Автор Тема: Таврия Нова (ЗАЗ 1102)  (Прочетена 27211 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2013, 14:25:08
Прочетена 27211 пъти

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
/малко предистория/
Здравейте колеги, първата кола на баща ми е бил чисто нов Москвич 12-так ... след като се е накарал на Москвич, му е направил основен ремонт и го е продал ... до преди 2-3 месеца го караха ... по-късно излиза интересната кола, наречена "Тавриа Нова" ... 92-ра година баща ми си я купува за 4,500 долара ... е, ето ни и до днес  с нея!  Както всяка използвана кола и то не как да е използвана, а предимно карана по черни пътища - има доста забележки ...
- Благодаря на Google Street View за снимките!...

Аз съм на 17 години, нямам книжка все още, но имам голямо желание да съживя Таврията и аз да я карам с кеф, родителите ми ми купиха БМВ е46, на мое име - може би да ме разубедят, но аз не поех ... започнах да правя тази непозната за много хора кола, каквото не мога сам баща ми помага, питам приятели, чета и правя всичко възможно - сам!
Ето какво е положението ... трагично според мен!









 


И започнах ... за 28 работни дни по колата (обикновено само събота и неделя, когато не съм на училище), стигнах до това положение:


















Поръчах през един български сайт оригинален волан и уплътнения, това са старите:



Вече когато се стопли времето, а и отмине стабилното учене в училище продължавам, защото на студено материалите не съхнат, аз замръзвам и т.н., разбирате ме предполагам!...
Но до тогава ми се искаше да намеря оферти, препоръки и съвети относно:

1. Претапициране на салона ... с бяла и черна ЕКО кожа ...
1бр - таван
2бр - сенници
2бр - предни кори на врати
2бр - задни кори
2бр - предни седалки
1бр - задна седалка










... ако може някакви предложения за тапицери които ще се хванат да го правят за по-сносна цена, зщаото получих оферти от 500 до 1000лв и не зная вече !? :-[

2. Искам да сложа оборотомер, който не присъства в таблото заводско ... http://tinyurl.com/ogf9gw4 ... и имам няколко въпроса:
- Може ли да се сложи този оборотомер на моята кола ?
- Как се слага ?
- Може ли да ми дадете линкове към магазини в България, вместо да поръчвам от e-bay ?
- При слагането на такава джажа, колата евентуално вече, може ли да се счита за ретро, или не трябва да има такива тунинг изпълнения ?

3. Мислих доста за нещо като тази светлина: http://tinyurl.com/po7dktu ... но не знам как би се приело, вие какво ще кажете има ли смисъл и би ли се позволило на кола стягана за нещо от сорта на ретро автомобил ?

Благодаря предварително на всички отзовали се!
« Последна редакция: Декември 12, 2013, 14:35:20 от dido1903 »

Декември 12, 2013, 16:58:36
Отговор #1

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Цената за тапицирането около 500 лв не е много според мен. Относно оборотомер и лампи, моето мнение е да не се занимаваш изобщо а да си я възстановиш заводски. Така ще е много по стойностна.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Декември 12, 2013, 17:55:48
Отговор #2

Неактивен jorko palav pi4orko

  • Публикации: 84
Колега,давай само така,и ще стане кукла.Поздрави.

Декември 12, 2013, 17:59:32
Отговор #3

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Добре дошъл и от мен, колега!
Явно имаш желание,щом си пренебрегнал БМВ-то  :)

Но както каза и колегата по-горе - за какво ти е оборотомер?!
Това за светлината също ми се струва много безмислено,но с уговорката ,че е мое мнение, понеже питаш.

Всичко по колата ти сам ли си правил?

Декември 12, 2013, 20:17:23
Отговор #4

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Благодаря за експресните мнения, иначе може да ви послушам, да се въздържа от неонова подсветка и оборотомер /за гъзария ги мислих, не за друго - предполагам сте схванали идеята/ :)

А относно музика, мисля да е нещо културно, да не правя междупланетна дискотека с тия шкафове къде слагат ... а мисля да взема едно CD Pioneer ... 4 тонколонки (JVC или Pioneer или SONY)по 30-40 вата, за около 200-250лв общо и да си реша проблема с музиката :)

А, може ли да ми дадете идея за тавана, нали е на пръчки, как да го искам целия черен, сенниците - бели ... или да го правим редувано - черно,бяло .. като сенниците пак ще са бели на черното ? ... питам, защото искам обективна представа ... седалките мисля да са където е сега черно - пак да е черно а в средата пак бяло :)

