Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 253384 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2021, 15:36:53
Отговор #1010

Неактивен USfan

• Публикации: 9270
Хм, твоя Фаворит щом си го купил в 1986 год, значи е произв. около година след моя.
И щом е пак син, значи е абс. същия спек и цвят като моя Фаворит, а и като Митковия.
Ами, ако се договорим напролет, или пък дори и сега, когато кажете, вади го и твоя от тавана, и Митко неговия, и аз моя от гаража, и може да им направим една обща фотосесия на 3-те.
Абс. съм убеден,, че поне на Балканския полуостров три броя толкова еднакви на цвят и спек Фаворити, скоро няма да се съберат другаде, че и изобщо.   O:-)

И тук пак аз да се включа с подарък в темата.
Тия дни един приятел, и той виден Порше фен и 911 екс-собственик, ми подари малко рано за Коледа, е тази чисто нова на кондиция книга, издание с над 340 стр. на Хайнес, и касаеща от най-ранните от 1965 год, до късните от 1986 год. Г-модел въздухарки.
Този мой приятел обаче малко бе забравил )) факта, че единственото 911 дето съм имал, всъщност като съсобственик, и то само за 6-7 месеца време, бе едно 1986 Канада-Спек 930, и го продадох още в 2004 год, а след това 930 така и не успях да си купя друг Г-модел,

Така или иначе, ето я този нова на кондиция книжка, издание на английски език.
Не ми се ще да я продавам, съответно или трябва да я подаря на някой друг приятел с въздухарка 911, или да почна пак да се оглеждам за такова въздушно, ако ще и с дефекти, че да пришием балтон към копчето. ))

Ноември 24, 2021, 16:53:15
Отговор #1011

Неактивен krankenstein

• Публикации: 7178
Хм, твоя Фаворит щом си го купил в 1986 год, значи е произв. около година след моя.
И щом е пак син, значи е абс. същия спек и цвят като моя Фаворит, а и като Митковия.
Ами, ако се договорим напролет, или пък дори и сега, когато кажете, вади го и твоя от тавана, и Митко неговия, и аз моя от гаража, и може да им направим една обща фотосесия на 3-те.
Абс. съм убеден,, че поне на Балканския полуостров три броя толкова еднакви на цвят и спек Фаворити, скоро няма да се съберат другаде, че и изобщо.   O:-)
Да, на мен още откакто го купих ми се върти идеята да ги съберем няколко собственици фаворитите си за обща снимка. За съжаление обаче нещо след последното помпане ми се прецака вентила на предната тубуларна гума, та сега ще търся сервиз/човек в Сф, който да го оправи ако е възможано... също си намерих и оригинална задна капла, но без оста в нея, та този човек ще трябва да ми прехвърли също и оста от старата на новата капла.
Колкото до годината на производство, след ровене в нета мисля, че открих къде я пише върху рамката... след като обърнах колелото, открих че моето явно е "янгтаймер", понеже първите 2 цифри са "90", което би трябвало да означава 1990 г.

Мишо, ще бъде интересно да качиш някоя снимка на твоя сребристия Фаворит, след като е толкова запазен.
Между другото по вело Фейс-групите се запознах с един младеж на възраст почти като моя син, който е събрал вече 2 Фаворита - единият наскоро купен от обява зелен туристически, а другият е син бегач обаче прахово пребоядисан... момчето живее някъде в Овча купел, така че и него може го да включим в една евентуална обща фотосесия :)
« Последна редакция: Ноември 24, 2021, 17:13:57 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.