Автор Тема: ВАЗ 2103 1977 - Грозното пате  (Прочетена 21937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2014, 19:08:07
Отговор #30

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Тези дни пак ще направим опит да обезвъздушим спирачките.
Иначе спира но не блокира колелата, мисля че само задно дясно блокираше при рязко натискане на спирачките.
Смених спирачната помпа(оригинална), маручите, задните цилиндри(базалт), имам и регулатора(кантара), но него не съм сменял.

Януари 18, 2014, 00:20:59
Отговор #31

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Много е вероятно да има въздух в системата.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 19, 2014, 15:46:26
Отговор #32

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Педала на спирачката мек ли е или твърд? И къде почва да действа, високо, по средата, или долу ниско?
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 06, 2014, 14:19:41
Отговор #33

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
Вчера използвах слънчевото време и започнах да слагам лайсните.
Изникна дискусия за лайсната на веждата на единия калник.  Калника явно е сменяван и няма дупки за самата лайсна. Моя въпрос е да направя дупки или да залепя лайсната със силикон? Аз мислех да го дупча, после ми казаха да я залепя със силикон и кое е по удачния вариант?

Ето малко снимки на интериора:


 


На не посветените им беше много чудно защо чистя двигателния отсек с прахосмукачка, а бе толкова просто чистех след купона на мишките





И Дайте идея какво да правя с това, С белина ако го търкам дали ще има ефект или ще съсипя пластмасата. Другото, което си мисля е със спрей за пластмаса да го пръсна, но аз знам само за черен(не съм и търсил още).

Февруари 06, 2014, 16:13:48
Отговор #34

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Лайстната според Мен е по-добре да се сложи с щипките си като пробиеш калника.Което пък води до огнище на корозия.Но пък ако калника е сменяван тогава трябва най-обстойно да прегледаш как е защитен антикорозионно и ако трябва да вземеш допълнителни мерки.Така че като пробиеш за лайстната нищо не пречи да обработиш и отворите против корозия.А също може да сложиш и един слой силикон между лайстната и калника.По принцип всички лайстни са огнища на корозия и е нужно да им се направи някаква защита.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 06, 2014, 16:37:20
Отговор #35

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800

И Дайте идея какво да правя с това, С белина ако го търкам дали ще има ефект или ще съсипя пластмасата. Другото, което си мисля е със спрей за пластмаса да го пръсна, но аз знам само за черен(не съм и търсил).

В София има едни момчета, които възстановяват табла, барчета, седалки и т.н., използват някакъв вид течен каучук и специални бои, аз им дадох да реставрират разни детайли на БМВето и останах много доволен.

Февруари 06, 2014, 23:43:32
Отговор #36

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Аз пък си мисля, че лайсната ще стане добре с едно двойно залепящо тиксо нанасяш по лайсната и изрязваш точно по нея и го лепваш, но това е мое мнение. А за избелването ти препоръчвам обезмаслител на "Меглио" , но разтворен в малко топла водичка и после търкане с парцалче, мисля че ще стане. Апък, ако можеш свали ги тези детайли и ги напръскай с обезмаслителя ама след като ги обработваш едно следн едно ( като свършиш с едното почваш с другото) и трябва да търкаш яко понеже да не остане на петна.

Февруари 07, 2014, 02:11:24
Отговор #37

Неактивен O4ka7a

  • Публикации: 44
С меглио не става, Търках усилено без резултат, Не е замърсяване, а по си е чисто изгаряне. Накрая ще ги пръсна корите в багажника черни.
Що се отнася до лайсните с двойно залепващо не мисля че резултата ще е траен, поради простата причина, че вътрешния ръб е малък.

Февруари 07, 2014, 06:42:46
Отговор #38

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За лайсната - пробий си отворите и я сложи на щипки, както си е от завода. Отворите можеш да защитиш с цинков спрей, спрей за джанти или каквато и да е автомобилна боя. Не мацай нищо със силикон. Двойно лепящо става за плоски детайли - Лайсните на Ладата са обемни. Корите на багажника не ги боядисвай, почисти ги само и после ги мини с препарат за табло да станат лъскави.

Февруари 07, 2014, 12:51:52
Отговор #39

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ако това нагорялото е кората в багажника, m_g е много прав.А и все си мисля че от някоя друга Лада може да изпаднат читави.Все пак, наследника на тоя модел, 1500S се пройзвеждаше и продаваше и у нас до скоро.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.