Автор Тема: Mercedes W123 200D - 1980 г.  (Прочетена 12100 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2013, 22:37:25
Отговор #10

Неактивен daniyord

  • Публикации: 41
Ще дойда,само дай координати за връзка!

Декември 27, 2013, 17:12:57
Отговор #11

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Би ли дал повече инфо относно тенекеджийската работа? Мина ли пясъкоструй, имаше ли много ръжда отдолу... Как обработихте купето?

Разбира се, ще ми е интересно да науча и детайли относно цената на тези услуги, тъй като в момента усилено издирвам тенекеджия, който би се наел :)

Но за цената, ако прецениш... може и на лични ;)

Успех с реставрацията!

Декември 27, 2013, 21:39:30
Отговор #12

Неактивен daniyord

  • Публикации: 41
Моите проблеми бяха с предните калници и вратите,там бяха ръждите.Колата е внос от южна Италия и общо взето купето си беше добре,обработено и намазано с нещо като гума. Кърпежи имах само в багажника и много малко в единия праг. Цените на кърпенето и обработката са си по договаряне в зависимост от сезона,срока за изпълнение и майсторлъка.Имах оферти от 600 до 3500лв. с материалите.Избрах си  нещо между средата и максимума с боя от около 200 лв. за литър и ми отидоха малко под 3 литра за цялостното боядисване. В кухините на праговете мисля да изпръскам два флакона с течен парафин и се надявам  да има някакъв ефект.

Декември 28, 2013, 20:43:33
Отговор #13

Неактивен victork

  • Публикации: 37
@daniyord, мерси за информацията! Доста полезна е за мен :)
Ако позволиш последен въпрос... Не знам дали си сменял масло и филтър на хидравликата, но понеже е същия мотор и година, реших да попитам. Днес взех нужния филтър от Тех-ко, филтъра е Mahle и е с пръстеновидна форма. Пуснах пробката на секторната кутия, изтече около 900 мл хидравлично масло. Като за целта е нужно и малко въртене на волана на място, за да изтече колкото се може повече.
Казанчето горе се изпразни и тогава дойде изненадата. На дъното, където стои филтъра... Най-общо казано намерих три детайла:
- ламаринено капаче с 6 отвора и кръгла форма;
- странен пръстен по средата (дори не мога да кажа от какъв материал);
- отново ламаринена основа с кръгла форма;
С други думи... приличаше на филтър, но на три части (отделни). А купеният от магазина го гледахме по каталог (аз, заедно с продавача) и определено бе цял.

Мисълта ми е... Или филтъра, който взех е грешния... Или някой преди мен си е играл и е направил промени. Или може би има два варианта за този филтър. Така или иначе, като извадих тези три елемента, новия влезе на тяхно място. Определено не съм специалист, но очаквах да извадя нещо като това, което ще слагам :)

Ето това е филтъра, който сложих (линка е към друга марка филтри, но на картинката се вижда за какво говоря):
http://www.mister-auto.bg/bg/hidravlichen-filtar-upravlenie/mann-filter-h-85_g417_a004H!85.html

Ако си вадил и сменял твоя, би ли споделил как изглежда?

ПС: Обещавам да не спамя повече в темата ти :-[
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 20:50:46 от victork »

Декември 28, 2013, 22:13:41
Отговор #14

Неактивен daniyord

  • Публикации: 41
Нямам идея как изглежда,тези неща съм ги оставил за най накрая,но обещавам като стигна до там да споделя.Според мен ако сте го търсили,въпросния филтър с програмата на МЕРЦЕДЕС и по номер на шаси,няма как да се сбърка. Ако имаш възможност изпрати ми някоя друга снимка на [email protected]
Поздрави! 

Декември 28, 2013, 22:50:23
Отговор #15

Неактивен victork

  • Публикации: 37
В Тех-Ко (а и повечето магазини от сорта) не търсят по номер на рама. Търсят по модел, двигател, година...

