Автор Тема: Волга ГАЗ 24 1976  (Прочетена 6374 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 09, 2018, 08:26:19
Отговор #10

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Колата се получава супер, браво!

Имам въпрос относно обработката на металите - направи ми впечатление, че си обработил таблото с ръждопреобразувател (най-вероятно на Вюрт), преди боядисване минаваш ли го на фина шкурка или директно пръскаш с грунд и после боя? И това което мажеш по заварките изисква ли някаква по-старателна подготовка на основата при наличие на ръжда или почистваш и мажеш?

Аз бих сложил и от двете страни новите прагове, въпросния радиус никога не ми е харесвал.

Да след ръждопреобразувателя с фина сшурка леко да го матирам и после пръскам грунда. За това лепило просто заварката да е хубаво почистена, обезмаслена и намазана с ръждопреобразовател ( даже аз сложих много разредено 3в1, за да приникне и то където може) и от горе като засъхне намазах лепилото, ни ми се струва че над него трябва да има обезателно боя, за да го запечати иначе се пука..

Октомври 09, 2018, 13:24:14
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Две ръце 3 в 1 -oтдолу по разредена , както си постъпил , и след това с нормалната гъстота от
кутията . Проверено от години. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 09, 2018, 19:04:02
Отговор #12

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Две ръце 3 в 1 -oтдолу по разредена , както си постъпил , и след това с нормалната гъстота от
кутията . Проверено от години. :)

Да точно така правя. Благодаря за съвета