Автор Тема: Opel Kadett C limo  (Прочетена 10025 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2013, 20:06:57
Прочетена 10025 пъти

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Здравейте!Нов съм във форума.Ще нахвърлям някой неща набързо за колата и за мен.Отдавна търсяя такъв Кадет само че купее,но ще се задоволя и с такъв при липсатана купе.Пък и тези купета са си доста редки.Идеята за тази кола ее външно да сее съживи а под капака да има или C20XE или 2.5 V6 амаа това тепърва предстои.



Други снимки малко по нататък. :)

"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Декември 22, 2013, 20:21:05
Отговор #1

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
добре дошъл ,много хубав опел,  аз съм привърженик на оригинала, но ти си знаеш. :)
 

Декември 22, 2013, 23:39:53
Отговор #2

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Честито колега, ,алко по рано писах в другата тема за твойта кола, но не видях че си пуснал тема, успех с работата по колата.

Декември 23, 2013, 09:40:37
Отговор #3

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Не,не,не немога да я оставя оригинална тя е 1.2 :) все едно да седна да карам Жигула :)
Вчера след лека ревизия на кабели,свещи и бобина успяхме да я запалим,че не беше палена доста дълго време.


"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Декември 23, 2013, 10:46:20
Отговор #4

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Хайде честито и успех във възстановяването  :) Под оригинал повечето колеги разбират външно да няма тунинги, лепенки, спойлерчета и т.н. , а само хубава боя :) Чакаме да кръстосваш скоро нашенските улици. Не издържа след Kadett-а D GSI и намери достоен заместник  ;) Документално как е положението, прехвърли ли си я на твое име, че това е важна част от реставрацията. А за купе, предполагам си гледал търновската Аскона, но изглежда в по-лошо състояние и като цена е доста http://www.mobile.bg/11378751034400583 .
« Последна редакция: Декември 23, 2013, 10:49:12 от RoMeO_156_GTA »

Декември 23, 2013, 11:18:37
Отговор #5

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Хайде честито и успех във възстановяването  :) Под оригинал повечето колеги разбират външно да няма тунинги, лепенки, спойлерчета и т.н. , а само хубава боя :) Чакаме да кръстосваш скоро нашенските улици. Не издържа след Kadett-а D GSI и намери достоен заместник  ;) Документално как е положението, прехвърли ли си я на твое име, че това е важна част от реставрацията. А за купе, предполагам си гледал търновската Аскона, но изглежда в по-лошо състояние и като цена е доста http://www.mobile.bg/11378751034400583 .

Мерси!Колата определено ще е с оригинална визия само двигателя окачването и салона ще са "нови".Лека забележка Кадет-а беше Е и сле него имаше няколко други коли.Документално колата е бракувана иначе я прехвърлихме на мое има през нотариус.Идеята за колата е да я постегна за да мина комисия на технотест или тиат за да мога да я регистрирам и след това започва цялостното разглобяване.Асконата я гледах но 1во че не ми харесва до толкова и 2ро че тия пари наистина са и много на тая кола. :)  ;) ;) :) :) Ако пък някой колега слуйно изнамери от някъде 2 врати от 2-врат Кадет мога да се понапъна и да го направя 2врат :)

"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Декември 23, 2013, 13:48:21
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Бая напъване ще да е, трябва и колонки да местиш... малко тенекеджии са способни на това. Иначе купето изглежда читаво и не много ръждиво, така че успех и от мен - много да те радва новата придобивка!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 23, 2013, 15:16:33
Отговор #7

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Привет и от мен ! Както са ти казали колегите по-горе , доста работа ще си отвориш, но пък кеф цена няма.Кадетката като цяло е добра субстанция, не е тежка и едно ХЕ ще и дойде добре.Вече има няколко такива готово завършени проекта , така че тук печелиш много , заради необходимите изчисления.Разбира се ще трябва да се понапънеш да почерпиш. 8)) Моя вече бивш двуврат Кадет Ц Лимо сега е в Сливен и вече почти трябва да е готов.Аз продадох на куп целия проект.Попа в София пък направо я продава неговата готова ,препарирана.Има и още една Кадетка, изкърпена готова за боя..продава се даже има и регистрация.Каквито и решения да вземеш ти пожелавам успех и дано да ти стигнат нервите.Поздрави и успех с проекта.. 8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Декември 24, 2013, 12:58:29
Отговор #8

Неактивен Transporter

  • Публикации: 19
Бая напъване ще да е, трябва и колонки да местиш... малко тенекеджии са способни на това. Иначе купето изглежда читаво и не много ръждиво, така че успех и от мен - много да те радва новата придобивка!

Meрси.Най-големия кусур на тая кола ее пода и праговете  защото те са най нагнили.Капака също е много нагнил а и имаа кит по него,защото колата е удряна някога преди доста години.Ако някой знае някой донор да му взема поне капакаа ще бъда благодарен :)

GT 51 няма да е лошо да споделиш малко опит :)

"IF IN DOUBT,FLAT OUT"

Декември 25, 2013, 10:52:16
Отговор #9

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ето къде отишъл Кадета! :)
Честито! Работа ще си отвориш, но някой ден ще я яздиш по завоите.
Съветът ми е първо да я завършиш като купе и после да мислиш за двигателя. Много време отнема тенекиджийската работа по мое мнение.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"