Автор Тема: Таврия Нова (ЗАЗ 1102)  (Прочетена 27220 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2017, 12:34:44
Отговор #40

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Боядисах половината двигател с топлоустойчива боя.
Изрязахме нови кори за вратите, трябва ми сега сива еко кожа и ги тапициран!

« Последна редакция: Юли 19, 2017, 12:40:10 от dimo_kt1 »

Юли 19, 2017, 12:36:21
Отговор #41

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Твоя ли е, колега? ... Ако да, дай ми цени!!!
1. Предно стъкло
2. Стартер
3. Клаксон (капачката на волана)
4. Два броя пепелници от корите

Ето тук има една , бях я снимал за да я пусна във форума но затрих снимките

https://www.google.bg/maps/@42.7015456,23.3584865,3a,75y,337.21h,75.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4V2S33P7knepeDTNQOdTlA!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg

Юли 19, 2017, 21:58:26
Отговор #42

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Какво да ти кажа... за съжаление повечето такива отдавна вече са претопени за капачки :-\ Мои роднини имаха преди над 15 г. Таврия, но ги беше изоставяла насред път та се отърваха набързо от нея с голямо облекчение. Явно трябва да си наистина голям фен, за да запазиш такава кола, камо ли да я реставрираш. В края на социализЪма обаче си беше направо кола-мечта - помня, че ни водиха в Руския културен център на ул. Шипка да гледаме разни фимчета. Имаше рекламен клип за Таврията и всички цъкахме и се облизвахме ;)

Малее, душа, ти ще ме убиеш. 
Направо си незаконен внук на дядо Благоев, а може и законен!  ;)
Какво облизване бе, малеее.... 

То Таврията и аз много си я харесвам, беше си съвременна кола за 80-те, ама па филмчета да гледаш за нея.
И аз съм член на БСП, и си обичам Русията, ама чак толкова, мани, хардкор си ти.

Ние например по-отворените хлапета през 80-те може и да сме ходили на новогодишните Дед мороз партита на Руския център на Шипка, да ядем конфети Миша Олимпиский, ама най си се облизвахме по снимките и филмчетата, дето ги качваха и пускаха на витрината на библиотеката на Амер. Посолство на Стамболийски.

Още ми се е запечатало в главата филмчето за премиерата на новия Корвет С4, тоя с диджитал таблото, което го пуснаха през 1984 от посолството.
Като му се обърнаха на филма фаровете на 180 градуса, а не просто нагоре, като при другите тогава спортни коли, е това беше първото нещо в което се влюбих, а не някоя кака от нашата гимназия.

И три години по късно, пак на стената пускаха филмче за лимитид версията- ГТА, на Понтиак Транс Ам, която бе с 5.7 литра мотор.
На тия ГМ филмчета Вета беше светлосин металик, а Транса- бял, със златни джанти.
И тоя Понтиак със златните джанти така ми влезе в главата, че 30 год по късно, още си имам един подобен в къщир и той с златни колела.
Абе, е това бяха коли космически кораби за тогава, и въобще за нас гимназистите в Соца- космически мечти.
А ти Таврия филмчета да гледаш, мани...  :))

По темата, поздравления за колегата, Тавриите си заслужават малкото останали да бъдат спасени.  :)
Преди 2-3 години помагах интензивно на един съсед да си реставрира Таврията.
Неговата беше късна Корекомска, пост 10 ноемврииски си я купил, и си беше той първи и единствен собственик.
То вече през 1993 когато е купена нова, всъщност Кореком се раздели, и СФ секцията стана - Софком, та тя беше- Софком-ска.
Нямаше много ръжди Таврията 20 и нещо години по късно, но собственика се озори да лепи със смола ПВЦ броните.
Много му бяха нацепени от слънцето от държане на открито, и се разпадаха.
Иначе извън това, си беше жестоко автомобилче.


Юли 20, 2017, 21:36:03
Отговор #43

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ми Люси, не всички произхождаме от бизнесменски семейства като теб. Иначе в Руския културно информационен център на Шипка ни водеха да гледаме филмчета под строй от техникума по електроника "Ленин" /сега Джон Атанасов/. по онова време за хамерикански или други западни нови коли дори не смеехме да мечтаем, а в Амер. посолство аз съм влизал само веднъж, за да си взема някакво безплатно списание, та тогава сигурно са ме заснели камерите на ДС и са ме вкарали в черните им списъци :)) Иначе нова американска кола съм виждал в ония години само веднъж, това беше един Файъро на изложбата на американския дизайн в зала Универсиада някъде средата на 80-те г. даже взех и проспект от това изложение, но с годините се е затрил някъде...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 21, 2017, 20:20:24
Отговор #44

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ми Люси, не всички произхождаме от бизнесменски семейства като теб. Иначе в Руския културно информационен център на Шипка ни водеха да гледаме филмчета под строй от техникума по електроника "Ленин" /сега Джон Атанасов/. по онова време за хамерикански или други западни нови коли дори не смеехме да мечтаем, а в Амер. посолство аз съм влизал само веднъж, за да си взема някакво безплатно списание, та тогава сигурно са ме заснели камерите на ДС и са ме вкарали в черните им списъци :)) Иначе нова американска кола съм виждал в ония години само веднъж, това беше един Файъро на изложбата на американския дизайн в зала Универсиада някъде средата на 80-те г. даже взех и проспект от това изложение, но с годините се е затрил някъде...

