Автор Тема: Историята на Renault  (Прочетена 36581 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 26, 2017, 14:23:29
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Исторически момент.
След 20 и нещо години прекъсване, Рено възкреси марката Алпин, с изумителна кола.




Юли 26, 2017, 23:56:11
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, поне от 5 години излизат периодично някакви опити и концепции, но сериен автомобил още не е представен. Доколкото може да се говори за серия разбира се. Имаше дори един клип, където класическа 110-ка я караха някъде по планински проход заедно със съвремената версия, като тя определено бе по-красива от тази в клипа.
« Последна редакция: Юли 26, 2017, 23:59:16 от michev »

Юли 27, 2017, 15:09:29
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, поне от 5 години излизат периодично някакви опити и концепции, но сериен автомобил още не е представен. Доколкото може да се говори за серия разбира се. Имаше дори един клип, където класическа 110-ка я караха някъде по планински проход заедно със съвремената версия, като тя определено бе по-красива от тази в клипа.

E, това беше преди. Доста си назад с инфото.
Гледай сега актуални клипове по тубата с каране, не 3-Д репрезентации от 2013 или дори 2015.  ;)
Сега вече актуалните карания от автожурналисти на различните и на цвят крайни в сериен вид екземпляри за тест драйв, са придружени в повечето случаи с разни големи шефове от Рено, и най вече, шефа на развойната дейност на модела.
Официалния си дебют серийния модел направи миналия месец на Фестивала на скоростта в Гудууд, което е доста авторитетно автосъбитие, под егидата на Лорд Марч, където се допускат само сериозни производители да правят премиери.
Е чети

http://www.autoexpress.co.uk/alpine/92552/new-2017-alpine-a110-to-make-dynamic-debut-at-goodwood-festival-of-speed

Е го и теста на ТопГиър.

https://www.topgear.com/.../what-renaults-new-alpine-looks

https://www.topgear.com/car-news/adventures/gallery-new-renault...

Та вече на журналисти и медии са им дадени за тестове различни екземпляри от нулевата сега произвеждаща се серия.
Серийното производство почва края на годината, а първите доставки- в ранната 2018.
Вече Renault събират предплати при правене на договори.
Цените обаче, по подобие на Алфа 4С, са солени за само 4 цил. турбо кола, па била тя от алумин шаси и с централен мотор.

https://www.netcarshow.com/alpine/2018-a110

releasedatesautos.com/2018-alpine-a110-news

www.youtube.com/watch?v=7pq1lgfEvHo

www.youtube.com/watch?v=Vm4TcHqbjFA




« Последна редакция: Юли 27, 2017, 15:16:31 от USfan »

Януари 12, 2018, 23:15:47
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересно, ранните скици на новиа А110 са правени от нашенец.

Наскоро е имало и тест на сериината версиа, от Мобиле.БГ са били на теста.
Ето 1 част, но ништо интересно не пише по отн. на колата.

https://fakti.bg/avto/279759-balgarska-sleda-i-v-novia-alpine-a110?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Март 22, 2018, 20:53:00
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, на една непреходна форма всички цветове и отиват.
Като стана въпрос в една друга тема, много ми допада и златния металик при 16, и лешниковия, и резедата, въобще всичко му отива.  :)
Ето някои едновремешни реклами на модела, както и снимки с различните наблични цветове, специално при върховите версии ТХ.























Септември 15, 2018, 13:36:49
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Алпинчето поне в Англия тия дни почна активно да се доставя от дилърите, до и на ранните щастливи клиенти.  :)
Ето един обстоен драйв от създателя на Ево списанието- Хари Меткалф, на една от първите английско доставени коли.


Август 05, 2019, 21:47:03
Отговор #16

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много интересна кола, и страхотно ревю от екс-Ево издателя.
Повече от 15 год. след премиерата му на 6 цил. мид-мотор Клио, като се замисля, в момента на пазара няма нов модел подобен клас кола, от никой производител.


Юни 10, 2020, 23:25:02
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мисля, че в тази тема трябва да сложим и подробната история на живота на един от малкото оригинални Група-4 фабрични състезателни Алпини А110, които са били карани от нови от български пилоти, и са били българска собственост като коли.
Конкретния екземпляр от моделна година 1972 год. и правен в края на 1971 год, е във върховата заводска Група-4 с 1.8 литра мотор спецификация, и е каран в БГ от пилотите- Янчо Таков, Радослав Петков, и Иван Николов, в периода 1972-1976 години.

Янчо Таков го придобива тоя Група-4 в 1972 год, когато придружава Илия Чубриков до фабриката в Диеп, Илия да си получи един поръчан Група 4 1600 А110.
Докато разглеждат фабриката, водени от създателя на фирмата Жан-Ределе, двамата-  Чубриков и Таков, попадат в севещана секция на състезателния отдел- Сервиз Курсе, именно на този /иначе подготвен за продажба на шведския пилот Ове Андерсон/ нов ралиджийски Група 4 А110 1800 Алпин.
След известни преговори, Таков съумява да убеди Ж. Ределе, той да изпревари шведа, и да плати и вземе на момента конкретния рали-Алпин.
И така, и двамата пилоти се завръщат в БГ с по една расова заводска бегачка на всеки, от това си ходене във Франция.