Декември 12, 2013, 21:08:13
Отговор #5

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Здравей, колега, евала за ентусиазма! Като има желание, се намира и начин. За оборотомера - никаква функция, а ако гониш чисто визуален ефект...не мисля, че е ще е кой знае какъв. За неоните съм сигурен, че ще стане голям кич ( освен ако не налееш стотина хиляди лева и да вкараш в скелета на колата всичко най-ново от рали и стриит технологиите и заковеш 400м под 10-11секунди - тогава неона би стоял по-уместно...нали знаеш - някоя дреха би стояла добре на Джесика Алба, но на леля Пенка от "Б" вход...ми не и стои :) Като задаваш въпроси за тунинг във форум за класически автомобили, не очаквай голяма подкрепа :) Аз лично съм ЗА  лек и много дискретен тунинг на старите машини, например сложи си мега яка музика, но да не бие на очи и да не срежеш половината багажник, та утре ако решиш ти ( или някога твоето дете) да я върнеш в оригинален вид, да е възможно. Не си писал от къде си, номерата са ти от Бургас, или наблизо, а зад теб имаше и кола със софийска регистрация...та, за София 500 лева за салон с таван и сенници, колони и т.н. си е в сферата на фантастиката, пък и за Бургас не ми се вярва, ако ти е познат - бързо му го възлагай, докато не е размислил, ако не ти е познат - значи ще ти избяга с парите :) По принцип е хубаво да съобразиш интериора с екстериора, а аз не видях какъв цвят смяташ да е отвън. Комбинацията от черно и бяло е прекалено контрастна и агресивна ( и банална), по-добре или само черно или само бяло и едва тук-там някой детайл в другия цвят...като имаш предвид, че бялото е кошмарно за поддръжка. Първо трябва да си изясниш какъв ефект или внушение целиш с визията на колата, и в частност на салон, и подходящите цветове сами ще си дойдат. И най-важното - ако си решил нещо твърдо, игнорирай всички мнения в подкрепа на противното и си прави каквото трябва, или ще стане страхотно, или ще го оакаш, но човек трябва да изживее и някои грешки. Пожелавам ти пари, търпение и Успех !

Декември 12, 2013, 22:24:41
Отговор #6

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Супер идейки, неона и оборотомера май ще ги оставя, баща ми преди малко цитира точно вашите мнения и като се замисля има логика ... благодаря ви, че сте толкова откровени приятели! O:-)

Аз съм от Карнобат, на 50км от Бургас ... имаме BMW-то което е в другия гараж ... Таврията - в този гаваж ... и Пикап Дачиа - този със Софийския номер където се вижда на снимките :)

Относно тапицерията, не познавам хората които ми дадоха най-тънката оферта 450-500лв /само за седалките/ ... от Варна са ... когато завърша целия проект, ще направя един пост в който ще пиша само за хората с които съм работил, от тапицер, през моите приятели с които ще я боядисваме чак до моя приятел за музиката :)

Иначе, преди беше бяла, сега пак ще е само не съм решил, дали да е МАТОВО или ГЛАНЦОВО бяло ???
Джантите ще са черни ...

На пролет ще сваля двигателя и там да подготвя коша за боядисване и така като цяло ...

Декември 12, 2013, 23:46:00
Отговор #7

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800

Относно тапицерията, не познавам хората които ми дадоха най-тънката оферта 450-500лв /само за седалките/

Eee, щом е само за седалките, има шанс и да стане хубаво, но като почнеш ...няма спиране - предвиди си и пари и за таван, колонки, кори, сенници, мокет/балатум или каквото си решиш за настилка. Щом ще е бяла отвън, може да направиш бял салон и много малко светло кафяво/оранжева кожа ( води се "коняк") по корите, дръжките, сенниците и шевовете, задължително едри, по седалките. За ретро вид може да използваш изкуствено състарена тъмно кафява кожа ( казва се "табак"), нали...пак само за акцент при бял салон. Разбира се, биха отивали и всички светли нюанси на жълто, синьо, зелено, бежово, кремаво.....е, разбираш...ИЛИ графитено сиво, тая кожа я има и във вариант лак с металик ефект >:D

Декември 13, 2013, 00:29:23
Отговор #8

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
гони този вид - http://www.cgtrader.com/3d-models/car/standard/zaz-tavria-1102-1990  и не се занимавай с глупости :)

във Варна ако си се свързал със Стъни за тапицирането - той е човека ;)  но не ги прави с кожа, ще съжаляваш след време по няколко причини... ето това е много по-актуално:




и изглежда супер класическо.     


отвън е изпъната, а подкалници, бомбета, панти на врати как са?

поздрави за ентусиазма :)

Декември 13, 2013, 01:46:55
Отговор #9

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Поздрави и от мен за ентусиазма! Според мен дори и да става въпрос за класически автомобили не трябва да си поставяш рамки - прави това, което ти подсказва сърцето, но го прави с ум. Ако си фен на бързи и яростни, но искаш да съхраниш Таврията -няма нищо лошо - и през 80-те е имало тунинг. Точно сега е момента да определиш визията, която искаш да постигнеш, особено преди боядисването. Насочиш ли се в тази посока "тунинг визия от 80-те и нач. на 90-те" автомобила ти пак ще е ретро и ще имаш това, което иска сърцето ти. За пример - колегата Киро (fulcrum).
Мечтай, планирай, бъди търпелив и рано или късно ще имаш това, което искаш. Успех!