унисон с целия турбо кит на аксесоарите и има еднакъв Т знак.


Септември 22, 2016, 20:53:42
Отговор #93

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, удоволствието беше взаимно - много е приятно да разговаряш с човек с толкова широки познания в различни посоки, пък и с богат СХ опит.
Да, имам алуминиевите ТРХ джанти, както са на снимката, пълен комплект. Даже имам Мишлен ТРХ гуми, които са доволно застарели, пазя ги за краен случай парадни за автентичност.
Апропо, моделно има точно и специално създадена турбо джанта, която е просто прелестна и която аз за съжаление нямам. Допълва и е в унисон с целия турбо кит на аксесоарите и има еднакъв Т знак.



Мерси, и за мен е удоволсвие човек да научава нови неща.  :D
А тия турбо джантите ги знам, софийския сребрист ГТИ турбо с хром броните, беше баш с такива.
Него го имаше един съсед и приятел на баща ми- Боби Младенов се казваше, и той бе заклет Ситроенист.
Той преди ГТИ Турбото имаше и други авангардни коли с предно през 70те и 80те, като Аутоунион СП1000 купе, Фолц К70, и служебен нов ВХ19 Д. А поне допреди няколко години той имаше и хубав 4 цил. бензин ХМ.

Иначе мисля турбоджантите не са слагани серийно на Престиж, дори и с турбомотор да е бил. Така че твоите са си екстра автентични.  :)

Април 22, 2017, 00:30:42
Отговор #94

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Миналата година за първи път видях СХ Турбо Престиж на колегата и не само неговия. Идея си нямах през какво е минал за това перфектно състояние, но и той не говореше много :D, предполагам повече му се караше кораба майка. Невероятно возило, заслужаващо внимание. А той съответно доставящ удоволствие, спокойствие чувство за сигурност и емоция на собственика. Някой хубав ден... може и да го наема за ден два. Но мечтата за съдбоносния ритуал в живота ми е в DS Богинята. Пожелавам, всички проекти с които се е захванал да се осъществяват независимо от препъни камъчетата. 
« Последна редакция: Април 22, 2017, 00:32:53 от Йордан Дончев »

Април 22, 2017, 08:19:23
Отговор #95

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Благодаря за пожеланията. За мечтани събития - мечтани коли  :) Пожелавам много усмивки по мечтани поводи.

Ноември 05, 2017, 16:27:08
Отговор #96

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Из влажните пътища на Родината


Декември 12, 2017, 13:43:53
Отговор #97

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Най-добрто и безопасно окачване за времето си!
https://www.facebook.com/AlgerieMotors/videos/1498983506806624/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2017, 19:42:46
Отговор #98

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нали осъзнаваш колко много е рекламата в този клип, и колко малко реалното положение на нещата ;)

Декември 12, 2017, 21:05:50
Отговор #99

Неактивен iancho999

  • Публикации: 25
Според мен  си е реално. Който не е карал ситроен той не знае 😁😁