След разни различни успешни карания на Алпина от Таков, Петков и Николов, даже последния в 1975 год. става национален рали-шампион на България с него.
Така че, надали има в българската история друг фабричен произведен във върхов Спек рейсър, който да е каран от нов от цели трима еднакво силно значими и водещи наши БГ рали-пилоти.

Според цитираните в статията данни от архива на Режията, колата на Таков, с първоначален номер- Пробен Балканкар С-К-0037, е една от първите произведени в Диеп 3 броя в Група-4 Спек, вече окомплектовани с новите за 1972 год. разширени калници, и с новия върхов еволюционен рали-мотор с 1.8 литра обем.

Наистина е добре, че един толкова важен за нашата българска рали-история автомобил е възстановен в ориг. му от 1972 год. вид, и радва отново феновете, макар и, както и много други исторически значими български рали-болиди, да се експортира на запад в 90-те години.

В 1997 год. колата в разбангйосания и поограбен вид, заминава от БГ за Франция.
А след неколкократни там смени на собственост, и още поограбвания на части от колата, по-късно го купуват немци и го вкарват в Германия.
Там първоначално също нищо не става с нея, поради неуспешен 8-годишен опит по реставрация от уж Алпин-специалист в Пасау.
В крайна сметка, колата надлежно се реставрира с помощта на сегашните му и засега последни собственици- водещото по реставрации на А110 немско ателие АлпинЛаб.

https://www.alpinelab.de/content/project4.php?cookieAccept=true
« Последна редакция: Юни 11, 2020, 00:24:34 от USfan »

Юни 11, 2020, 11:08:45
Отговор #18

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
От тази статия излиза, че от произведените първи 3 бр. автомобила, 2 бр. са за България. А с колата на Илия Чубриков има ли информация каква и е съдбата?!

Юни 11, 2020, 22:09:41
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
От тази статия излиза, че от произведените първи 3 бр. автомобила, 2 бр. са за България. А с колата на Илия Чубриков има ли информация каква и е съдбата?!

О, синия Група-4 на Чубриков винаги е бил отн. известна кола в БГ, документирана, мината по някое време в 70-те год. на черни номера, и до последно в БГ бе в отл. кондиция, с изкл. на счупения 1.6 литра мега наточен Гр. 4 мотор.

Аз я видях на два пъти в 1994 год, първия път бегло след купуването и от един наш колега ретрофен и сериозен експортйор на Алпини от БГ в 90-те /вероятно я е взел директно от Чубриков/, и втория път, малко преди той да я експортира.
В нач. на 1994 год. той я купи без мотор, но в абс. хубав вид, с ориг. син металик боя, непокривена и с непокътнати раздувки, и наличните вътре тънък ролбар, и втори резервоар зад предните седалки.
Последните две неща серийно са слагани само на пост-1972 Група 4 колите.

Та, в нач на 1994 год, този Алпин търговец ми се обади по домашния тел /ха, още нямах първите тогава пуснати Мобифони/, да ми се похвали, и да я покаже.
Отивам, и какво да видя, приказен именно фабрично разбузен син Алпин, на който само като му видях задния в салона резервоар, и ми стана ясно, че това е ориг. френска кола.

После, някъде в есента на 1994, след една сериозна тогава инфлационна вълна на Лева, ми се обади пак, да каже, че ще я продава в БГ, ако някой дава добри пари.
Понеже ме знаеше покрай вече няколкото ми налични тогава спортни янг и олдтаймери, че съм отн. сериозен по отн. на купуване и веднага плащане на коли, ме покани при него вече на конкретен разговор /в Г. Баня май живееше/.

Питах го за цена, и търговеца каза- на тая хубавиня, оригинална и непипана, ако и да е без мотор, за под 10000 УС долара, или там по курса, 16-17000 ДМ, не мога да я дам.
Аз го контрирах с това, че по 6000 до 10000 ДМ тогава имаше хубави Алпини в движение в БГ, с работещи мотори.
Но отговора беше, че може и да има, ама са български с 1.1 мотор, и не са на Чубриков, и не са френски състезателни.

Съответно, поразминахме се в тезите, а и не можах да му събера 10000 долара веднага.
Малко по-късно събрах почти толкова де, но с тях си купих перфектния ми на под 100000 км. пробег Датсун 280 ЗетХ.
А търговеца продаде тоя Група-4, на един учител по френски език у нас, французин, работещ в току-що нароилите се в София частни гимназии.

Французина в БГ му намери отнякъде един ако не бъркам, 1.3 литра Алпинов мотор с крос-флоу глава, сложи го, и подкара тая Група-4 у нас, като поне на 1 или 2 Ретропарада дойде с него.
Ако добре помня, го докара май на празника на пролетта на БАК Ретро на Панчарево, в 1995 или 1996 година.
После, в 1996 или 1997 год, французина си отиде от БГ, и взе с него навън, тази грандиозна кола.  :-*

Сега е някъде във Франция или въобще в западна Евпропа, този Група-4 Алпин.
Бе непипана кола в 1994, с изкл. на липсата на мотор, и особено на фона на захабеността, която тук в статията се вижда, на Таковия Група-4.