Автор Тема: Ежедневни приказки  (Прочетена 331212 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 09, 2021, 23:10:41
Отговор #1470

Неактивен USfan

• Публикации: 9307
Ха, би било добре да преценяваме не чак толкова клиширано и шаблонно света.
По чалготеките у нас, а и другаде на Балканите, да, ходят основно хора каращи немски коли, но със сигурност и с модерни английски, сигурно и с модерни италиански, поне откакто и Маси и Ламбо взеха да правят джипки, така че какво значение има кой какво кара.

А откакто в посл. години има активен внос у нас в БГ и на неоретро амер. актуални мъсълмодели, като Мустанги, Чалънджъри, Камаро, и Корвети, и по София и по морските курорти, има доста такива амер. коли пред местните диско и чалгатеки.
Та, не е казано, че собствениците на американки трябва да слушат само рок или рап.
Може да слушат и джаз, и класика, и предкласика, и чисто фолклорна музика, а може и балкански ритми и ориенталски маанета и техните миксажи да слушат, има ли значение.

А даже и в контекста на музиката, на мен лично ми е все едно каква музика ще имам като звуков навън и по места за забавление, стига да върви купона, и да има мадами в съответното място.
По същата логика съм ходил редовно и по хаус, рейв, и прочее нечалга дискотеки, стига да е купон, и да има повече свободни жени там.

Иначе, сред собствениците на дискотеки у нас има и фенове на амер. коли.
Напр. единия от двамата собственици на дискотека Ялта има интересна сбирка от 60-ски и амер. мъсълкари, а всеки ден кара Трансам 3 Ген, същия цвят и спек като моя 1989 Трансам.
Преди време пък мой приятел беше управител на Клуб 33 в Студ. град, и най се радваше като си менкахме временно за по някой час колите с него.
Той да ми кара американките, на замяна срещу разни негови германки, тогава преди 15-16 години, които му бяха обикновено Бенцове, като мечката в140, и наследника в220.

А по отн на амер. коли, ето ни някои фенове, пред модния допреди 10 години Рок-Бар Тукан в Студ. град.
Изтрезняваме на брънч в пицарията до него, след цяла нощ пеене и слушане на 70-ски култови и основополагащи рок песни, от ранния Цепелин, през Пинк Флойд, до ранните и неповторими /заедно още с починалия им в 1980 год. вокал Бон Скот/ АС-ДС в първоначалния им състав.
Пред моя Трансам е белия Кобра-2 Мустанг на шефа на автосервиз Кобра, който с еднакъв ентусиазъм слуша всеки ден рок в колите си, но и подскача по чалготеките в събота вечер. :))

Ударих тук, предполагам едно напоително разяснение по изказаното по-горе чудене.
Разбира се, очакваемо е в БГ всеки път всичко да се елементаризира обвинително до дежурните заподозрени за бедността и простотията на народа.
Така че за финал и за разведряване, ето един поздрав към всички почитатели на задокеанската музика, с този сезонно ориентиран есенен текст на една отн. меланхолична песен от 2-я албум на Лед Цепелин.

https://www.azlyrics.com/lyrics/ledzeppelin/rambleon.html

« Последна редакция: Ноември 09, 2021, 23:57:11 от USfan »

Ноември 11, 2021, 10:08:58
Отговор #1471

Неактивен USfan

Нямаме в раздела отделна тема за марката Тесла, и не знам дали трябва да открием тук, понеже те правят само електрически коли, а и фирмата не е толкова стара.
Но въпреки това, заслужава внимание факта, че в момента тази фирма е най-скъпо оценяваната автофирма в света, и мажоритарния и собственик, е съотв. най-богатия човек в света.

Тук в тази статия имуществото на Мъск, вкл. акциите му в Тесла, го оценяват на 270 и нещо милиарда Долара, към дата  края на октомври 2021.
А днес като се разрових в амер. медии, някои от тях на база курса на акциите на Тесла от тия дни сега, преценяват имуществото на Мъск на обща стойност 333 милиарда Долара.
Така че, сигурно още има бъдеще автобизнеса, но за съжаление, не в производството на ДВГ с вътр. горене.

http://m.focus-news.net/?action=news&id=2911420

Ноември 23, 2021, 19:30:31
Отговор #1472

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 3351
По повод инцидента/трагедията на АМ "Струма"си задавам някои въпроси ...
1 Дизелът не се взривява без изпарения при много висока температура и жив огън или искра ....
2 Резервоарите на 95% от автобуси и тежкотоварни камиони са от алуминий ....
3 Каква температура трябва да се развие за секунди от току що запалил се дизел ...
4 Самата катастрофа не е била фатална за пасажерите ... починалите са изгорели ...
п.п. Жалко ... мир на праха им!
retrobs.com

Ноември 23, 2021, 21:59:48
Отговор #1473

Неактивен USfan

1 Дизелът не се взривява без изпарения при много висока температура и жив огън или искра.
2 Резервоарите на 95% от автобуси и тежкотоварни камиони са от алуминий ....
3 Каква температура трябва да се развие за секунди от току що запалил се дизел ...

