Автор Тема: Изработка на прагове.  (Прочетена 7184 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2014, 13:39:09
Прочетена 7184 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Здравейте,господа

ето стигнах до праговете на моята кочина.....налага се подмяна.Профилът на прага е относително сложен,с няколко радиуса и криви.
Всеки повтаря като кордисан-абкант,абкант...Абкант добре,но трябва да е окомплектован с достатъчно инструменти,които извършват огъването-призми,ножове и радиуси.

Сега на въпроса-някой знае ли работеща и оборудвана работилница,разполагаща с металоогъващи машини?Снел съм профила на прага чрез шаблон и трябва да се сгънат два прага от б=1.5мм ламарина с дължина от 1900 мм всеки.

В София,на бул.Цариградско Шосе 135, бивш ЗИТ,има фирма произвеждаща метални шкафове и други и разполагат с абкант,но с недостатъчна екипировка за да изпълни подобен профил.С по-прост профил ще се справи с лекота.Ако някой иска контакт-ще дам.
В Овча Купел ,в бившия ЦНИКА (всичко вече стана бивше бе,ебати държавата)има също огъващи и режещи машини.

Благодаря на всеки ,който сподели мнение и информация.
« Последна редакция: Януари 03, 2014, 14:05:18 от V8 »
You could be Dodge material.

Януари 03, 2014, 22:04:27
Отговор #1

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Здравей колега,
Търси по-голяма фирма за производство на олуци и/или въздуховоди. Във Варна знам фирма, която има много модерен абкант - Мухтаров - http://www.muhtarov.com/index.php?page=index&height=768 познавам ги, ако пратиш схема мога да ги питам, дали ще могат

Януари 05, 2014, 23:46:34
Отговор #2

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Благодаря за отзивчивостта, niki4.
Вчера реших проблема с праговете- отказах се от невъзможната идея за радиусите и кривите и разкроих един подобен контур,съставен изцяло от прави линии.
Изработката я извърши един много симпатичен чичо в кв.Враждебна.Праговете са с дебелина 2мм,тъй като основното им предназначение  е затварянето на страничните надлъжни кутии на хардтоп купето.
Препоръчвам този човек-слуша внимателно и работи старателно.
You could be Dodge material.

Януари 06, 2014, 10:45:34
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Би ли пуснал някоя снимка,че ми стана любопитно какво е сътворил чичото?
И 2мм. не е ли малко множко?Ако не е достатъчно точно е много трудно за напасване.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 02, 2017, 00:27:49
Отговор #4

Неактивен veromir

  • Публикации: 29
Здравей те. Искам да попитам какво ви е мнението за огъването на прагове. Вниманието ми е за автомобилите Волга, но така и за други автомобили. Кой където е огъвал и има опит, нека пише. Винаги е добре някой който вече е преживял тази процедура, да сподели. На мен ми предстой смяна на прагове на ГАЗ 24, но не мога да намеря оригинална и варианта с огъването никак не е далеч. Ако някойе огъвал, моля да сподели

Април 02, 2017, 19:41:06
Отговор #5

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
На времето Съм огъвал прагове на Митсубиши Колт в "Мототехника и авто сервиз" Монтана.Нямаше от къде да се купят.Сега там нямаш тия "екстри".Последно Съм огъвал различни профили в "Промишлена вентилация" малко преди АСМ-а в дясно а също и в Лом-ската фирма дето търгуват с метали до бившето амбалажно имат добър цех за металообработка.Има и на още няколко места.Ако искаш обади Ми Се ще се видим запознаем и на по кафе може да обменим информация и идеи.
0887284106 Митко.Или срещу оградата на трето и четвърто училище и детската градина ще видиш една Шкода Мадара(това от аватара с няколко спойлера в+) с ремарке до оградата на къщата звънкаш на портата смело.
« Последна редакция: Април 02, 2017, 19:43:21 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.