Автор Тема: Проблем с Робур  (Прочетена 19824 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2013, 23:52:40
Прочетена 19824 пъти

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Имам следния проблем с бензинов Робур. Колата е спряна преди 7-8 г работеща. Сега се налага да я преместя на около 20 м/ не може да се дърпа, бута или подобни гимнастики/ само на самоход. Почерпих я, превъртях на ръка и реших да паля- припали и дотук. Центровки, компресии, бензини, свещи, кабели и каквото още се сетите- работи на един цилиндър. След много нерви се наложи смяна на делкото- откри се една пукнатина. Поради липса на ориг капачка се наложи приспособяване на делко от Шкода. Цялата процедура и ..колата заработи, но вече на друг цилиндър, но все само на един. Айде сега помагайте как да си намеря и другите три цилиндъра, че ми се изчерпаха идеите. Благодаря.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 26, 2013, 08:58:52
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ми ако запалването ти е наред няма да е зле да си провериш отново компресията на мотора.След като е стоял 7-8г вероятно на открито много е вероятно да са му ръждясали клапаните както и сегментите и цилиндрите ако не е припалван редовно.Пишеш ,че си проверил компресията ,но просто го направи по внимателно.Обикновено двигател стоял на открито и непален толкова време си е направо за основен ремонт.
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 09:02:55 от rumen_spasov »

Декември 26, 2013, 09:16:35
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Направи каквото ти казва Румбата , 100% е оттам. За делкото от Шкода - ще имаш проблем с аванса на високите обороти , пиши ми на
ЛС или за дискусия  в тази тема:
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2268.0
 :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2013, 12:08:40
Отговор #3

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кире, кви високи обороти? Той човека не може да го запали............ O:-)

... Центровки, компресии, бензини, свещи, кабели и каквото още се сетите- работи на един цилиндър.....

Това всичко, ако е наред, трябва да запали. И понеже информацията е обща:

1. Колко атм. е компресията
2. Има ли ток на всяка свещ. Ако свещта е мокра, не дава искра.
3. Знае ли се какъв е реда на работа на цилиндрите
4. Правилно ли е зацепено делкото. Въпреки, че е на белег шайбата, има вероятност да е зацепено на 4ти цилиндър, ако не са гледани клапаните в какво положение са - ако делкото е зацепвано долу на зъбното колело.
Или само дистрибуторната капачка сте му сменили с Шкодова, без да вадите делкото? Не става ясно.

Това са все подробности, които си ни спестил, обаче са важни.

п.п. Напълно съм съгласен с колегите, че може да има спечени сегменти от стоенето, но както разбирам, първо е заработил един цилиндър, после друг и т.н.
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 12:37:38 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 26, 2013, 12:57:01
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, кви високи обороти? Той човека не може да го запали............ O:-)
 

Жоро , това впоследствие. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2013, 18:15:54
Отговор #5

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Сега се сетих и друго, да не би като си сменял делкото да не си обърнал внимание накъде върти старото делко и сега на новото да си наредил кабелите  в обратна посока?Свали дистрибуторната капачка и завърти на стартер за да видиш дали върти в правилната посока делкото и дали е правилен реда на кабелите.Уточни и наново мястото на кабела на първи цилиндър.На кой не се е случвала такава банална грешка? :)
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 18:20:00 от rumen_spasov »

