Автор Тема: BMW E12 520 1980 - RESTORATION PROJECT  (Прочетена 25307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2017, 21:06:36
Отговор #50

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
Напълно разбирам негативните отзиви за работата по изкърпване и подготовка на купето. Няма да влизам в подробности през какви премеждия преминах, а имеше доста, и на какви лъжи и обещания се наслушах, изгубвайки повече от година в разправии с майстори. Резултата, който виждате струваше 5000 лв., много нерви и изгубено време. Тук може би ще възникне въпроса, защо не смених майстора, след като видях, че нещата не стават както трябва? Ами първо - благоволих да му дам по-голямата част от сумата, като капаро(моя грешка, която осъзнах в последствие) и второ - преместването на изцяло разглобено купе не е лесна задача, въпреки, че в крайна сметка го направих два пъти, понеже търпението ми се изчерпа съвсем и смених майстора след една година... Купето беше на половина боядисано, оставаха 4 врати, преден капак, престилка, калници и коша. Втория майстор си свърши работата за около месец. И така цялата сага продължи общо година и 3 месеца.
Разбира се, 6 месеца след като първия майстор започна работа и видях, че нещата не вървят никак добре, потърсих професионална фирма, която да се заеме цялостно със задачата и да гарантира качество. Офертата за кърпене и боядисване беше над 9000лв., като можеха да започнат работа най-рано след 3 месеца. Вече бях дал над 2000лв. на майстор №1 и силно се съмнявах да мога да си върна нещо от тях. С две думи трябваше да реша дали да инвестирам 11000 за боя и да изчакам още около година. Това значително надхвърляше предвидения бюджет същевременно интериора, окачването, двигателя и всички останали части бяха приютени в 3-4 гаража на приятели из цяла София и нямаше как да останат още дълго. В крайна сметка се примирих с качеството на кърпенето и боята. Но това не беше всичко, междувременно се оказа, че почти всички детайли на окачването трябва да се сменят, цялостно да се ревизира спирачната система. Скоростната кутия се оказа с износени зъбни колела. Двигателя претърпя цялостна ревизия. Това доведе до още доста непредвидени разходи.

Това е накратко...



Декември 13, 2017, 08:14:26
Отговор #51

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Все едно аз съм го разказал ... Пък и не само аз, повечето от хората, които се занимават с това хоби имат същите главоболия.
Даването на капаро и невъзможността на размотаваш насам-натам разглобен кола е мъртва хватка , от която няма лесно излизане. При колегата Станчо сагата е продължила година и три месеца, при мен - три години. Мда.
Ще си позволя да направя някои разсъждения в посока отношенията на клиентите с майсторите, ако модовете преценят да ги изместят в друга тема или изтрият.
Понеже , както споменах, голяма част от ретро ентусиастите са в търсене на нормални отношения аз съм имал опити да си правя предварителни договори с майсторите. И това е напълно естествено - дават се камара пари, не се прави договор, не се упоменават писмено и договорено срокове, не се издават и документи , дори елементарни ордери в повечето случаи. Реакцията на повечето е да ме гледат странно, някои агресивно, повечето - тъпо. Във всеки нормален сектор с финансови отношения се поставя договорена рамка, но в автомобилния като цяло - не. Колко струва - колкото толкова. Колко време - за колкото стане. Какво качество - каквото дойде. Като не ти харесва - айде файром.
Естествено нещата не изглеждат така с фирмите, които работят основно за външен пазар и цените за този тип услуга за много по-високи от средните. Предполагам обаче има и някакво спокойствие и гаранция. До момента , в който няма регулиране , макар и базово по линията клиент - изпълнител, ще трябва да се задоволяваме с това качество на изпълнение и последствия с нервни разстройства.
Така мисля аз, малко утопично, но не и невъзможно. Щом в другите области на търговията и услугите съществува, може и тук.

П.С. Апропо, моят майстор, след като се сдоби с две записни заповеди за тригодишния си тарикатлък още ми звъни от Англия, където емигрира, да ме пита дали ще има проблеми, понеже са с многогодишна давност  >:D

Декември 14, 2017, 14:52:30
Отговор #52

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Привет колега, адмирации за проекта и за факта, че си на финалната линия. Дълги години ще си те радва колата (както и нас), особено ако си има гараж. Относно кърпенето: в момента правя една от моите коли при майстор, от който съм доволен. Да, бави се, да, не всичко е супер стриктно, но пък няма замазвания и скриване на проблемните места от негова страна. Както и да е, сега карам ежедневно кола, която е правил преди 7 и половина години, седяла е през цялото време отвън и има вече своите забележки. Обаче ако същата тази кола беше през това време в гараж и се караше само на хубаво време за кеф, то сигурен съм, че сега щеше да изглежда кукла. А тогава бързах да я направя, не съм я разглобявал на голо купе, не съм я песъкоструил. Сменихме доста от ламарините и изчистихме и намазахме колата с епокси, до колкото позволяваше факта, че окачване и т.н си бяха на нея. В общи линии си беше "първи стъпки в реставрацията"  :) . Та БМВ-то ти си е супер, ти си му знаеш забележките, но и на теб основно ще ти носи удоволствие. Пожелавам ти скорошен дебют и да ви виждаме често по паради!

