Автор Тема: Mercedes-Benz 220S 1965 г. - нова-стара придобивка!  (Прочетена 26672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2013, 07:40:47
Прочетена 26672 пъти

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 10:13:53 от dido1903 »

Декември 14, 2013, 08:01:18
Отговор #1

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
http://pichost.name/i/JG6                                                                                                                                                                                http://pichost.name/i/JGu                                                                                                                                                                         още снимки Колата е взета в този вид липсват доста неща взета е без двигател оригиналния се е изгубил във времето сложили са му дизелов   220 така е и регистриран сега Аз обаче съм твърдо за оригиналния му вид така че ще се слага бензинов 6 цилиндров  ! Започвам да го кърпя !
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 10:14:11 от dido1903 »

Декември 14, 2013, 21:12:24
Отговор #2

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, много хубава перка, струва си да я въстановиш.   :D
Гледам отзад не е провиснала и на пръв поглед веждите и са добре.
Оригинално ли е в този тогава популярен, но сега рядко срещан /бившите ми табакера с114 и японка с123 купета бяха фабрично с него :) /, Кралско синйо Кйонигсблау 903 номер боя?
Или отдолу е друг цвят оригинално?

Декември 15, 2013, 05:51:48
Отговор #3

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
 Благодаря колега !Колата е с два цвята тавана е черен и до този момент не е пребоядисван  другия е сахара   така и ще се направи! Отпред е синя понеже е направен опит да се реставрира тоест сменили са двата калника .
колата е купувана чисто нова от кореком  през 1965 за сумата от 4800 долара .
говорих със собственика възрастен господин  колата е била на баща му лека му пръст на човека Та той ми каза че навремето някакви майстори са източили маслото от двигателя и сая оставили така -вандалски акт довел до съсипването на двигателя!
По онова време  намирането да части е било много трудно колата е стояла дълго време  в гараж и през 1969  са монтирали дизелов двигател от мече  .
Колко време се  движела така не знам  но е факт че е стояла 18 години в един сайвант затрупана в сено.
 че не е карана си личи седалките са кожени и са невероятно много запазени на практика и таблото е невероятно и всичко си  е в оригиналния вид .
Е не може обаче да няма и поражения  тавана до сенниците е изяден от мишоци вратите са доста изгнили задната лява вежда почти я няма  колата вече е на стойки от долу се оказва че някой  е закривал дупките със ламарина и видии  ;)праговете почти ги няма D   едната броня е с дупки с две думи няма да е много лесно да се направи. 
Но като цяло колата има невероятна линия за сега е това ще кача още снимки! Успех на всички !

Слагай някоя и друга точка от време на време, колега. По-лесно и приятно ще е да четем за този хубав автомобил.
« Последна редакция: Декември 15, 2013, 14:33:49 от dido1903 »

Декември 22, 2013, 13:02:41
Отговор #4

Неактивен matchbox

  • Публикации: 95
Във брои 105 на Автокласиката има за продан такъв ,пише за донор и има няколко снимки!

Декември 24, 2013, 10:59:53
Отговор #5

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Привет на всички ! Вече имам и двигател намерих го случайно не е пален седем осем години  ;) Ще е голямо преживяване да го съживя ако някой иска да се наслади да заповяда  ;D! Малко снимки



Декември 26, 2013, 21:08:41
Отговор #6

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Честита придобивка! Чудесен двигател си си намерил,но бих те посъветвал преди да тръгнеш да го палиш да го разглобиш напълно и да го ревизираш за да няма после неприятни изненади!

Декември 26, 2013, 23:49:20
Отговор #7

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Благодаря приятелю Като се замисля точно това трябва да направя така че паленето се отлага за по-топли дни  :-\ Весели празници на всички !

Декември 27, 2013, 00:39:35
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Чудесен агрегат, поздравления. Напълно подходящ за него двигател - бензинов, поне 6 цилиндъра. Като гледам си му взел точно такъв. Това е чудесно.  Румен има право, даже изобщо недейте да се мъчите. Ако и маслото му е толкова старо при това работило, тогава е опасно изобщо да стартира, да не говорим за работа.  Защото реално погледнато, освен маслото, не се знае какви работи ще намерите из карбураторите и всичко останало. Направи си удобно място, разглобете ама до последния болт цялата тази адска машина, направете си една хубава ревизия, за да Ви е мир на главата.  Вашата глава, не цилиндровата.  :D  Особено с толкова алуминий върху блока - ще останеш страшно доволен от резултата, когато приведеш този материал в пълна чистота и блясък.  Капакът особено, аз още сега на тая снимка го виждам ако не полиран, то поне като току-що отлят.  Тялото на термостата - също. Шайби, водна помпа...., много неща могат да се направят.  :)

 Тия агрегати са много хубави, здрави и дълговечни. Имат странен празен ход - един такъв бавен, равномерен и мазен. На ход са доста тяговити, като камиони са. Не е като L6 на BMW. Специално този, твоят 2500 , не е от най-икономичните. Особено, съчетан със автоматични скорости е по-лаком и от инжекторният 3,0. Хубавото му е, че  пък отлепя още от 1500 об/мин.  Като е оснащен със ръчна трансмисия, тогава малко повече е върви и осезаемо по-малко гори. Това е един голям плюс в твоят случай.  Много ще ми бъде интересно да покажете, как върви ревизията, когато тя започне.


Имам странно предчувствие. И то е, че ще разглобите мотора. Ще намерите 100 кила колянов вал, биели, бутала........застояли части, които са годни за употреба, но изискващи пълно разглобяване и почистване.  От начало ще се чудите изобщо защо сте го разглобили, но като задълбаете по-подробно в ревизията ще установите, че е било наложително да се разглоби.

Декември 28, 2013, 22:20:55
Отговор #9

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Да Ви кажа и аз го виждам доста излъскан :D маслото е много бистро завърях го на ръка усещането е невероятно ;)  Относно горено  не съм наясно изобщо колко ще  гори но колкото толкова -нали казват че кефа цена няма :)  а и на този етап това ми е последната грижа  .  Преди няколко дена запалихме един такъв двигател на кола която не беше палена3-4 години запали от раз има невероятен звук  за жалост се оказа че не са пуснали водата и блока е спукан. Запалихме го с еднолитрово пластмасово шише бензин мога да Ви уверя че само след 2-3 минути работа няколко форсирания и ........шишето се изпразни.Явно този тип двигатели  са си доста апетитни Нещото което нямам е радиатора Колега от форума ми каза че става от жук  обаче аз искам оригинал така че ако някой знае някъде да казава ще съм безкрайно благодарен за всякаква информация Пожелавам на всички весели празници!