Автор Тема: Ежедневни приказки  (Прочетена 188204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 07, 2019, 21:59:42
Отговор #1150

Неактивен batko

• Публикации: 99
то аз се чудя като има 10-20 джипа от подписа ми на кой ще го дам да го ремонтира, точно на никой
друг казус изниква, днеска ми трябваше висящ лагер за кардан, в България тая част от официален представител е 360лв, афтърмаркет е от всички 10 варианта е макс 52лв, а същата част от от същия официален представител в щатите е около 60 долара, как определям с кой от 3-те варианта колата ще е безопасна на пътя
или друг е случая с маслата, едно и също масло с еднакъв етикет, само че едното се произвежда в немско, другото в турско, еднакви ли са 2-та вида масла
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Август 07, 2019, 22:06:00
Отговор #1151

Неактивен batko

и то аз само семирнга на пиньон, нема да рискувам, некой да ми го сменя, при положение че аз съм го правил това повече пъти от който и сервиз да отида, те ще ти кажат по вероятно да си смениш дифа
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Август 08, 2019, 21:52:35
Отговор #1152

Неактивен batko

важното е че това ми напомня за едни по хубави времена, навремето като изкарах книжка и си купих един бел москвич, и макар да беше евтин бензина не го карах толкоз често, веднъж да се разсеех да забравя да му прибера чистачките и на другата сутрин осъмвах без тех, имаше едни пласмасови капачки дето слагах да не се драска чак толкоз стъклото, сега това смяната на чистачки как се третира като ремонт на пътя ли, че то по тая логика некой ще пусне 30 човека да гепат чистачките на всички коли в махалата и това като всеки трябва да викне пътна помощ става сума
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Август 09, 2019, 10:12:06
Отговор #1153

Неактивен NikMar

• Публикации: 469
Преди години спрях в Плевен на центъра на платен паркинг, което би трябвало да значи че е охраняем. Когато се върнах задна лява гума беша на джанта. Като я огледах видях следа от продупчване с шило. Вдигнах скандал на пазача, а той казва че не е негова работа да ми пази колата, но ще ми каже къде има гумажия да ми я направи, което веднага ме наведе на мисълта че са авери с него и естествено той отказа. Сложих си резервната и отидох в градския сервиз. На другия ден гледам пак на джанта, оказа се че имло още една дупка от шило, така за по-сигурно. В крайна сметка сложих вътрешна гума, така ме посъветва гумажията.
Е в такъв случай трябва ли да ми вземат 500 лв за смяна на гумата на паркинга?
« Последна редакция: Август 09, 2019, 12:05:29 от NikMar »
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 13, 2019, 12:50:50
Отговор #1154

Неактивен USfan

• Публикации: 7294
И аз с платени паркинги, особено в 90-те години, имам все лоши спомени.
В нач. на 90-те, на охраняемия с пазач паркинг на хотел Санкт Петербург, бе точно в 1992 г, по време на есенния панаир в Пловдив, ми изчезна едно 1986 модел Ауди 100, от лукс. версия СД, снабдено с климатроник, автоматик, плюш салон, АВС, ел. пакет, и в бордо металик.
Пазача на паркинга само каза- А, че то нали вие с едни момчета преди 2-3 часа дойдохте и си го взехте...  :))

И така, Аудито с готиния му 5 цил. инжекцион мотор го гепиха, а с него ми заминаха и, освен малко нова немска мъжка конфекция в един сак в салона, и в багажника 2 туби, пълни с бензин.
Това, понеже тогава имаше поредната петролна криза, в багажника му постоянно си носих и 2 туби по 10 литра с бензин супер А-96 /или па бе- А-97, не помня точно тогава супер ана Петрол с каква октана беше/ ...
Добре че беше още на СН номера, но на мое име, и имаше още швейцарско каско, и от застр. компания в кантон Тургау, бяха така любезни да платят определената сума по каско за кражба, въпреки че колата бе гепена в чужбина.

2-3 години по късно, от един платен паркинг в София, и то паркинг на територията на обект на Министерство на отбраната, на техния ведомствен хотел- Шипка, пък ми отпраха всичките лайстни на Датсуна 280, и в добавка и му бяха отвинтили рамената на чистачките.
Старшинките пазачи на паркинга пък казаха- А, ние откъде да знаем, дали не сте си свалили вие тук лайстните, след като сте я докарали при нас...   O:-)

При все това, тия дни съзнателността на българите ми се издигна в очите отново на високо ниво, а може би сред болшинството почтени сънародници, тя никога и не е спадала.
Та, преди 2 дена в София, видях по бул. Христо Ботев, опрян на един бетонен блок за ограничаване за паркиране, отворен портфейл с всички документи вътре, оставен така, че да си го намери собственика, ако се сети да се върне.
А пък вчера вечерта, аз си забравих един портфейл, вътре с останали 30-40 лв само, но все пак си бяха пари, в ресторант Петела, на ул. Неофит Рилски, пак в София. Сутринта днес отидох, и сервитиора дето беше на смяна и вчера, коректно ми върна портфейла.
Така че, макар и в понамалял брой покрай емиграцията, все още я има наличността на почтени и съзнателни наши граждани, което е и супер радващо.

Между другото, тоя ресторант- Петела, има много хубава кухня, вкл. и морски неща, при това на умерени цени, така че през Септември или Октомври може да си спретнем и там една форумна среща, е така за разнообразие /още повече, че пицарията на Върха в Лозенец, дето ходихме, изгоря преди 2 месеца/.
« Последна редакция: Август 13, 2019, 12:54:54 от USfan »

Август 14, 2019, 21:21:39
Отговор #1155

Неактивен batko

сега последната глупост дето чета е че ще се правят некакви досиета на колата какво и е било правено, е то ние правихме сервизна книжка точно за да ми впишат там че са ми направили скоростната кутия и да ми дадат 6 месеца гаранция, та аз си имам и сервизна книжка дето всичко дето и е правено се води  от години, за какво ми е това досие като тя си седи в жабката с печати и всичко от сервизи
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Август 15, 2019, 11:13:56
Отговор #1156

Неактивен NikMar

1. Някой трябва да вземе едни пари.
2. Има логика до толкова, че когато тръгнеш да купуваш един автомобил може да му погледнеш историята на ремонтите.
3. Ние не откриваме топлата вода, хората са го измислили отдавна, но те не се варат по квартални гаражи без гаранции за ремонта. Причината е ясна-те могат да си го позволят, а и законите им го изискват.
 Закон на Мърфи.

Август 16, 2019, 19:39:54
Отговор #1157

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 2449
retrobs.com

Август 20, 2019, 14:34:25
Отговор #1158

Неактивен NikMar

Оказа се че и германците не си вършат работата перфектно. Нскоро гледах едно предаване за едно сервизче в Германия, държат го мъж и жена на около 30+ г. Докараха им едно БМВ което е обиколило няколко сервиза включително и оторизиран за БМВ. Баварката няма мощност и като че ли работи на 2 цилиндъра. Смениха свещи и тръгнаха да сменят въздушния филтър, а там с натъкнаха на част от стария заврял се във въздуховода, махнаха го и колата заспа. Така че не само ние работим през пръсти.
 Закон на Мърфи.

Август 21, 2019, 11:11:53
Отговор #1159

Неактивен ufer

• Публикации: 218
Ами то и там няма много трезвеници... :D