Автор Тема: Chrysler Le Baron turbo 1989  (Прочетена 7595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2013, 19:12:34
Прочетена 7595 пъти

Неактивен Bavarcho

  • Публикации: 14
Здравейте, не съм сигурен че тук е най-подходящото място за въпросите ми, но не намерих по-подходящо (имайки на предвит че са малко местата където се обсъждат ретро американки в БГ) за това се престрашавам да задада няколко въпроса за въпросната кола спомената в заглавието Chrysler Le Baron ..
Какво турбо се монтира на двигателя 2.2 turbo? Из нета има разно инфо не можах да разбера конкретно. Разбах че има два варианта турбо на Garrett и Mitsubishi, и че турбото е с водно охлаждане (поне Garrett -а)
Този двигател американска разработка ли си е? (2.2/2/5 турбо) В кои други модели го има вграждан?
Модела Ле Барон споделя ли части с други модели Крайслер? (окачване, ходова част) (говоря за кабрио/купе главно)
« Последна редакция: Януари 26, 2014, 13:04:27 от dido1903 »

Декември 09, 2013, 20:16:33
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз имам такова Лебаронче, моя е 1992 год. модел, с 2.5 литра турбомотор.  :)
2,5 мотора е по-новата версия с баланс валовете.
А 2,2 е без баланс валове.

Да, и двете версии са с чисти УС мотори, въпреки че баланс-валовете са патент и система Митсубиши.
Модела, както може и ако се поровиш по нета, лесно да го установиш, е еднакъв на мотори и окачване с почти цялата тогавашна гама от тия години на Крайслер.
А именно- с моделите Дайтона, Аклайм, Саратога, Спирит, и т. н.
Това е така нар. К-кар платформа, която с модела Лебарон популярен в БГ, е представен с втората си Ген. от 1988 до 1995 производство.

За да не пиша излишно и да не се повтарям, виж какви неща за Лебарон има писани в Американския Форум- ввв.АМЕРИКАНКАРБГ-КОМ.
Там има раздел озаглавен- Машините ни, с теми за колите на разни фенове.
А и ще намериш обширна тема за моите сегашни коли, където обстойно съм описал експлоатацията на Лебарона ми, и неговите плюсове и минуси.

Декември 10, 2013, 09:11:42
Отговор #2

Неактивен Bavarcho

  • Публикации: 14
Благодаря ти за бързия отговор.
Аз си напазарувах едно кабриолетче '89-то лето с 2.2 турбо, но турбото е заминало и е свалено (понеже не е подлежало на ремонт според швабите са го фърлили у кофата :)) ) Трябва да диря турбо и ми се искаше преди да дойде да намеря. В нета четох и все различни неща пишат, пък нямам някой такъв да го видя.

Януари 26, 2014, 12:50:43
Отговор #3

Неактивен Bavarcho

  • Публикации: 14
Такаа.. миналата седмица напазарувах турбо в перфектно състояние от един Додж Шадоу 2.5 турбо който беше започнат да се разглобява за скрап. На следващия ден след като взехме турбото звънях защото се сетих за някоя друга част около мотора която можеше да спасим, но вече беше късно..
След тази покупка Лебарона ще претърпи малко освежаване, което ще се случи веднага след като времето се постопли. Целта е напролет да бъде в завършен вид, когато времето ще позволява карането със свален таван :P
Под освежаване имам предвид "леко завърсване на прахта" без да се впускаме в големи прожекти. Колата е в доста прилично състояние и няма да има нужда от големи ремонти за достигане на целта, която писах по горе.
Двигателя е със свалена глава на която предстои да се обслужи както му е реда. Закупена е нова оригинална гарнитура. Цилиндрите и буталата са в добро състояние. Трябва да се изработят някой гарнитури. (на всмукателния и изпускателния колектор, водна помпа и някои други) Ще се огледа периферията ако нещо се нуждае от ревизия. Водна помпа и кабели са сменяни скоро. Алтернатора също е бил обслужен. Коша ще се приведе в чист и по-нов вид. (като се освежат с боя капака на клапаните, всмукателния колектор и т.н.)
Като купе колата е в много добро състояние и по външните панели няма наченки на ръжда. А колата е германка. Боята е оригинална (кафява) с оригиналнте лепенки "gts turbo". Като по-големи забележки имат само преден капак и един от калниците на които е паднал частично лака те ще се пребоядисат, а останалата част вероятно единствено ще се пастира/полира. Гюрука е сменен с чисто нов преди една година (имам фактура за него на стойност около 1000 евро)  Купето отдолу също е в добро състояние, вероятно единствено ще се запечата с грунд.
Салона също е во доста добро състоняние - също като боята отвън е кафяв. Седалките са кафява кожа, която ще се освежи със съответните препарати. Всички механизми и екстри работят.
Смятам да събера някой снимки от процеса - преди/след и след като всичко е говово ще ги постна тук :)

Януари 26, 2014, 16:55:35
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здравей колега ,честито! Предполагам с теб се видяхме ,в деня на покупката му  :D Ако позволиш,ще кача тук снимките на колата ти.Ще е интересно преди/след как изглежда.

Януари 27, 2014, 10:29:05
Отговор #5

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Добре дошъл и честито за ЛеБарона :) аз 2012-та щях да си взема същия с турбо мотора но имаше проблеми с документите му и се отказах.
Да си я караш със здраве и безаварийно ;)
Classic Cars

Януари 27, 2014, 11:11:19
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Май се бъркам ,колата за която говоря е във Варна до пожарната ,извинявам се  :)

Януари 27, 2014, 18:42:32
Отговор #7

Неактивен Bavarcho

  • Публикации: 14
Май се бъркам ,колата за която говоря е във Варна до пожарната ,извинявам се  :)

Объркал си се  :) Колата я закупих есента (края на септември да е било, трябва да видя) от Германия и от тогава седи прибрана в гараж. Със свалено турбо е така че не е карана.
Не съм особен фен на американското (на баварското съм фен, личи си по ника) но колата ми допадна, а и я спазарихме на прилична цена .Ще се повозим като я стегнем и вероятно ще я пусна на пазара, макар че не знам дали ще има интерес в България.

Април 30, 2014, 21:14:11
Отговор #8

Неактивен Bavarcho

  • Публикации: 14
Главата беше занесена за обслужване, но се оказа че има един крив клапан който не мофа да открия никъде :-\ В Балкан стар ходих извадиха ми цени за клапан и гумички, но ги нямат и не могат да ги поръчат...  Шах и мат. А ми остана само да направя главата :-\

Май 07, 2014, 22:17:34
Отговор #9

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колега в Рок ауто ще са стотинки.
http://www.rockauto.com/catalog/x,carcode,1065035,parttype,5544
Има и фирма която може да ти ги достави за две три седмици и няма да ти излезе скъпо, защото клапан и гумички са леки.
Има е един човек в БГ, който може и да има клапани. Пиши ми ЛС да ти дам координати, че сега ги нямам при мене.
Поздрави
« Последна редакция: Май 07, 2014, 22:23:06 от peter 1978 »