Автор Тема: Поправка на дебитомер на Mercedes-Benz W201  (Прочетена 4204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2013, 21:38:49
Прочетена 4204 пъти

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Или как боядисах в черно побелелите коси на един собственик.  :))


При мен дойде този пациент. Не каран от години и подкаран по аутобанът, както се кара по него. :D









 Харесва ми  да лекувам чужди дядовци, ама конкретно този май доста е  попадал на хора, които ги мързи да си свършат работата. Пък и седял няколко години, та хептен работата да е чудна. Но, иначе знаят да съдират кожи. Още като му вдигнах капака с никелираната решетка ми стана ясно, колко са се занимавали. И колко е седял.  |То, въобще нищо не е докоснато, но пък иначе са разцентровали до безкрайност газовата уредба и са дали голямо закъснение на запалването. Куца работа.  Проблемът е, че няма празен ход на бензин, няма празен ход на газ, не пали. Работи само на пълна газ и с педал до ламарината. Ако запали. И това ,,ако" става, само когато е студен.  Първото нещо за което се досетих И което се оказа причината, в същност е тривиален случай.  Под алуминиевия корпус на дебитомера има гумена част, това му е дъното. С годините остарява и започва да се напуква. Тогава, като изгърми два-три пъти на газ започва да се понацепва. Нова е 100 или 110 лева беше по спомен, менташката е 70 лв. . Мразя менташки части, но в случая нямаше какво да направя друго. Не мога да се разпореждам с чуждия джоб.  После видях, че е превъртял регулировъчният винт за клапата и му направих външен такъв със гайка.  Като го наглася, ще Ви покажа. Освен това имаше нехерметичност за разпределителя - дифтунг за смяна. Иначе, другите компоненти - датчици, съпротивления, налягане на горивото, запалване са му добре. Добре, добре- като за 1 милион километра са добре. Изобщо не съм се впускал в подробности , много ме беше гнус да го гледам такъв прашен.   




























Това е въпросната част, която често предизвиква смяната на половината мотор, но не и на самата нея.   :))












































И така, общо-взето алуминият заприлича на алуминий и всички други нещица около него.













Тук съм монтирал всичките детайли. Не гледайте клапата, че виси отворена. Пружинката й е закачена, обаче разпределителя е празен. Като дойде бензин, когато се напълни и като направи налягане - затваря се и след това се движи със характерното й съпротивление.











Лъскавко на фона на мръсотията, много ме радва. Лошото е, че като му сложа кутията на филтъра и се скрива.  :)  Тоя мотор го искат предимно на газ да им работи добре. Ок, обаче на бензин им обещах сигурен студен старт, недобра работа и завишен разход на гориво. На газ им обещах обратното - труден (вреден за някои части на дебитомера) студен старт, отлична работа и приемлив разход на гориво.  Тези двигатели най-добре стават със една хубава електронна инжекция+ една хубава газова инжекция. Като цяло е типичен Мергел - тегли като камион от начало-до края на об/мин.  Ей-за това ги харесвам толкова много.  От 2,3 - до 3,0 са най-хубави и икономични.Кофти работа е дълго седял автомобил. Всичко е толкова сухо и прашно. Просто не знаеш от къде-какво може да текне.  А, щом е насъбрал дебел слой прах - значи някъде е имало омазняване.  Истината е, че непочистван с години, но уплътнен двигател - събира прах, обаче  не и дебел и напластен черен слой. слой.  Този специално е 2,0, има блокаж на диференциала. Жив и здрав да е.






« Последна редакция: Декември 10, 2013, 15:27:52 от dido1903 »

Май 07, 2014, 14:42:08
Отговор #1

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Лъскавко на фона на мръсотията, много ме радва.

Браво колега -разбираш им,добра работа.  8))

А можеш ли да обясниш къде/откъде ,отива/идва ей това маркуче за вакуума  ::)
Маркирано със син цвят на снимката !
При мен липсва напълно.



А това с червеното на мен ми е за смяна,напукани са /то нали е от 3 части/и сега съм ги поръчал нови.