Автор Тема: Mercedes W123 200D - 1980 г.  (Прочетена 12158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2013, 10:29:57
Прочетена 12158 пъти

daniyord

  • Гост
Привет на всички,от доста време се каня да ви покажа една от моите коли–мерцедес 123, 200 дизел.
Купих я преди около година и малко по малко започнах да събирам необходимите ми детайли,което въпреки сравнително не много стария модел се оказа доста трудно. Колата си беше на ход,изоставена до един гараж и визуално си изглеждаше доста добре,но това си беше само зрителна измама :D Предните калници и вратите,бяха доста изгнили и така се започна едно търсене,но в крайна сметка намерих решение за всичко.Първо купих нови предни калници Тайвански от България и останах много разочарован,не можах да ги напасна,оставаха с грозна фуга, и така купих още едни калници от Германия. Нямах търпение да се прибера и да видя как ще стоят,но разочарованието беше още по голямо,тези стояха доста по грозно от купените от България :'(   Бях се отчаял,не ми се даваха 1496 лв. за оригинални калници.Замразих всичко,докато не попаднах на обява от нашия регион(Сливен), че се продават врати. Звъня,никой не вдига и така няколко дни. След седмица реших да пробвам за последен път и извадих късмет :) човека ми обясни къде се намира и веднага тръгнах. Вратите бяха просто перфектни,идеално запазени без никакви ръжди.И така работата продължи!









В момнта колата е почти завършена,скоро време ще има снимки!
« Последна редакция: Декември 25, 2013, 13:16:08 от dido1903 »

Декември 25, 2013, 23:11:45
Отговор #1

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер, и аз се оглеждам за 123-ка :)  ще чакам снимките :)

имаш ли представа за разхода в градски условия, или не си я карал, а директно в халето :)

Декември 25, 2013, 23:40:55
Отговор #2

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Успех с начинанието! Аз се занимавам с абсолютно същата 123-ка (200D - 1980 г).

Въпросът ми е... Би ли споделил малко повече за сагата с калниците, тъй като ми предстои и на мен? У нас се предлагат не само тайвански, но и полски... дори и ми говориха за белгийски в един магазин. Имаш ли идея как стои въпроса с другите? И коя е тази фуга, която е толкова зле... Необходимо ми е инфо по темата :)

Декември 26, 2013, 09:05:30
Отговор #3

daniyord

  • Гост
За разхода в градски условия съм чувал,че е около 8,5 литра,а извън градско към 7,но засега докато не се убедя сам,не мога да твърдя нищо конкретно.Сигурен съм в едно обаче,че ще е доста тромава :))
Относно калниците,аз в крайна сметка оставих купените от ИНТЕРКАР,не станаха идеално,но да речем– задоволително. Между вратите и калниците се получава доста несъръзмерна фуга,което е  дразнещо.Изпилих малко вратите,малко калниците и долу горе я докарах. Засега остава в това си положение.Доста време търсих оригинални калници,но не успях да намеря. Възможна е доставка на такива от МЕРЦЕДЕС на цена от 748 лв. за преден и над 2000 лв. за заден,но за сега не мисля да купувам такива :))
Остава да реша още един не малък проблем–арматурното табло,има малки пукнатини и засега остава с тях.Мисля вариант да го облека с кожа,но не съм говорил с  тапицерите по въпроса!

Декември 26, 2013, 09:24:31
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да разхода на колата горе долу е толкова .И наистина е страшно тромав 200д си е едно недоразумение на немците ,но все пак си е Мерцедес.Щеше да е по добре да си вземеш 240д.Гори по малко а върви доста повече. А относно калниците не се набутвай на толкова скъпи на такива високи цени а по добре плати някой лев на някой добър автотенекеджия да ти  напасне интеркарките доколкото е възможно а и можеше да потърсиш по моргите оригинални,тези автомобили все още се срещат масово там.Иначе се радвам че още един мечок,ще бъде спасен от пеща за което те поздравявам колега и с интерес ,ще следя темата ти.Успех с възстановяването!

Декември 26, 2013, 09:59:46
Отговор #5

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Мерси за инфото... Мога да дам съвет относно таблото, макар че съвсем не съм стигнал до там с моята. При мен е също напукано, което е болка на повечето 123-ки.
Въпросните пукнатини изобщо не биха притеснили добър тапицер. Пълнят ги с някакъв силикон (май), заглажда се... и в общи линии това табло (напукано или не) е просто основа за тапицирането. Прави се с алкантара, може да ти е в два цвята, с красиви шевове. И макар и не оригинално, стои доста стилно. А самият материал е качествен и ефекта е добър.
Вариант номер 2 е да търсиш табло по моргите, но шанса да намериш перфектно е почти нулев.

Успех!

Декември 26, 2013, 10:43:06
Отговор #6

daniyord

  • Гост
Сините табла са проблем,иначе черно се намира по лесно. Ще пробвам този вариант за който ме съветваш!
Тези дни очаквам да звъннат и от работилницата за прахово боядисване,да взема и джантите– оригиналните за модела 14 цолови алуминиеви. Колегата I.Koev ги изчисти с пясъкоструйката и ги даде на праховото,където ще ги боядисат със сива основа и върху нея повторно с перла.Надявам се да станат добре!

Декември 26, 2013, 12:08:48
Отговор #7

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И аз с интерес ще очаквам снимки, W123 си е жива класика.
Синьото табло би направило колата малко по - уникална, така че ако тапицерът е добър и сумата не е висока, би било доста добре да си остане такова, ако останалата част от салона е запазена.
Относно перлените джанти - аз лично мисля, че не е добра идея, но ти си знаеш...
Успех с довършителните работи!

Декември 26, 2013, 13:55:33
Отговор #8

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Моето табло е черно горе и кремаво (светло кафяво) в долните части, тъй като самия салон е светло кафяв. И макар, че черните са доста по-масови от тъмно сините... пак не съм попаднал на запазено такова. А относно тапицирането... Не би било проблем да го направиш в тъмно синьо, за да запазиш интериора. И макар да не е сток, ще стои добре :)

Относно калниците... проблемът е, че където и да питам всичко е с поръчка. И никой не би ми ги дал само за да ги пробвам за напасване. Т.е. поръчам ли, трябва да ги платя и евентуално да ги ползвам. При мен купето ще се работи на пролет и в момента съм в процес на събиране на части. За съжаление няма кой да каже кои са най-добри на пазара :(

Декември 26, 2013, 21:28:48
Отговор #9

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Прескочи до Ямбол колега да видиш моето табло и ако ти хареса, да те свържа с тапицера ми. От качеството съм сигурен че ще останеш доволен, само не знам за цена как ще се разберете. Поздрави!
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран