Автомобили > Исторически бележки за Френски автомобили

Историята на Peugeot

(1/2) > >>

Alfa:

USfan:
Ха, много интересно развитие има лъвчето като символ. :)
Аз лично съм запленен от много модели на Пежо.
Основно разбира се, от купе и кабрио версиите им на 204/304, 404, 504, и от наследника им, елегантния Нютаймер- 406 купе. :)
Направо неподвластна на времето и вкусовете елегантност излъчват точно тези модели.
Но за тях, може би друг път, ще намеря материали.

В случая, ви предлагам една статия /поне за мен само за визуално наслаждаване от снимките, :)) защото не разбирам изпански/, на един модел от прословутата епоха на групите Б.
В БГ е имало поне 2 такива броя, на времето докарани за Чубриков, и Дунев мисля.
Но аз, за съжаление, на живо не съм виждал нито един от тях.
Нито дори, каквато и да е оригинална състезателна кола точно от група Б. :-\

krankenstein:
Мерси за статията, макар и на неразбираем език за мен това ще си остане кола-мечта, задоволил съм се с по-малкото и братче 205 rallye поради по-достъпната му цена. А иначе предполагам си виждал поне репликата Audi S1 на Ники Златков, която вероятно е по-силна дори от оригинала в някогашната група Б, но просто у нас в момента няма пилот, който да покаже пълните и възможности...

rsk:
Едно клипче с кадри от някакъва склад с доста модели на Peugeot

krankenstein:
Това ми прилича на хранилището на фирмен музей, но много бих се учудил, ако достъпа до него е свободен... и явно колите не са изоставени, нямат характерния слой прах.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия