Автор Тема: МУЗИКА  (Прочетена 370074 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 01, 2013, 22:11:09
Отговор #630

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Уауаууууууууу уникално е било!!! Истинска музика  >:D

Ето едно парче на уайт снейк


Септември 02, 2013, 00:10:06
Отговор #631

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро явно още е в транс, обикновено е много активен в тази тема :D

 Още не мога да вдяна къде съм бил.  Да, бях на 3м. от сцената! На 3м. от Р. Уотърс!
Този спектакъл трябва да се види! Не може да се опише с думи прости. Въздействието е уникално и чрез музика и чрез визия. Взаимодопълващи се неща и разбира се, неповторим и гениален Роджър Уотърс, който на 70г. звучи, като на студийния запис на албума.  Фен съм на Флойд от 15 годишен. Имаше моменти, когато нон стоп слушах техните албуми. Тогава нямаше дори и снимка на състава откъде да видиш. Не знаеш как изглеждат тези, които слушаш. Мн. странно чувство. Презаписи на касети с лошо качество, никаква информация за групата. За пръв път на видео ги видях 88г. на един десети презапис на видеокасета Концерта им в Помпей-72ра г. и филма Стената. С мн.лошо качество, снеговалежи, беше нещо, като бой на негри в тунел - нищо се не вижда Мъка-мъка... Не като сега, цък компа и готово.
 И накрая - О, чудо! Любимият ми албум на групата и любимецът ми Р. Уотърс - на живо в Бг.! O0 Никога не съм си го и помислял дори. 30г. го чакам този концерт. Това се казва сбъдната мечта
п.п. В петък съм на концерт на ФСБ на Античния театър в Пловдив :) Контраста ще бъде огромен, от сега го усещам.

         
            

....за тези, които не успяха да присъстват, част от концерта в София :



[ Invalid YouTube link ]

« Последна редакция: Септември 02, 2013, 00:19:20 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 02, 2013, 00:36:05
Отговор #632

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много се радвам за теб Жоро ,това е уникално да си видиш любимата група на живо! Било е наистина незабравимо.До колкото разбрах това е последния концерт на Роджър  :-\ 

Септември 02, 2013, 01:14:43
Отговор #633

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Много се радвам за теб Жоро ,това е уникално да си видиш любимата група на живо! Било е наистина незабравимо.До колкото разбрах това е последния концерт на Роджър  :-\

Много ти благодаря! Ако бяха и в пълен състав, щастието щеше да е пълно, обаче Уотърс напуска групата още през 1983та г. Пианиста Рик Райт вече не е между живите. Светла му памет. Голямата изненада за публиката е била на същото издание на концерта в Лондон, когато се появява китариста Дейвид Гилмор и на последното парче - барабаниста Ник Мейсън.
Специален поздрав за теб с това уникално изпълнение. Китарата и вокала на Гилмор са незаменими :)



п.п. Концертите на Роджър продължават до 26.09. Тогава приключва и еропейското му турне. Тази вечер е бил в Белград. Чува се, че възнамерява да прекрати с концертната дейност и да се отдаде на творчество, като завърши последния си албум, който е започнал през 1992ра г. Пред българска публика това е първия и последния му концерт.
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 01:28:25 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 03, 2013, 09:13:24
Отговор #634

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
п.п. В петък съм на концерт на ФСБ на Античния театър в Пловдив :)

Да не стане някоя инфекция! Филибето, 05.09.2013, четвъртък, 20.30ч. Ако си взел билети по-рано, отскоро има промяна по технически причини.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Септември 03, 2013, 12:48:15
Отговор #635

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....Жоро, събра ли гилзи от Щуката!? >:D

 :))
Не можах, щото тия около мен бяха залегнали

п.п. голям зум си докарал на десетата снимка

Да не стане някоя инфекция! Филибето, 05.09.2013, четвъртък, 20.30ч. Ако си взел билети по-рано, отскоро има промяна по технически причини.

Да, да, усетих се. Малко късно, ама по-добре късно, отколкото по-късно ;)
Билета е от рано. Трети ред по средата. Концерта трябваше да бъде на 4ти, после го преместиха на 5ти и останах с впечатлението за предпочивен ден т.е. петък, обаче предпочивния ден е четвъртък, защото петък е 6ти.
Явно не мога да се оправя от една тухла, дето ме удари в главата при бутането на Стената.
Национален празник е 6ти. И на същия ден Роджър Уотърс навършва 70г. :)
Сега трябва да започвам да се пренастройвам за следващото шоу. Поздрав:

« Последна редакция: Септември 03, 2013, 12:49:47 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 03, 2013, 21:24:05
Отговор #636

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Е, на зуум е, ама от прожекцията, сапунерката повече не може да хвърли. :shy:

 :D Явно организаторите са пропуснали зидарските каски за първите редове, щом те е лупнала туула. :D

Поздрав от Сектор Д; Ред 13! ;D
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Септември 03, 2013, 21:56:04
Отговор #637

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Яката работа. Браво браво гордея се с вас :D  O0

Септември 03, 2013, 23:26:28
Отговор #638

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Яката работа. Браво браво гордея се с вас :D  O0

Thank you :)

Е, на зуум е, ама от прожекцията, сапунерката повече не може да хвърли. :shy:

 :D Явно организаторите са пропуснали зидарските каски за първите редове, щом те е лупнала туула. :D

Поздрав от Сектор Д; Ред 13! ;D

Те хората предупредиха и раздаваха каски, ама не беше задължително. Миньорски. И аз като знам, че съм дебела глава сметнах, че нема нужда да се оборудвам.
Моите снимки са без грам зум. :P Малко ми е трудна пренастройката за друга/стойностна, разбира се/ музика. Всичко ми се вижда елементарно, посредствено, еднообразно, излято в калъп..... Не, не съм облъчен. Това си е лично мнение и не ангажирам никого с него. Спокойно можете да ми кажете "Глей си работата, мен това не ме кефи"! И си е така. Обаче, не ме карайте да търся интервюто на най-големия капацитет, подвижната енциклопедия по рок и поп музика в Бг. Тома Спространов, за да разберете коя му е любимата група.
Щастлив съм, че стадиона се напълни. Честно казано се съмнявах, че ще има толкова много публика. Имаше и хора с побелели коси имаше и много младежи. Да, младите фенове преобладаваха. Има надежда. Мноо яко! Не се изложихме пред чужденците :)
Струва ми се, че този концерт е бил един сън. И колкото се отдалечава това събитие във времето, толкова повече разбирам, че не съм бил там.
Не мога да не ви пусна още едно клипче. Интересното е българския на Уотърс, а не какво пише на стената по време на песента "Мама".

Започва със "Здравей София"!...... и завършва с "Как можете да го говорите този език всеки ден" :)

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 06, 2013, 00:05:25
Отговор #639

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Два часа яко свирене без почивка + два биса. O0 Както винаги, ФСБ показаха класа

           
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.