Автор Тема: Mercedes-Benz W124 250D 1986  (Прочетена 2910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2014, 22:04:17
Прочетена 2910 пъти

Неактивен Stan

  • Публикации: 23
Привет, колеги! През ноември 2013 се разтърсих и за около седмица попаднах на това класическо возило в Димитровград, във видимо съхранено състояние, на (уж реални) 380-400 000 км...Беше голям мерак на дядо ми, а и на мен, този последен истински модел Мерцедес. С бърз оглед и малко пазарлъци, дядо ми се сдоби с колата и сега е много щастлив и очарован от комфорта на първия в живота му Мерцедес. Добре поддържана е, всичко по задницата личи, че е подменяно сравнително скоро. Собственикът си я е внесъл от Германия преди около 15 години, като я е карал изключително рядко, 2-3 пъти годишно, понеже работата му била свързана със служебна кола и непрестанни пътувания. Единственият недостатък е, че е седяла навън, пред блока му. В следствие на това четирите вежди на калниците са прогнили, но съвсем начално, за това е сложил и никелираните лайстни. Отдолу е напълно здрава – подове, греди, дупките за крика на праговете – всичко е съхранено и без поражения. Салонът е подменян преди 2 години с по-запазен, от някой катастрофирал мечо, и изглежда отлично. Моторът работи перфектно, независимо на колко километра е. Без проблем си поддържа 150-160. Разходът е обидно нисък – 7.5-8 градско и 6-6.5 извън града при скорост 110-120. Возията и управлението са перфектни, огромно удоволствие и наслада е. Бившият собственик я е поддържал наистина много добре. Като цяло – попаднахме на добра кола, която се нуждае от леки козметични интервенции.

След като я покарах, се запалих и аз по идеята да имам Мерцедес, но тъй като съм любител на ретро екземплярите, се влюбих в 123-ката и така след двумесечно търсене, на 03.01.2014 се сдобих с моята, за която съм пуснал вече тема. Първо ще реставрирам 123ката, после ще дойде ред и на 124ката – колкото и запазена да е – добре е да се свали подовото покритие, да се провери добре за наченки на ръжда и да се обработи с нещо съвременно и устойчиво, тъй като старото – пазено, пазено, ама е на 28 години и малко му трябва да се нацепи и да пусне вода, освен ако вече не е. :) Та така, автомобилът не е кой знае какво като интерес, понеже е масов, но пък е класически и определено е последния модел, който ще остане в историята на марката, поне според мен. А и този само след 2 години навършва 30 години и влиза в категория "ретро"  :)) За това и реших да го споделя с вас. Извинявам се за снимките, колата не е измита на тях, скоро ще пусна и по-хубави.

« Последна редакция: Март 14, 2014, 23:32:46 от Stan »

Март 15, 2014, 06:59:58
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Много е готин Мечока ти колега.Със здраве да си го стопанисваш и тази грозна кожа увита като змия около волана да вземеш да я изхвърлиш! И един съвет.Ако нещо по колата може да кара още по добре не го сменяй защото смениш ли го и от там нататък започваш да го подменяш всяка година.Също така си огледай добре всички вакуумни маркучета по колата и ако има някое за смяна сменяй .Така, ще си спестиш много бъдещи неприятности. ! Ако са сменяли елементи по задното окачване дано да са минали и стенд ,че иначе , ще ти яде гумите знаеш,че има регулировки на задния мост при този модел . Аз би му сложил на вратите широки лайстни от по новия модел и , ще изглежда още по добре.Когато отвориш задния капак и плафона в багажника  започва да свети.Ако искаш да стои капака отворен без да свети лампата дърпаш бутончето за плафона което е на капака навън и воала плафончето изгасва.Този номер сигурно го знаеш защото е екстра при почти всички модели на мерцедес. :)А относно ръждата за която говориш си мисля,че не е нищо сериозно предвид годината му на производство.Проблема не е толкова в седянето пред блока а в това,че гниенето си е отколешна болка на марката с която не могат да се преборят дори и в доста по новите модели.Мерцедеса е чудесен и ти пожелавам още веднъж да имаш много приятни изживявания с него!

Март 20, 2014, 14:16:10
Отговор #2

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Честито за 124-ката колега много истински модел на Мерцедес с непреходна елегантност.
Поздрави

Май 04, 2014, 15:26:18
Отговор #3

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Аз понеже съм нов/това ми е 1-ви пост/ и съм йънгтаймер фен ти пожелавам само хубави моменти с тоя Бенц колега  :)