Автор Тема: Таврия Нова (ЗАЗ 1102)  (Прочетена 27212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2013, 08:51:28
Отговор #10

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Ако ти е по-близо Ямбол, прескочи когато ти е вузможно до тук, да видиш тапицериите ми на двете коли и ако ти харесват да ти кажа кой и за колко ми ги прави. Поне е по-близо от Варна.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Декември 13, 2013, 12:15:06
Отговор #11

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
dimo_kt1, според мен много избързваш(ме) тук с идеи и съвети за тапицерия на седалките.
Не че е лошо, но ако правилно съм видял на снимките, Таврията не е боядисана , а е само на грунд или основа.
Така ли е?
В случай ,че е така много повече пари, ще са ти необходими за цялостното боядисване, и няма никакъв смисъл отсега да се чудиш каква да е тапицерията. Това го казвам,защото обсъждаме сумата от 500 лв., но по-разумно е да се замислиш за сумата за боядисването.

Изобщо трудното го слагай в началото, когато човек има повече пари, надежда и нерви, защото ако го оставиш за накрая ...

Декември 13, 2013, 16:44:05
Отговор #12

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
- гони този вид - http://www.cgtrader.com/3d-models/car/standard/zaz-tavria-1102-1990  и не се занимавай с глупости :)
- във Варна ако си се свързал със Стъни за тапицирането - той е човека ;)  но не ги прави с кожа, ще съжаляваш след време по няколко причини...
- отвън е изпъната, а подкалници, бомбета, панти на врати как са?
1. Нацели ме точно какво гоня! - ще се опитам да е максимално оригиналното което успея да направя :)
2. Ако е истинска кожа - ще имам ядове, за това гоня Еко = изкуствена кожа :)
3. подкалниците да съм честен - не съм поглеждал, но ще им дойде реда, работа за 2-3 дена ще има по тях, пантите на вратите са егати му и руските изпълнения. точно както и амортисьорите на багажника - твърди, ако си по-хилав няма отваряне - което много ме радва :) :D
и, да ... от раз уцели, че става дума за Стъни М :)

Ако ти е по-близо Ямбол, прескочи когато ти е възможно до тук, да видиш тапицериите ми на двете коли и ако ти харесват да ти кажа кой и за колко ми ги прави. Поне е по-близо от Варна.
- Идеята е стабилна! Когато има време и възможност, ако може направо снимка да погледнем - ще се черпим после :)

Отговор на колегата: dido1903 :)
да колега, не е боядисана, на основа е, тънко пръсната да не ръждяса ламарината, като се стопли ще сваля двигателя и там да го подготвя за боя ... с моите хора я боядисваме ... и исках да наредя направо всичко разколачено след ден-два, като се сложи боята :)
До тук съм дал точно: 786,90 лв ...
От боята не ме е страх :) Тапицериите ме притесняват много, че там цената не знам колко ще е :/

Останалото което мисля да правя пръснато по дни е работа за 1, най-много 2 седмици при по-продължителен труд от моя страна :)
Та за това търся оферти ... офертите които имам до сега са ...
Варна - 450-500лв /само седалки/
София -1,000лв /всичко/


Поздрави на всички които помагате!
« Последна редакция: Декември 13, 2013, 17:18:52 от dimo_kt1 »

Декември 13, 2013, 21:37:32
Отговор #13

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аз бих предложил тая Таврия 1-во да я боядисаш  8)) после да стигнеш до положение да е кола в движение със всичките му неща,както се полага  ::)...в смисъл да си готов да тръгнеш с нея на 300км. без да се притесняваш.... ,и чак тогава да се замислиш за тапициране на каквото и да е!
Но това разбира се е само мое мнение  ::)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 14, 2013, 00:05:19
Отговор #14

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Евала за ентусиазма, Таврия в движение виждам 1 път годишно. Направо са изчезнали.

Декември 14, 2013, 09:51:12
Отговор #15

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Евала за ентусиазма, Таврия в движение виждам 1 път годишно. Направо са изчезнали.
- Ще стане ... и дай боже като стане, да успеем, да се засечем на някое мероприятие :)

Аз бих предложил тая Таврия 1-во да я боядисаш  8)) после да стигнеш до положение да е кола в движение със всичките му неща,както се полага  ::)...в смисъл да си готов да тръгнеш с нея на 300км. без да се притесняваш.... ,и чак тогава да се замислиш за тапициране на каквото и да е!
Но това разбира се е само мое мнение  ::)
Аз мислих всичко да е готово, тапицирано изпрано, готово ... боядисвам, и нареждам интериора и екстериора, но има време както казвате ... а и има логика в това, аз като и сложа прозорците и уплътненията, мога да правя всичко после :)

Декември 14, 2013, 10:28:40
Отговор #16

Неактивен ГАЗ_maniak

  • Публикации: 27
Колега, поздравления за автомобила с който се захващаш! Аз на Таврия съм се учил да шофирам, само че нашата беше червена и с металната решетка отпред. Някъде на вилата имам една джанта за Таврия, също и книга за ремонт и експлоатация. Ако ти трябват, мога да ти ги подаря, стига да ги изровя, като отида на вилата  :)
'77 ГАЗ 24 Волга
'87 ГАЗ 3102 Волга

Декември 14, 2013, 12:02:20
Отговор #17

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
и намери оригинални тасове, готини са :)

за салона - дори и еко кожа да е, пак е гадно, защото зимата е студена, лятото пак се напича и ти се поти задника... затова някакво готино текстилно изпълнение с дискретни акценти ще отива повече на таврията според мен.


Декември 15, 2013, 00:45:38
Отговор #18

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Колега, поздравления за автомобила с който се захващаш! Аз на Таврия съм се учил да шофирам, само че нашата беше червена и с металната решетка отпред. Някъде на вилата имам една джанта за Таврия, също и книга за ремонт и експлоатация. Ако ти трябват, мога да ти ги подаря, стига да ги изровя, като отида на вилата  :)
- Оо, супер идея :) ... наистина, ако ги намериш, пиши направо ... казваш цена и плащам, все пак и те имат някаква стойност :)

и намери оригинални тасове, готини са :)

за салона - дори и еко кожа да е, пак е гадно, защото зимата е студена, лятото пак се напича и ти се поти задника... затова някакво готино текстилно изпълнение с дискретни акценти ще отива повече на таврията според мен.
- Тасовете, съм решил да ги избегна ... защото с моите хора като говорихме за боядисването, решихме джантите да ги направим черни, за да се получи контраст ... ще видим как ще изглежда, но първо всички 5 джанти ще минат през "авто-обущар" :D, за да знам, дали да купя направо нови или да почвам с боята по тези :)
- това е стабилна идея относно смяната на кожата с плат! може би ще запазя максимално оригиналният им вид, като сложа черна Еко кожа по краищата, както е сега с другото да е със светъл плат  O:-)

Декември 15, 2013, 01:45:25
Отговор #19

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
С черни джанти няма да постигнеш контраст или ефект... а точно обратното - дефект! Сливат се с гумата и става грозно.Черни се боядисват когато има тас(обикновено сив металик) и така да имитира лята джанта...