Автор Тема: Изоставени по света  (Прочетена 582089 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2020, 20:35:27
Отговор #1580

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев





Февруари 27, 2020, 21:02:41
Отговор #1581

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хаха, това последното, е почти невъзможно като комбо.
На една снимка да видиш заедно 8-смица и Трансам.
Поне е било абс. невъзможно да ги видиш заедно като нови.

8-цата е била Гранд купе само за сериозни финансово поне хора- като първа лига футболисти, шефове на клиники, банкови директори, успешни предприемачи, и прочее.
Докато Транса си е бил ГМ интерпретацията на работническа псевдо-спортна кола.
Карана като нова от полицаи, средна ръка спортисти, нисши гангстери, и просто обикновени отн. добре печелещи служители.

Разбира се, като стават 10-15 годишни коли, и изпадат в най-ниското си финансово и социално приемливо ниво, и двете почват да ги карат по-изпаднали сутенйори, и още по-изпаднали гангстери, поне такова е филмовото клише.

Но, още 1-2 десетилетки напред във времето, когато е едната на 40, а другата на 30, времето изравнява статуса, и ги прави по различен начин, но еднакво по сила привлекателни, и вече е възможно да се видят тия две непасващи си коли, накуп в гаража или двора на някой ентусиаст или в случая, просто автосъбирач.

Така че, време е колегата Пешо да си купи и една 8-смица, особено като бивш собственик на 6-ца. Така, да дообогати монокултурността на Понтиаците в неговия гараж.  :))

Февруари 28, 2020, 19:48:27
Отговор #1582

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев





Февруари 29, 2020, 18:42:22
Отговор #1583

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
True story!


Март 01, 2020, 10:48:22
Отговор #1584

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Март 01, 2020, 14:12:57
Отговор #1585

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Хаха, това последното, е почти невъзможно като комбо.
На една снимка да видиш заедно 8-смица и Трансам.
Поне е било абс. невъзможно да ги видиш заедно като нови.

8-цата е била Гранд купе само за сериозни финансово поне хора- като първа лига футболисти, шефове на клиники, банкови директори, успешни предприемачи, и прочее.
Докато Транса си е бил ГМ интерпретацията на работническа псевдо-спортна кола.
Карана като нова от полицаи, средна ръка спортисти, нисши гангстери, и просто обикновени отн. добре печелещи служители.

Разбира се, като стават 10-15 годишни коли, и изпадат в най-ниското си финансово и социално приемливо ниво, и двете почват да ги карат по-изпаднали сутенйори, и още по-изпаднали гангстери, поне такова е филмовото клише.
Харесват ми разсъжденията за социалните слоеве  :)
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 01, 2020, 14:42:31
Отговор #1586

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, нали.  :))
Както писах, наблюдения от филми. Иначе реалността може и да е била по-друга.

Макар че се сещам за филм, където световен шампион по бокс кара ТрансАм /Роки 2/. което малко ми се виждаше недостоверно, при условие, че например, по онова време реалния шампион- Али, е сменял нови Ролс след Ролс.
Но, айде, все пак във филма Сталоун тръгва от момче от народа, там от бедните квартали на Фили, Та дори и като забогатява,е стъпил на земята, и си купува, или пък ме подаряват след първата титла, народната спортна кола- един 1979 ТрансАм.

И тук леко отклонение.
Пък в Роки 3 или 4, не помня добре в кое от двете, вече караше черно Ламборджини Ялпа, което като тип кола повече пасваше на високия му статус на богат спортист. 

Интересно, на този кадър от филма се вижда отпреди червен Каунтач. Дали е бил личен негов, или пък е невлязъл в крайните кадри на филма.
Аз поне не помня там да се вижда явно друго Ламбо извън черната Ялпа.

http://happyotter666.blogspot.com/2013/12/

И е го тук с Каунтача. Стандартна ранна 80-ска 5000 еС версия.

https://co.pinterest.com/pin/595249275730210741/?lp=true

https://9gag.com/gag/aE1BP0e/real-men-real-car-sylvester-stallone-and-his-lambo-countach







Март 01, 2020, 22:27:27
Отговор #1587

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Не е ли правилно да се каже Джалпа и Кунташ?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 02, 2020, 01:58:41
Отговор #1588

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, за У-то в Кунтач съм съгласен, правилното италианско и Пиемонтско произношение /оттам е, и е расъл Феручио/, да ме поправи Боре ако греша, е точно само с - У.
Така че К-аУ-нтач, неправилно съм го написал/казал, съгласен съм.

За Ш вместо Ч, не знам, не съм сигурен.
Пиемонтци на говорене приглушават края на тая им местна дума, и викат реално- Кунта...

При Ялпата, мисля че италианците на това написване с- Йот, те му викат- Я.
И затова я титулувам- Ялпа.
Пак ако греша, Борето като лигвист да ме поправи.

Иначе неграмотните по отн. на европейски континентални имена и произношения, американци или англичани, как глупаво и неточно викат и на двете, не е важно.
Колите са италиански, така че точните им итал. им произношения трябва да са меродавни.

Март 02, 2020, 07:59:55
Отговор #1589

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Преди няколко години имах щастието да посетя завода на Lamborghini както и двата музея - основният към фабриката и този на Феручо.
Първата ми работа след като се "окопитих" беше да изясня този проблем как точно се произнася  Countach. Жената в музея, която също водеше и обиколката във фабриката,
ми отговори на редица въпроси, които намирам за сложни и се оказа невероятно компетентна.  Правилният начин е Кунташ. Въпреки това самият Гандини го произнася Кунтач.