Бе то и аз съм бил в Техникум, тогава- /Винкел Пич, както му викахме, сега- Хенри Форд/, ама през 80-те каквито комсомолски тъпни ни измисляха, аз им казвах на комсомолската организация в Техникума да си е...т ма---та, и в повечето случаи ми се разминаваше.
Нали и след 1985 вече си беше Горбачово време- гласност и преустройство.  ;)
Веднъж само да ме изключат от комсомола и съответно от Техникума, след 3ти курс лятото, заради маймунджилъци на една бригада в град Априлци, ама ми се размина после на комсомолския съвет в даскалото.

А другото, кви бизнесмени бе, баща ми бе милиционер, ако и да бе от Стопанска милиция.
Веднъж аз му показах в края на 70-те години едно амер. пропагандно списание, дето бях взел от Библиотеката на Ембасито, дето и теб са те снели, хихи, което странно че бе на руски, и се викаше- Америка сегодня, или нещо такова.
Та показвам на нашите там строителството на Сиърс тауър небостъргача в Чикаго, и нещо се прехласвам по ситискейпа, и баща ми избухна, и ми се скара.
Викаше- стига с това чуждопоклонничество бе, мани тия мръсни империалисти! И при нас /тоест примерно в Москва/ си имаме високи сгради.  :))
Но това му беше, повика, па се успокои.

А така или иначе и той си беше почитател на по бързите или западни коли.
И сега като се сетя за скарването за чуждопоклонничеството, и още ме напушва смях.

Иначе баща ми беше демократичен, даваше ми да правя кво си искам, с изключение разбира се, да пуша и пия.
Викаше ми, че само да ме хване с някоя цигара, и ще ме скъса от бой.
И ей на, 40 и кусур години по-късно, още не пуша и не пия.
Така че и милиционерското възпитание по соца не беше лошо в някои аспекти, нито много ограничително.
« Последна редакция: Юли 21, 2017, 20:25:49 от USfan »

Юли 21, 2017, 21:45:49
Отговор #45

Активен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Сградата на техникума е под формата на сърп и чук.Техникума си беше яката работа направо пред казарма. :)

Юли 22, 2017, 09:38:51
Отговор #46

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
То има ли по-големи бизнесмени от милиционерите /полицаите?/... пък и стопанска милиция, почти като митничар ми звучи - лошо, Седларов :)) Ама хайде стига, много се отплеснахме от темата за Таврията и другите супер-кари на развития социализЪмЪ :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 22, 2017, 12:23:40
Отговор #47

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Колеги, отклонихте се от темата ... и се карате... Стига с тези спорове.. намерете ми предно стъкло и после се карайте 😂

Февруари 04, 2018, 20:56:07
Отговор #48

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Здравейте колеги!  :blank:
Както в началото на темата споменах, първите две Таврии в гр. Карнобат са били, тази на баща ми и на неговия съученик (Слави Златаря) ...

Е, да ми е честито, вече и двете са мои. Купих си подарък за рождения ден (07.11.2017г.) - и  втората Таврия на цена от 200лв.(не е в движение, разбира се, но е с документи и части да сглобя 3та общо взето).
... Малко да се стопли времето и ще я взема пред нас, да ги снимам двете.Че сега стои на топло в неговия си гараж.

Купих преди 1-2 дни и челно стъкло от една Таврия която се появи в olx.bg ... Перфектно стъкло + капачка на клаксон за 45лв.



Новото стъкло...



Смеех, се като ми казваха, че няма да карам Таврия-та, при наличието на БМВто... Ама ето, че дойде моментът в който го пускам да се продава и продължавам с довършването на ЗАЗ 1102...

Май 09, 2018, 04:33:50
Отговор #49

Неактивен dimo_kt1

  • Публикации: 26
Отново здравейте, колеги :)
Искам да ви се похваля с още нещичко ... вече съм притежател и на 2рата Таврия която е купена в града, сиреч първите 2 Таврии от Карнобат, вече са ми в гаража :D ... Втората просто за части, да си имам една (което не означава, че ако още една ми падне пак така за 200лв няма да я отмъкна!).