Автор Тема: МУЗИКА  (Прочетена 369717 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 25, 2011, 01:15:40
Отговор #190

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Изказвам съпричастност към Вашата заформила се дискусия, относно Фреди.  Веднага се сещам за Куийн и Брейк фрий. Ех, колко пилони съм съдрал едно време, обарвайки студентки на това парче, не е истина. При това без да пия мастика.


Сега, ще Ви разваля тягостната обстановка с нещо закачливо и  чудесноооооооо!  Представям Ви, една песен от моята колекция изчанчени песни.  >:D Специален поздрав за всички Швабофили, включително и наши драги Администратори. Митак, тая песен е специален поздрав за теб.  ,,Wir Haben Immer Einen Grund Zum Feiern", малко е смахната, но усети МЕЛОДИЯТА ! В прочем- чист швестерски купон, няма лошо. Аз, като тези, винаги имам поне една причина за празник.   :))

&feature=artist
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 01:27:48 от Тодор Живков »

Ноември 25, 2011, 10:59:42
Отговор #191

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....Сега, ще Ви разваля тягостната обстановка с нещо закачливо и  чудесноооооооо!  Представям Ви, една песен от моята колекция изчанчени песни.  >:D....

Привет, др. Живков!
Този поздрав, така или иначе не е за мен, аз и без това не я слушам тази музика.
Отдавна чакам да пуснеш балета на ГДР от тв програмата "Шарено котле" :P

п.п. и за да не е спам, поздрав за ценители - Дейвид Гилмор от Pink Floyd.

« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 13:11:38 от Speeder »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 25, 2011, 13:14:15
Отговор #192

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
п.п. и за да не е спам, поздрав за ценители - Дейвид Гилмор от Pink Floyd.



Знаеш, какво да слушаш, Жоро :)

И за да не е спам ето нещо и от мен - Roger Waters, Pink Floyd:



PS: Бях в публиката там :)
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 13:15:58 от Speeder »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 25, 2011, 15:24:27
Отговор #193

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Знаеш, какво да слушаш, Жоро :)

И за да не е спам ето нещо и от мен - Roger Waters, Pink Floyd:

PS: Бях в публиката там :)

Благодаря ти! Бил си на концерта?! - Ти си истински щастливец! Завиждам ти благородно.
Като гледах откъса настръхнах, не знам на живо как е било :)
 п.п. Братчеда живее в Гърция и ми се похвали, че е ходил на концерта в Атина.
 Голямо турне е заформил този човек - Европа, Америка. А то не е обикновен концерт, а нещо много повече... Има неизчерпаема енергия - Евала!
Уотърс ми е любимеца от любимата ми група. Жалко,че още през 82ра г. напусна групата и продължи творчеството си под собственото име.
Албумът "Стената"79г. е изцяло негов- музика и текст. Това може да се каже, че е последният им албум, като група в пълен състав и последвалото им турне през 81г.
Уотърс/роден 06.09.43г./е загубил баща си през втората световна война. Това имено го провокира да напише този албум. Себе си вижда в героя от албума Пинк и по късно от филма "Стената"82г. Анимациите по време на концерта са от този филм, а детския глас в началото на студийния запис на песента Goodbye Blue Sky е на синът на Уотърс ;)

От 82ра г. съзнателно слушам Флойд/те пък точно тогава се разпаднаха/. Винаги ми е било мечта да ги видя и четиримата на една сцена.
След повече от двадесет годишно разделение, групата се събра през 2005г. в името на една кауза и изсвириха четири парчета. Може да се каже, че ми се сбъдна една мечта, макар и за кратко.
Ще си позволя да поздравя елитната аудитория с изпълненията от този концерт.



&feature=related
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 15:28:28 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 25, 2011, 15:42:35
Отговор #194

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Жоро, погледни това:

Това е единия от концертите в Лондон през 2011та. Gilmour пее заедно с Waters на една сцена! Шоуто е наелектризиращо и максимално вълнуващо! Появата на Дейвид е тотална изненада, никой не е очаквал. Виж реакцията на публиката. Накрая на концерта се появява и Mason. Пинк Флойд тази година разрешиха дългите си съдебни спорове и вече преиздават всички албуми. Ще се появят и неиздавани до сега парцали. Не е изключено и да направят някой концерт, според Nick Mason. Така, че още има шанс да ги видим заедно, макар и без Richard Wright(вечна му памет). Бях на концерта в Загреб, да. Често ходя по концерти и лайв изпълнения, но не мисля, че някога през живота ми ще присъствам на по-як спектакъл от този. Уникално беше. Почти като Пинк Флойд концерт - невероятни светлинни и визуални ефекти, перфектни музиканти, КВАДРОФОНИЧЕН ЗВУК, културна публика, уникално беше наистина. А билетът беше едва 50 евро. Купих си го в момента, в който чух за турнето - 4 месеца предварително, без да знам с кого и как ще ходя.  Знаех, че трябва да съм там по един или друг начин.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 25, 2011, 16:36:58
Отговор #195

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро, погледни това:

Уникално е наистина! За появата на Гилмор на турнето знам. Гледал съм го на любителски запис с мн. лошо качество. Благодаря ти, че представи това изпълнение!
Четох и в нета. Има много инфо около концертите и неща от "кухнята" т.е. как е станало възможно участието на Гилмор и евентуални бъдещи планове, но за сега нещата са в застой.
Пропуснах да те питам в предишния пост "Гилмор, появи ли се отнякъде" ;)
А за участието им в концерта LIVE8/директно предаване/ съм стоял до два часа след полунощ, да ги дебна кога ще се появят и да си ги запиша на видеото. Естествено, излязоха последни.
Изобщо темата за Пинк Флойд е трудно изчерпаема и ще радвам да я продължим, като дойдеш на някоя среща в Пв. :)

а сега, още една любима група - ТОТО

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 25, 2011, 17:16:31
Отговор #196

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жоро , а нещо за Bad Company да кажем? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 25, 2011, 23:25:42
Отговор #197

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро , а нещо за Bad Company да кажем? :)

Специално аз, нищо не мога да кажа.  :) Не са ми в полезрението, нищо не знам за тях. Послушах ги малко след твоя анонс, но едва ли ще им бъда почитател.
Поздравявам те с две изпълнения на Рeter Сetera, бивш член на група Chicago
&ob=av2e
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 25, 2011, 23:45:48
Отговор #198

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
AC/DC - Back In Black



Поздрав за всички! :)
spectemur acendo

Ноември 29, 2011, 03:36:18
Отговор #199

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Jürgen Paape - So Weit Wie Noch Nie



Юрген Паапе е един от основателите на легендарния кьолнски техно лейбъл Kompakt и това парче просто кърти. Който не го оцени поне академично ще получи бан!  >:D  :))
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 03:40:26 от afx »