Автор Тема: Историята на Renault  (Прочетена 36569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 05, 2020, 12:10:05
Отговор #30

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Ама мисля Н. Тасков бе навигатор на Агура, не пилот на тяхната двойка състезатели.
Мда, изглежда аз съм в грешка тук, благодаря. Вече не мога да го редактирам в горното мнение обаче.

Не, за предния вент. отвор, тая голяма дупка ако имаше колата в 90-те, щях да я запомня.
Това е ценна информация.

Освен това, веждите на калниците си бяха изтумбени равномерно като на заводските Гр. 4.
Това е другото интересно. Можеш ли да обясниш или покажеш снимка точно какво имаш предвид.

После французина като го подкара тук в БГ с присаден мотор, нямаше разбира се дупка отпред, изглеждаше с нормална предница с 4 фара.
Но той и не е гонил абс. оригиналност, просто си го подкара като кола за уикенди, преди да си замине тоя даскал.
Това ли е името на въпросния французин:
https://www.ewrc-results.com/profile/26679-Thierry-Verdier/

Юли 11, 2020, 00:44:11
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Това е другото интересно. Можеш ли да обясниш или покажеш снимка точно какво имаш предвид.
Това ли е името на въпросния французин:
https://www.ewrc-results.com/profile/26679-Thierry-Verdier/

За веждите на калниците, как да кажа- чисто субективна моя преценка бе, доколко са заводски.
На абс. огромното количество БГ-сглобка Алпини които съм виждал вече по-късно в 80-те и 90-те години, и които са били с видимо преправени изтумбени вежди /оригинално всичките наши серийни Булгари А110 са със стандартните прави калници/, изработката им бе някак примерно многоъгълна, неравномерна, абс. видимо тип- Направи си сам.
Като ги пипнеш отдолу под ръбовете, се чувстваха при обхождане с пръсти някакви наложени слоеве, каквито са там тия стъкло-фазерни нишки, ако така се казват, а се чувстваха неравномерно намацани със смолата отгоре.
Докато на тоя синия, дето го взе французина, също ги пипах веждите отдолу, изглеждаха гладки и с хармонично правена структура, като цяло отлети, не с насложени ленти или разни пластове.

За веждите на калниците въобще на А110, друго интересно беше, че на много от БГ Алпините ни, предните вежди бяха видимо преправени драстично по-изпъкнали и изтумбени от спрямо задните вежди, не знам защо.
Вероятно предполагам, това драстично разширяване бе заради слагане конкретно отпред на по-широки подложни фланци на джантите им, и получената впоследствие, екстремно по-широка предна следа.

За името на французина, не го знам, не съм се запознавал с него лично там по ретро-празниците, дето идваше.
А и да се бях запознал, нямаше да му запомня сигурно. ))
Не беше стар обаче, визуално тогава в средата на 90-те ми приличаше на около 30 годишен, или нещо такова.
За линка, съдейки по това, че в 1994 год. на Златни пък на този френски пилот, навигатор му е бил българина Илия Вълчев, значи този човек рали-пилота е имал контакти с БГ рали-средите.

Но пък нашия французин тук бе даскал, не се афишираше като рали-профи в БГ, поне аз нямам такива спомени. Може и да са едно и също лице де.
Ако има Фейсбук, може да го питаме Алпин А110 купувал ли е от БГ, и какъв точно...

Интересен страничен ремарк бих вкарал, че колата с която е участвал на рали Златни в 1994 този французин- Пежо 309, в серийната си ГТИ версия е една от колите, които най-много са ме изненадвали положително, без да съм го очаквал.
Тогава още в началото на 90-те пробвах едно серийно такова, и с неговите 1.9 литра и 115 ли, 130 коня, вървеше супер добре на ускорение.
А още повече ме изуми, че и на прецизност и устойчивост в завои бе фантастична за големичък хеч кола, а не мекицата, която очаквах.  :))
« Последна редакция: Юли 11, 2020, 01:10:12 от USfan »

Юли 30, 2020, 16:33:16
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето тук едно кратко, но интересно ранно 60-ско филмче, от производството и тестването на бразилския лиценз на Алпин А108.