Декември 26, 2013, 20:10:30
Отговор #6

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
аз, че не съм добре,  го знаят много хора, но от време на време имам и просветляване. Това е камион , които притежавам от почти двайсе години, карал съм го с девет кубика дърва с 90 км/ ч и пееше, макар, че сигурно му се ревеше от мен. 2003- 4 г нашите умни управници решиха, че трябва да обложат с данък и спрените от движение автомобили и понеже тогава не ми трябваше реших, че е по- правилно да му сваля номерата/ за да не плащам високите данъци/, но тогава можеше да го върнеш в строя през Техно тест- сега вече е невъзможно. Сега се налага да го преместя с 20 м, но не е възможно нито да се дърпа, нито да се бута- такова е мястото. Трябва да освободя пространство за нов навес за другите ми питомци- Трабанти и .... в течение на повече от месец направих всякакви експерименти за палене. До последно работеше със свещи Магнет марели- смених ги няколко пъти с какви ли не и накрая купих за всеки случай нови- китайски , но нови за експеримента- никаква промяна. Проверих компресията- 7 + атм на всички цилиндри, сменявах кабели, лули- работеше на трети цилиндър и понякога на втори. Центровки, белези, клапани/ имаше разногласие къде е първи ц- до маховика или до турбината- потвърди се версията ми, че е до маховика, макар, че според моите познати това не било правилно. При Трабант , Вартбург и Баркас е така. След още много проби и какви ли не глупости- размяна на кабелите на принципа- тука може и да заработи, макар, че на капачката си е написано къде е първи, втори...смяна на бобини, отваряне на клапаните за проверка кога , кои клапани какво правят и дали тогава трябва да го правят. Започна да гори чукчето- няма да обяснявам как се намира чукче дето го няма- стигнах до варианта да вградя от Трабант и почти бях готов с преработката. От многократните сваляния на капачката или може и преди това видях, че има малка пукнатина на капачката...МАТ...откъде??? Ще се присажда делко от Нисан- много близко като геометрия, но внезапно ми изпадна от Шкода чисто ново и преработката е за 5 мин на струг. Посока на въртене, карантия- почти едно към едно, но не можеш да вземеш капачката и да я сложиш на оригиналното. Вградих новото и колата заработи ... на първи цилиндър- делкото НЕ може да се обърне- куплунга е ексцентричен и може да влезе само по един начин. Маркировката на новото делко за първи ц е една черта върху капачката, а и палеца при първи ц е на това място. Сега съм решил да проверя следното- маркировка, кои ц е работещ и къде се намира палеца и дали там се намира и кабела за съответния цил.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 26, 2013, 20:24:42
Отговор #7

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Компресия 7+ не знам какво означава. Ако е 7-8 това е малко и няма да запали.
Ако можеш, кажи точно колко е компресията.
Чукчето гори, когато на обикновено запалване е сложена бобина за транзисторно запалване.
Делкото щом сте го вадили от ексцентричния привод, а не целия привод, наистина не може да се обърка.

п.п.
..... Сега съм решил да проверя следното- маркировка, кои ц е работещ и къде се намира палеца и дали там се намира и кабела за съответния цил.

Точно!
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 20:35:16 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 26, 2013, 20:41:08
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За ориентир при адаптиране на новото делко логично ползуваш старото - палеца , ориентиран примерно към първи цилиндър и
зъбчетата на привода ( не са точно по средата на напречната му ос) да заемат една и съща позиция.

Аванса на шкодовото делко също може да е  различен от този на оригиналното - това заради различното разположение на привода на лоста на ваккум реглера.Ако ти прекъсва ( имитира работа на 2 - 3 цилиндъра) , врътни наляво - надясно докато го уцелиш.

Така се получи и при мене с шкодата ми - адаптирах перфектно Bosch делко със сензор на Хол - не иска и , не иска да запали
въпреки че го бях издокарал досущ като оригинала , след корекция стана и то както трябва , че и по - хубаво , но
аванса му беше друг.

За това че ти нагаря чукчето - смени си бобината , или е неподходяща ( за транзисторно/тиристорно палене) или  имаш пробив в първичната и намотка. :)
« Последна редакция: Декември 26, 2013, 20:43:20 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2013, 21:15:36
Отговор #9

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ще пробвам и ще докладвам след няколко дена- благодаря на всички. Дано да запали, че ми скъса нервите, а и горките Тарамбуки са на дъжда и снега заради неговия инат.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!