Автор Тема: Проблем с Робур  (Прочетена 19826 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2013, 20:43:21
Отговор #50

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
в последния ден на годината успях да преместя Буболино от мястото, което "тъпче" от 6- 7-8 години



подложих му тези плочи, че иначе не можех да го "натъпча" между оградата и дървото



минава само на един пръст от оградата, но опира в дървото



"новодомците" се настаняват



тези са временно тук- утре ще се местят



понаблъсках ги , че за последния нямаше място



добре, че е само половинка, та се събра под Трабанта


 
весели празници и пак благодаря за помощта. Петилетката е изпълнена в срок- четири месеца мъки и за шест часа всичко приключи.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Януари 05, 2014, 14:45:14
Отговор #51

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
.....стапянето на изолацията на пластмасата и нагара на чукчето ти са единствено
от употреба на неподходяща за случая бобина  с малко съпротивление на първичната намотка , предназначена за управление от транзисторен/тиристорен комутатор , каквато всъщност е и БЗС.( родно производство).
Също така и от искренето.

Кирчо,мислил си за нещо друго,като си писал горецитираното,не ми се вярва точно ти да не знаеш каква бобина е  БЗС.
И за да не се заблуди някой,ще уточня че елховската БЗС е аналог на руската Б 115,с допълнителен резистор сложен в керамичен държател,и двете са за контактно запалване.За контактно-транзисторно запалване е елховската БТЗ.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 05, 2014, 16:05:41
Отговор #52

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кирчо,мислил си за нещо друго,като си писал горецитираното,не ми се вярва точно ти да не знаеш каква бобина е  БЗС.
И за да не се заблуди някой,ще уточня че елховската БЗС е аналог на руската Б 115,с допълнителен резистор сложен в керамичен държател,и двете са за контактно запалване.За контактно-транзисторно запалване е елховската БТЗ.
Жоро , благодаря че отвори очите не само на мен тук.Срещал съм и съм мерил много БЗС - та без вариатори , но с тези им
1, 8 Ома съпротивление на първичната намотка не предполагах къде точно им е мястото - при контактното или безконтактното запалване.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 22, 2014, 10:00:40
Отговор #53

Неактивен ivan_j

  • Публикации: 20
  • Ivan_J's Garage.
    • Ivan_J's Garage - ремонт и реставрация на мотоциклети.
Тук има много техническа и сервизна информация за Робур: http://www.robur.de/smf/index.php?action=downloads
Дава да се тегли след регистрация.
Естествено, всичко е на немски.
Моделът от темата е LOхх00 от 1960-те.(хх е тонажа 1.8, 2.0 или 3.0) Страхотна база за кемпер, само да му се смени мотора, че с този максималната му скорост е 70км/ч и разход 32л/100 бензин(по спецификации). И е мноооого шумен. Все пак в въздухар и седи под шофьора.
Тъста ми има следващия модел LO1801A 4х4 в перфектно здраве.
Пали се няколко пъти годишно, за селска работа.
Вчера му запоявах поплавъка и дядото отиде да товари дърва.
Днес ще ходя да му купувам нови качествени свещи, че той все му взема някакви, които изкарват 1-2 карания.
« Последна редакция: Октомври 22, 2014, 10:10:33 от ivan_j »
Ivan_J's Garage - ремонт и реставрация на мотоциклети.

Октомври 22, 2014, 21:48:50
Отговор #54

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
благодаря колега за инфото, а къде се намира вашия Робур? Нещо снимки, че от много време си търся 4х4- бордови, но все удрям на камък .
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Октомври 30, 2014, 18:41:42
Отговор #55

Неактивен ivan_j

  • Публикации: 20
  • Ivan_J's Garage.
    • Ivan_J's Garage - ремонт и реставрация на мотоциклети.
Дядото е в едно село до Варна, но камиона не се продава.
Поплавъка се оказа по-лошо спукан и аз не успях да го запоя.
Някой ако има, купувам. Става и от първите Вартбург 353 и някои години на Трабант 601.
Изглежда така, е не трябва да е толкова смачкан...

Ivan_J's Garage - ремонт и реставрация на мотоциклети.