Ноември 06, 2020, 17:23:40
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По подобие и на Ситроен в миналото, каква мегакреативна фирма бяха Режията, поне доскоро.
Винаги много съм ги харесвал на форма тия Авантайми, а изглежда, не са и съвсем лоши коли за каране и возене.


Октомври 30, 2021, 11:09:13
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Едно филмче за сравнение на тези две отн. компактни икони с централен мотор.
Преди години съм пробвал по-старите Елиси от 1 и 2 Ген, както и техните ГМ деривати Опел ГТ и Воксол ВХ220, и бих казал, че те са доста сухи на окачване, и затова и силно некомфортни /поне по българските регионални пътища/, а и трудни за влизане и излизане, покрай широките им и неравни прагове под вратите.

Актуалния Алпин от своя страна, каралите го журналисти го хвалят заради комфорта и отн. обемната кабина.
Така че, ето едно сравнение между двата конкурентни модела.
Ако този тест беше троен и бе вкл. също отн. пуританската Алфа 4с, инфото и впечатленията щяха да са още по-интересни.


Декември 05, 2021, 14:19:42
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Черно 5 Турбо, но със стандартния ляв волан и версия-Фаза 1, е и известно в бълг. ни ралиистория, понеже такова на цвят бе и тренировъчното Турбо на Илия Чубриков.

Този екземпляр тук обаче, леко е подминал стандартната спецификация на Режията по отн .на интериор и екстри. ))
Но, 80-те год. си бяха диво време, и по отн. на вкуса, също така.  :))

« Последна редакция: Декември 05, 2021, 14:27:00 от USfan »

Декември 16, 2022, 23:23:40
Отговор #36

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Здравейте колеги,

Да подгрея темата за Алпин:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=347693300&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.modelDescription=alpine&maxFirstRegistrationDate=1990-12-31&pageNumber=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&searchId=008e68a7-d1d8-96df-b6d2-af9ba7a7f6df&ref=srp

Някой дали е наясно до колко може да е вярна информацията на обявата, че колата е състезателната на Янчо Таков и Радослав Петков?

Декември 18, 2022, 15:49:37
Отговор #37

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте колеги,
...
Някой дали е наясно до колко може да е вярна информацията на обявата, че колата е състезателната на Янчо Таков и Радослав Петков?

Никакъв шанс - колата на Таков е 1800 cm3 и е с широките калници.
Тази вероятно е поредната нашенска репликата... Добре се виждат българските стикери на предното стъкло, гуми Debica ::) и вероятно най-евтиния, но ефектен на визия, "дълбок" волан, който е много разпространен у нас. На подобна тук, във форума имаше няколко снимки... Кофти подход, ама и на скъпи картини също се правят дубликати и се продават на добри цени... А още по-тъпо е, че оригиналната кола на Таков е в Германия и запознатите са наясно с това :)

Декември 18, 2022, 18:15:23
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Никакъв шанс - колата на Таков е 1800 cm3 и е с широките калници.
Тази вероятно е поредната нашенска репликата... Добре се виждат българските стикери на предното стъкло, гуми Debica ::) и вероятно най-евтиния, но ефектен на визия, "дълбок" волан, който е много разпространен у нас. На подобна тук, във форума имаше няколко снимки... Кофти подход, ама и на скъпи картини също се правят дубликати и се продават на добри цени... А още по-тъпо е, че оригиналната кола на Таков е в Германия и запознатите са наясно с това :)
Колата е от "репликите" на Манджуков, но съществува вариант да са ползвали за база бившата бегачка на Р. Петков, обаче това може да се провери само по номера на рамата. Още един елемент - предпазните колани са реплики, които правихме заедно с един колега, който за съжаление се спомина млад наскоро. Аз проектирах разпечатването на надписите, а той поръча оригинален материал на метър от чужбина. Един комплект от тези колани в момента е на 130RS-a ми.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 19, 2022, 12:17:04
Отговор #39

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... но съществува вариант да са ползвали за база бившата бегачка на Р. Петков
Мите, изобщо не съществува такъв вариант - колата на Таков е с широките калници. Освен това е ясно, че е изнесена във Франция през '96-та или '97 и после е реставрирана до перфектен вид в Германия.