Автор Тема: Проблем с Робур  (Прочетена 19829 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2013, 22:55:45
Отговор #10

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И за още нещо се сетих  - да не би реда на запалване на двигателя на Робура да е 1 -2 -4-3 като на повечето американки
фордови и волгов двигател , че тогава нанай си. ;)
На всички шкодови мотори реда е 1- 3-4-2 , освен това няма да имаш и коректна реакция на ваккуумния и центробежния реглер
посоките на въртене ще се окажат разлиични.
Не съм пипал бензинов робуров двигател.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 28, 2013, 00:21:21
Отговор #11

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
И за още нещо се сетих  - да не би реда на запалване на двигателя на Робура да е 1 -2 -4-3 като на повечето американки фордови и волгов двигател , че тогава нанай си. ;)....

Кире,  ако се наредят кабелите по общоприетия начин 1-3-4-2 по часовниковата стрелка, дори и да върти делкото обратно, двигателя пали от четвърт. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 28, 2013, 08:45:36
Отговор #12

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Сваляш всички свещи от двигателя а също и дистрибуторната капачка.Започваш да въртиш двигателя бавно в работна посока най добре с манивела ако има такава и гледаш накъде се вътри палеца на делкото. Така определяш посоката на въртене на делкото.След това слагаш пръста на някой приятел върху отвора на свеща на първи цилиндър от към радиатора.Духне ли спираш и гледаш къде сочи палеца на делкото и там ти е мястото на кабела за първи цилиндър.Не се4 съобразявай с номерацията на самата капачка защото тя е от друг автомобил След това с продължаваш бавно с въртенето  и по същия начин според това къде духа следващия път определяш и реда на работа както и местата на другите кабели като внимаваш да спазваш посоката на въртене на вала на делкото.Дори и да е обратно делкото,регулаторите няма да му попречат толкова и ще запали колкото да преместиш тази машинария.Естествено трябва да направиш и центровка и регулировка на самото делко за момента на запалването , но това го приемаме,че знаеш как става.Ако не знаеш питаш!

Декември 28, 2013, 08:47:37
Отговор #13

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире,  ако се наредят кабелите по общоприетия начин 1-3-4-2 по часовниковата стрелка, дори и да върти делкото обратно, двигателя пали от четвърт. :)
Жоро , съгласен съм! :)
Но САМО и само ако реда е 1-3 -4-2 , та и на технолгогично ,,обратно '' или ,,ляво '' или както му викат на жаргон. По горе писах - не съм нито чел литература , нито съм правил бензинов робуров мотор. Та за това само предполагам.

А по горе Румен го е написал супер принцпипно как става.

п.п. Ако съм се недоизразил или са ме неразбрали колегите - казвам го с думи прости - ако реда на палене на робура е 1 -2-4-3
а кабелите са подредени по ред 1 -3 -4 -2 , е няма как да стане. ;)


 
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 08:50:26 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 28, 2013, 11:49:37
Отговор #14

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
п.п. Ако съм се недоизразил или са ме неразбрали колегите - казвам го с думи прости - ако реда на палене на робура е 1 -2-4-3
а кабелите са подредени по ред 1 -3 -4 -2 , е няма как да стане. ;)

Не знам как си се изразил, ама сега ти слагам целия цитат. На американките не знам, но на Волга делкото върти обратно и какво от това? Реда 1-3-4-2 при обратно въртене на делкото става 1-2-4-3 БЕЗ да си пипал кабелите.
 
И за още нещо се сетих  - да не би реда на запалване на двигателя на Робура да е 1 -2 -4-3 като на повечето американки
фордови и волгов двигател , че тогава нанай си. ;)
На всички шкодови мотори реда е 1- 3-4-2 , освен това няма да имаш и коректна реакция на ваккуумния и центробежния реглер
посоките на въртене ще се окажат разлиични.
Не съм пипал бензинов робуров двигател.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 28, 2013, 15:44:53
Отговор #15

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН

Не знам как си се изразил, ама сега ти слагам целия цитат. На американките не знам, но на Волга делкото върти обратно и какво от това? Реда 1-3-4-2 при обратно въртене на делкото става 1-2-4-3 БЕЗ да си пипал кабелите.
Не е нужно да преразказваш учебници по ДВГ.Съгласен съм напълно , срещу принципа/ръжена  не съм ритал.Просто отчетох грешката
която може да се допусне , ако робуровия мотор е евентуално с ред на работа 1 -2 -4 -3 , а се подреди с 1 - 3 - 4 - 2.



Жoро , важно е да помогнем на Цецо- doctor Zizi , па било и дистанцонно.Не винаги става така , но понякога става. :)
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 15:46:57 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 28, 2013, 16:49:31
Отговор #16

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кире, аз също не съм виждал двигател на Робур, дори и на снимка и говорим принципно. И разбира се в помощ на Доктор зизи.
Реда на палене 1-2-4-3 е когато делкото се върти в обратна на часовниковата стрелка посока.
И точно в интерес на колегата съм го написал, че дори и да го е наредил за въртене на делкото по посока на часовниковата стрелка - а там реда е 1-3-4-2, няма нищо фатално в случая. И няма нужда от пренареждане на кабели.
От което по твоите мнения разбирам, че се притесняваш.
Защото този ред в обратна посока излиза: 1-2-4-3. /Просто не знам как да го обясня по-ясно./

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 28, 2013, 18:15:42
Отговор #17

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
момчета, не се карайте- днес времето беше супер и естествено вместо на масата бях при Робура, та до сега- почти 18 ч. Проверено е всичко според предварителния план. Реда на палене е 1-3-4-2 по посока на часовниковата стрелка. Реда е 1 до маховика и 4 до турбината. Има още проблеми, но продължаваме утре. Ще пиша какво се случва  и кои колега помага на място след като тръгне нормално.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Декември 28, 2013, 18:31:47
Отговор #18

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Най важното е да има бира на корем! :D

Декември 28, 2013, 18:52:00
Отговор #19

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
момчета, не се карайте................

Няма такова нещо! С Кирето сме добри приятели. Получи се лек спор, или по скоро - недоразумение, но е в интерес на истината.
Сигурен съм, че ако бяхме на маса, с две приказки щяхме да се разберем. Нещо писането не ни се отдава. :)
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 18:57:33 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.