Тук съм на едно мнение с колегата Румен.
Няма дизелово превозно средство при което да има взривове от горивото, особено такова със заден мотор, което пък да е ударено отпред.
А и трудно МПС с дизел едновременно по цялата му дължина да се запали като факла, освен ако съвсем равномерно не е полято с нафта отвсякъде, което тук не може да е станало така.
Утежняващо обстоятелство сигурно е и това, ако тия двамата шофъори са държали по-отпред в страничните багажници туби с нафта, и точно тия отляво са се разпорили и разлели от удара.

Ноември 24, 2021, 22:57:29
Отговор #1474

Неактивен didotooo

• Публикации: 2540
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna

Ноември 25, 2021, 19:00:41
Отговор #1475

Активен Bogi

• Публикации: 495
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Гледах го в бри4ка
Как е загинал ?
Бог да прости, много як пич !!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 25, 2021, 22:35:37
Отговор #1476

Неактивен didotooo

• Публикации: 2540
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имаме общи познати и разбрах,че се е разболял от Ковид и явно се е влошил . Не го познавах лично , приятел във фейсбук ми е и сме се засичали из коментари там по разни теми. Голям фен съм му , дори съвсем наскоро постна видео , в което тренираше здраво във фитнеса . Голям бунтар и доста интелигентен човек . Впечатлява ме не само как изглежда за годините си , а и младежкия му борбен дух. Разбира се не на последно място неговите творения , с които се прочу и извън Европа . Надявам се екипа му да продължи делото и да довърши многото започнати проекти. Направо ми спря дъха като прочетох ,че е починал . . .

Ноември 28, 2021, 19:31:05
Отговор #1477

Неактивен РумбатаБс

• Публикации: 3351
От няколко години коментираме с колеги и собственици на ретро автомобили,че все по-трудно се намират занаятчии (леяри,дърводелци,стругарофрезисти,тапицери ... ) ... има много фирми с нова техника и машини които правят невероятни неща но там за една конкретна поръчка никой няма да ви обърне внимание защото гонят оборот и трябва да се сменят софтуери,калкулации,счетоводство и прочее ....
Жалко,но светът върви към 3D принтиране  :(
retrobs.com

Ноември 28, 2021, 20:59:01
Отговор #1478

Неактивен rosen sn

• Публикации: 406
Нямаме в раздела отделна тема за марката Тесла, и не знам дали трябва да открием тук, понеже те правят само електрически коли, а и фирмата не е толкова стара.
Но въпреки това, заслужава внимание факта, че в момента тази фирма е най-скъпо оценяваната автофирма в света, и мажоритарния и собственик, е съотв. най-богатия човек в света.

Тук в тази статия имуществото на Мъск, вкл. акциите му в Тесла, го оценяват на 270 и нещо милиарда Долара, към дата  края на октомври 2021.
А днес като се разрових в амер. медии, някои от тях на база курса на акциите на Тесла от тия дни сега, преценяват имуществото на Мъск на обща стойност 333 милиарда Долара.
Така че, сигурно още има бъдеще автобизнеса, но за съжаление, не в производството на ДВГ с вътр. горене.

http://m.focus-news.net/?action=news&id=2911420

Имах щастието да бъда в Щатите в края на 2018 и началото на 2019 година
 На 23 .12 .2018 към 19.00 ч се звъни на входната врата на къщата на роднините при които бях и влиза младеж с документи,  подписват ги роднините младежа си тръгва,  отвън е новата Тесла 3 , без номера,  в Калифорния могат да карат така до половин година, и всичко е точно , НИКАКВА БАЗА за сравнение с нашето мислене и бюрокрация, ШОК, за мен и нормално ежедневие за тях
 На другия ден летим за Хавай, след няколко дни сме в Сан франциско обратно и в Теслата, автопилота искаше само присъствие на ръка на волана и ни закара на 50 км СЪВСЕМ САМ, в многолентови пътища, кръстовища и много престроявания в трафик , и водача , брат на жена ми , но напуснал Бг преди 20 години,  имаше пълно доверие,  а аз израснал и пораснал тук  -  НИКАКВО, ама си се оправи колата , и то без проблем
 Та основата е  - мисленето и възприемането на реалността тук и там  е МНОГО различна,  подкрепям схващането , че Тесла  е меко казано феномен в автомобния свят, но и ще срещне голяма съпротива в Стара Европа,  ще е интересно много

Ноември 30, 2021, 19:56:04
Отговор #1479

Активен dido1903

• Глобален модератор
  • Публикации: 3116
Почина известният автоколекционер и бохем Николай Колев

https://bntnews.bg/news/pochina-izvestniyat-avtokolekcioner-i-bohem-nikolai-kolev-1176988news.html

След кратко боледуване в резултат на прекарано ковид заболяване на 70-годишна възраст почина известният варненски хотелиер и бохем Николай Колев-Бижуто.

Роденият във Варна Николай Колев беше доайен на ентусиастите колекционери на ретро автомобили в България, организатор и вдъхновител на ретро движението и неговата нарастваща популярност.

Приживе е обявен за жива легенда сред автентичната варненска бохема.

Поклон пред паметта му!