Поздрави: Бойко

Март 15, 2018, 17:17:29
Отговор #53

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Ето Акулата на слънце. Предполагам, че Станчо има още снимки от фотоапарата си и ще се включи.  :)
Много ми харесва този лек зелен цвят.







« Последна редакция: Март 15, 2018, 17:22:01 от dido1903 »

Май 11, 2018, 21:58:13
Отговор #54

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
И все пак да продължа темата в сравнително хронологичен ред.

Някъде в края на летните дни, година 2017...






Оригинален бежов мокет не успях да намеря и в крайна сметка сложих от Е28. За съжаление не успя да се изпере много добре, но други варианти нямаше и за сега се примирих с този.




Стъклата с които разполагах бяха 50/50 безцветни и зелено тонирани. В крайна сметка успях да намеря оригинални нови триъгълници, задно стъкло и предно дясно пасажерско. Предно - мисля беше китайско. Задно дясно пасажерско - турско. Останалите две бяха от донори, но в много добро състояние.

След първоначален монтаж на предно и задно стъкло и няколко часа активна борба за монтаж на алуминиевите лайсни и клиновете търпението ми се изчерпа и свалихме стъклата. Монтирахме лайсните и клиновете, докато уплътненията са на стъклата. След това монтирахме без особени трудности използвайки метода с въже.









Монтирах модула с педалите, сервото и спирачната помпа. И тук беше следващата изненада. Хидравличната кормилна кутия беше в колизия със сервото...




След малко размисли и ровене из мрежата, се оказа че има три вида серво в зависимост от окомплектовката на двигателя:



За моя радост, Васко(собственика на гаража, в който сглобявахме) имаше варианта, който е с по-малък външен диаметър и след бързо освежаване и боя беше монтирано.




След цялостното асемблиране на предното окачване се появи една странна хлабина в левия носач. Виновник се оказа ейтози красавец:



За радост имаше налични 2 последни бройки в дарукар на прилична цена. Монтажа обаче се оказа кошмар... ето резултата след 3 часа мъки и прилагане на свещени заклинания:




Дойде ред и на двигателя, скоростната кутия и изпускателната система:








Колекторите и тръбите + първо гърне са от Е21, но паснаха очудващо добре:







Старите задни носачи бяха неспасяемо изгнили и бяха заменени от здрави с дискове от по-мощните модели.
Спирачните апарати претърпяха цялостна ревизия и пребоядисване, нови буталца и т. н.
Нови спирачни дискове, накладки, челюсти и жила за ръчната спирачка, спирачни тръбички.
Успях да намеря и нови амортисьори.

Съвсем забравихме, че полуоските с които разполагаме са за барабанните носачи и са с по-малък диаметър. За радост се намериха от усилените и след смяна на маншони бяха монтирани.













Оказа се, че предния капак не пасва добре. След известно умуване и мерене се оказа, че колата е претърпяла козметичен удар в предната лява част, като има изкривяване от 8 mm на носещата конструкция на пантите на капака и 14 mm в централната част, на която се закрепват решетките и бъбреците. На по-късен етап с помощта на Ники Борисов успяхме да изтеглим 8 милиметровата деформация а 14 милиметровата компенсирах с дистанционни втулки. Другия вариант беше да се качи колата на дозер и да се разпъва, което щеше да доведе до нуждата от пребоядисване на доста детайли в зоната на коша и праговете. Просто нямах никакво желание да се срещам отново с бояджии... и то при положение, че ги помолих да обърнат внимание на предницата, понеже имах подозрения за изкривявания... но да не влизаме в тази тема отново...














За съжаление се налагаше да бързаме при сглобяването и нямах възможност да направя снимки на всички етапи, реално гореописаното е много малка част от нещата, които се случиха, но все пак дава повърхностна представа за процеса.

Следва продължение...
« Последна редакция: Май 11, 2018, 22:38:29 от Stancho Atanasov »

Март 31, 2019, 15:01:13
Отговор #55

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
На Калояново 2019 имах удоволствието да пътувам с този прекрасен автомобил!
 :)
















Април 01, 2019, 14:09:50
Отговор #56

Неактивен Stancho Atanasov

  • Публикации: 19
Дидо, благодаря за снимките и компанията :) Събра се много приятен Е12, Е24 сектор.

Април 01, 2019, 15:19:26
Отговор #57

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Невероятният френско-немски дизайн на мосю Брак, с този оригинален спойлер и класически за Е12 цвят, са просто недостижимо красиви. Винаги съм искал Е12, но това си е за отличници.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Юни 12, 2019, 17:35:05
Отговор #58

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
На Спасовден-2019!  :)