Автор Тема: Mercedes-Benz 220S 1965 г. - нова-стара придобивка!  (Прочетена 26677 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2013, 12:22:55
Отговор #10

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
не се притеснявай за горенето. моя двигател е същия, но 2,8 литра, със същите карбуратори. понеже го карам за ежедневна кола сложих газ. разхода извънградско го засякох точно само един път - до морето по магистралата, пълна кола с климатик и 140 км/ч - 15 на газ. това мисля, че е добре понеже заводско му дават 12 л. бензин. друг път по груби сметки по магистралата с нормално каране дава 12-14 газ. а пък който иска малък разход да си купи Опел корса. дано само да ти настроят добре двата карбуратора защото на бензин винаги ми прави недобро горене - единият карбуратор прави свещите бели, а другият черни - съответно на първите три цилиндъра и на 4, 5 и 6. при това ги центроваха с вакуум уред. на газ се саморегулира равномерно и няма тресене на мотора. между другото собственика на колата ми го беше пратил от Германия с оловна добавка за бензина. относно двигателят предполагам, че можеш да намериш всякакви нови части, защото моят /250 С/8 - 2,8 от 1973 година, купе/ по номер на рама го има в каталозите за части. намерих всички тампони за предницата и диференциала и ми излязоха около 400 лева /с уговорката, че ми е познат доставчика/. между другото за твоя информация му сложих пет степенна кутия на моя - ръчна. въпреки, че беше с най-бързия диференциал - 3,69 предавателно число, на магистралата със 140 км/ч оборотите бяха 4200 и много "бучеше". с новата кутия - 5 ст., на тази скорост съм с около 3000 - 3200, това обаче е осезателно различно. скоростния кутия я взех от 123, 300Д - пасва почти точно, само единият болт /от осемте на кожуха/ не съвпадна с блока. но трябва да вземеш и късата част на кардана защото тази кутия е с 10 см. по-дълга, както и механизма на скоростния лост в купето.

Декември 31, 2013, 20:13:27
Отговор #11

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Благодаря за обстойния отговор. Да Ви кажа чесно тази кола не смятам да ми е за ежедневна  а ако разхода е 12- 13л не е чак толкова страшно :) За жалост не съм наясно какво е предавателното число на деференциала но факта че има възможност за 5 скорост ми харесва ако реша да слагам такава кутия определено ще се консултирам с Вас! Ако  сте сменяли уплатнения на врати багажник ще съм  безкрайно благодарен на малко инфо. Колега от тук каза че стават от лада жигула с лека корекция след празниците ще видя какво представляват .Пожелавам весели празници !

Януари 01, 2014, 12:00:18
Отговор #12

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
не съм сменял уплътнения защото колата я взех от Германия в запазен вид -
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=4332.0
предполагам че оригинални ще намериш в "ибея", но цената ще е сериозна. чувал съм за Турция - някакъв пазар в Истанбул , но трябва търсене. ако си съгласен на варианта "приспособяване" със сигурност ще намериш подходящи уплътнения. при интерес за някакви параметри по двигателя ми дай номера му и ще ти преснема части от книга на "хайнес", макар и не за твоя модел мерцедес, но за същия двигател. за карбураторите знам, че има ремонтни комплекти по каталозите на фирмите - аз купувам от "косер". намериха ми и нова дистрибуторна капачка, палец и др., така че тука съвета ми е не купувай части втора употреба. ако намериш от някой човек нови това е друго - те ще са купувани навремето от "кореком" или от "тираджии" от Германия или Турция. Мерцедеса по мое мнение е лесен за поддръжка, защото тези модели ги има по много запазени и части все още се произвеждат - вярно някой път на "съответната" цена, но и това е вариант за да можеш да ремонтираш колата и да си я караш, а не да търсиш с месеци части. аз лично съм решил да карам колата за ежедневна, защото иначе другата ми - Шкода октавия от 1963 година стои реставрирана в гаража, но все не остава време да я мина на преглед и да си я покарам лятото. пък и германеца щом не я е карал колата за 40 години, и Мерцедеса е на 207 000 километра /по документите, които ми даде/ ще я карам аз - пък и да видя дали разказите за "дълготрайни двигатели" са верни. освен това виждам, че тук във форума и доста хора с познания, които със сигурност ще помогнат.

Януари 03, 2014, 20:13:03
Отговор #13

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
прав си приятелю наистина се намират нови части. Да те попитам дали тампоните  по предницата от 108 стават за 111-ката имам подозрения че са едни и същи.  Иначе продължавам с купето малко снимки :)

Януари 04, 2014, 19:51:17
Отговор #14

Неактивен alpine

  • Публикации: 35
Поздравления ! Интересна ми е частта с кърпенето , ако може още снимки на процеса !

Януари 05, 2014, 10:37:55
Отговор #15

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
нямам си представа за тампоните. понеже вече нямам време всичко ми го прави механик, и тези части както казах не съм си ги търсил сам, а ги намери той. по мои наблюдения колите, които са последната година от даден модел на мерцедес вкарват промените и нововъведенията от следващият, т.е. ако твоят е от последната година преди спиране на производство, логично е на 108-цата да са като на 115-ката. другият вариант е някой да ти ги изработи. вече има много хора които се занимават с това. аз го приемам като решение, защото след като ги направя ги слагам и колата си я карам докато търся така наречени "оригинални". а тях може случайно да ги намеря месеци, че и повече след това, като тук вече не бързам да купувам на скъпа цена. може да търсиш в "ибея", като там има търгове, и ако ти си единствения участник може да вземеш всяко нещо на сносна цена. проблем е, че някой път германците не искат да пращат "стоката" до България - явно ни нямат доверие, въпреки че съм спечелил търга и според условията на "ибей" той е длъжен да го направи. относно двигателите ми казаха, че те са се монтирали още дълго време и в бусове Мерцедес - 207, 307. при тях има и някой промени, но може да потърсиш части и от тях. само скоростната им кутия, която е 5 степенна е с пета предавка 1:1, т.е. не е понижаваща.