Едит:
Ето как изглежда казанчето за хидравличната течност с филтър (такъв, какъвто купих и сложих):



А ето как изглежда със стария вариант (който заварих в колата, като източих маслото):



Явно по-старите модели са с различен филтър от този, който купих. Интересното е, че старото дори не мога да го нарека филтър, но пък новото като че ли добре влезе и пасна на това място... При стария вариант, който заварих (втората снимка)... това с дупките е просто едно капаче. А под него има един пръстен и още едно метално, което е като основа. А новият филтър си е цял.

Едит 2:
Ето в тази тема (пускам линк към друг форум, но не с рекламна цел) е написано за двата вида... Този, който не мога да обесня го наричат "керамичен" и "оригинален"... Има и снимки за яснота:
http://www.benzworld.org/forums/w126-s-se-sec-sel-sd/1523143-power-steering-pump-filter.html

Но не става ясно дали са взаимно заменяеми и дали мога да намеря такъв "керамичен"... :(
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 23:35:25 от victork »

Януари 01, 2014, 14:22:34
Отговор #16

Неактивен Faca

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравей колега, на всички нови модели Мерцедеси (за тия съм 200% сигурен: 124, 202, 140, 210) е с този филтър.
Това което си извадил е оригиналния който може да се е разпаднал или просто да са били такива филтрите през годините когато е излязъл от завода твоя звяр.

Имаше една хубава тема за тия филтри в един от многото български форуми на Марката.

Успех! Това е наистина яка кола  :)

Януари 07, 2014, 13:38:57
Отговор #17

Неактивен grinddisco

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте на всички! Аз съм май най-новия тук. Преди около месец и половина се сдобих с един красавец W123 200D и нямам думи да опиша колко съм щаслив от покупката! Колата е от 1979 и беше собственост на един дядо на който ЕГН-то започва с 38. Човекът си я подготвял за стабилно каране. Всъщност е почти напълно реставрирана! Цялото купе е изчистено от ръжда и е намазана с някаква черна субстанция като пластмаса отвътре и отвън. А двигателя е като нов, въпреки че е на около 250 000км! Звучи толкова добре, че с жена ми редовно си го слушаме докато пътуваме вместо музика! А и двамата сме музиканти! Не съм предполагал какви автомобили са 123-ките! Всичко е като ново. Мога да кача снимки ако има желаещи. През 30-40 минути ходя на прозореца да си я погледам! Всичко е супер, освен 4-степенната скоростна кутия. Тя си работи като нова, но при извънградско е малко натоварващо да се пътува на 4-та. Това, което колегата казва за чувството, че всички карат ужасни пластмасови брички, се зароди у мен още на 2-3тия ден след като я взех. Харчи около 9-10 градско и 7-7,5 извънградско. Поносимо е! Карал съм много коли (ама наистина много), но този красавец ме изненада сериозно. Не, че е звяр на пътя. Ускорява като баба ми, но това не е никакъв проблем когато си в него. Даже май ме кефи че е така! Вече го пробвах и на олио!!!! Пълен кеф! Даже май работи по-добре от колкото на нафта! Единственото нещо, което ми се ще, е да сменя скоростната кутия с 5 степенна. Моля ако някой има идея, коя ще да е най-подходяща за за 200D нека пише! Поздрави!

Януари 10, 2014, 10:35:16
Отговор #18

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Здравейте на всички! Аз съм май най-новия тук. Преди около месец и половина се сдобих с един красавец W123 200D и нямам думи да опиша колко съм щаслив от покупката! Колата е от 1979...
Ще се радваме, ако направиш отделна тема за да представиш машината... Със снимки и повече информация. Още повече след като е толкова запазена, би било доста интересно.

Януари 10, 2014, 19:30:28
Отговор #19

Неактивен daniyord

  • Публикации: 41
И така,колата е  почти готова,вижте как се получи :)







Работата продължава,мисля първо да сменя всички масла,после подмяна на всички кормилни накрайници,понеже няма нито един здрав маншон!


« Последна редакция: Януари 10, 2014, 23:11:59 от dido1903 »