Януари 05, 2014, 10:40:03
Отговор #16

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
щях да забравя - всичките тампони, които бяха оригинални и от ФРГ ги пазя. те са почти неизползвани, но с времето вече не стават. ако трябва ще ти ги измеря и пратя размерите им.

Януари 05, 2014, 18:54:59
Отговор #17

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Можеш да си спестиш всичките нерви и разочарования. И да погледнем реално на положението. Мерцедес имат чисто нови части за този модел. Дори и за по-стари модели, дето изобщо нямат форма на автомобил.  Въпрос на контакти и целеустремено търпение е да се сдобиеш с наистина тези части, които ти трябват. Тоест - тези, които са достойни за монтаж в старомоден S-клас.  За предницата има три вариянта:

- оригинални от Мерцедес, които като се монтират адекватно, действително ще бъде последния ремонт, а собственика забравя за понятието ,,ремонт на предно окачване", ако ще и само по чукарите да я лашка

- автър маркет и то най-ужасните ментета, които така и остават непродадени, понеже конструктивно предницата е такава, че части за нейния ремонт (освен спирачни апарати),меко казано...... въобще не се търсят, а дори да се търсят, купуват се с цел запасяване с резервни части, докато оригиналните и престарели детайли, все още са такива, че автомобилът и стендовете не показват никакъв признак за повреда или отклонение от фабричните параметри/геометрия

- да се изработят по поръчка, дори може да ги произведете още по-дълговечни от заводските

Горната ми идея е такава, че масово хората си произвеждат части за колите. В което няма лошо. Когато се отнася за автомобили, чието движение се заключава до пункта на КАТ, четири-пет събора и киснене в някой гараж. Да, при пробег 2-3000 км. на година, боклуците също вършат работа.

Ама, когато работата се свежда до качествен ремонт и се цели дълготрайност, тогава ментето и компромисът са способни да ти развалят цялата идилия. И точно тогава, когато не трябва.  :))

ПС Не слагайте всички автомобили под общ знаменател. Повечето хора, които вече са решили да придобият Капиталистически автомобил, преди това явно имат болезнен опит със Социалистическите такива.  Гумените части, производство на Мерцедес, нямат много общо с  произведените от Соцавтопром. Няма място за сравнение.  Мога да дам пример. Вземи един нов, Соц. тампон за Лада 1600 и го огледай. Той е избелял (но не от талк), втвърдил се е и когато го монтираш - веднага се напуква. Нацепва се след 2-3 месеца каране. А, също така се деформира, носачът се измества и се нарушава геометрията. Вземи един 30-40 годишен тампон, производство на западна марка. Съхраняван в оригиналната му опаковка. Която е и вид отношение на производителят към своята продукция.  Нито е избелял, нито е втвърден до безобразие. Дори не е загубил мирис ! Като го сложиш и подкараш, може да минат много хиляди километри, докато се смени отново. Вярно е, че материалът старее и старото ново може да бъде по-лошо от новото ново. Но, не всеки автомобил и неговите части са произвеждани от жадни за алкохол субекти и в нетрезво състояние през повечето време.  Вземете например някое Пежо от времето на този 220S.  Заводските части се повреждат от старост, не от слабост.  А, новите, които са на 30-40 години и са си в опаковките - когато се монтират, повече просто не се пипат.  Стари маншони на шарнири и накрайници по предницата се късат - вярно е. Ама, запасните оригинални, които са на същите години, въобще не се късат лесно. То и не се късат просто.  Монтират се и повече не предизвикват уморителни ремонти. Събереш ли една предница на западна кола със оригиналните части - само тогава ще видиш, какво е кораво и дълговечно окачване.  Аз, години наред се запасявам точно с такива части - оригинални от преди 100 години. И само такива купувам.  Има много автърмаркет, лъскави, бляскави за по 20-30 лева бройката. Това го слагам и след 8 месеца каране е пред разпадане.  Няма кой обикновен и масов търговец да ти продаде вечни части. Никой няма интерес от това. Първо за него са много скъпи, като стока, второ няма на кого да ги продава и трето, малко хора биха дали 80-100 лева за оригинален шарнир. Повечето искат нещо тъничко - 15-20 лева и да го сменят всеки ден.

Януари 05, 2014, 20:11:39
Отговор #18

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Момчета направо съм раздвоен да не кажа уплашен след всичко прочетено вече съм сигурен в едно няма да стане толкова лесно колкото ми се иска.  Колата няма да се кара постоянно но не ми се иска да правя  компромис със части менте от друга страна оригиналните са с невероятни цени   :-\ май най-добрия вариант е да намеря кола донор   Поне някои неща няма да ми се наложи да купувам  а и ако стане нещо :)  винаги има вариант да се реагира ....... Благодаря на всички които ми пишат тия дни ще кача още снимки /нямам време в монета/ Успех на всички!                                                           

Януари 13, 2014, 10:14:17
Отговор #19

Неактивен еми

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте,колеги! Току-що се регистрирах в този форум и ми е много приятно да споделя,че имам също стари автомобили в двора си.Един от тях е Mercedes-Benz 220 Sb - модел "рибена перка",който е с оригинален основно ремонтиран двигател.Проблемът е, че е без регистрация и затова ще го предлагам за части, въпреки че си е в движение. Ще е жалко да отиде за скрап.