Автор Тема: Opel Commodore C 2.5E 1982  (Прочетена 5006 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2014, 22:46:37
Прочетена 5006 пъти

Неактивен theho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Ето я и моята история  на кратко..

Попаднах на обявата съвсем случайно през 2009г. и просто нямаше как да я пропусна. Беше си от Пловдив и цената беше символична (всичко си беше платено и с изрядни документи в движение)и за това още на следващия ден след работа отидох да я разгледам на живо и да и направя едно кръгче … и сещате се  последва една безсънна нощ от мерак и още на другата сутрин се сдобих с нова придобивка! Последваха няколко месеца на луда забава и пируети по улиците, няколко бордюра, една близка среща с Audi 80

 малко burnout, бутане и дърпане до бензиностанциите и почти постоянно тестване на kickdown-а на автомата. И така през лятото на 2010-та започнах да се приготвям за реставрация на купето .. Не съм сигурен кое беше нанесло повече щети ръждата или майсторите на който беше попадал през годините но положените беше доста зле на много места … най-вече коша…  направо беше скъсан .


Трудното намиране на части се превърна в голям проблем(а и все още е ) особено след като се стремя към оригиналния вид и съм избягвал побългаряването като цяло!! Чист късмет изкарах с един  човек от Ловеч ( btw много свестен  се оказа) та той имаше  бял комодор берлина  (май беше скъсал коляновия вал и продаваше само купето дефакто двигател така и не видях къде го е зафучил) и от там си домъкнах доста работи … врата , маска , плюшен салон( в невероятно състояние все едно не беше сядало никой 30 години само една прахосмукачка иии ..нереално просто ) и много други джунджурии ! Лека по лека започна работа по колата . Много скоро разбрах че това с което съм се хванал няма да стане бързо .. Липсата на пари , място (живея в блок ,нямам гараж или двор и тази кола се подмяташе през годините къде ли не из Пловдив и околията ) и най-вече на свободно ВРЕМЕ превърнаха така наречената реставрация в чиста агония … Това е и причината да не съм пускал темата до сега ,просто не исках да е поредната такава недовършена с заглавие „проект” или нещо такова защото много пъти ми е минавало през главата да го засиля за вторични суровини. Както и да е основната част от тенекеджиската работа беше готова към началото на 2011 но се налагаха намеси и в по-късни етапи . Подготовката за боя продължи с големи прекъсвания (поради изброените вече причини) чак до лятото на 2013-та .

Няколкостотин  лева за боя и лак и най-накрая заприлича на нещо.




Горе-долу по това време направих няколко курса до София по работа та си намерих джантички (от сенатор а1)

и някой други дреболии запознах се с един бояджия фен на марката (тук се подвизава като „Monza” пича работи много професионално).Тия дни си намерих  пружини и нови амортисьори (задни) ….Така стигаме до настоящия момент

 и макар да има още доста работа по колата оставам с надежда напролет живот и здраве да мога спокойно да го покарам .
Който има време и желание може да разгледа всичките снимки от процеса :
http://theho.snimka.bg/automobiles/1982-opel-commodore-c-2-5e.783173.31845210

P.S. темата я има и във форума на opelclub.bg и УСПЕШНА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ
« Последна редакция: Януари 04, 2014, 10:12:44 от dido1903 »

Януари 03, 2014, 22:55:32
Отговор #1

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Страхотно!
Точно това се опитвам да постигна и аз в скоро време... :)

Гледайки първата снимка и последната... благородно завиждам за резултата!

Януари 03, 2014, 23:07:16
Отговор #2

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Похвално за труда и за относително редкия модел на Опел. Лично аз за първи път срещам Commo C в България, и то в движение. Не си сгрешил с избора изобщо.

Януари 03, 2014, 23:57:35
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Комодор С ще рече луксозно и с по-големи мотори изпълнение на Рекорд Е, правилно ли го тълкувам?

Януари 03, 2014, 23:58:59
Отговор #4

Неактивен victork

  • Публикации: 37
Комодор С ще рече луксозно и с по-големи мотори изпълнение на Рекорд Е, правилно ли го тълкувам?
Абсолютно точно :)

Януари 04, 2014, 00:01:55
Отговор #5

Неактивен alpine

  • Публикации: 35
Поздравление за труда и резултата !!!

Януари 04, 2014, 01:29:12
Отговор #6

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Страхотен избор, ако мога да помагам с нещо на линия съм :)

Януари 04, 2014, 08:57:31
Отговор #7

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Поздравления и от мен. Добре дошъл. Наистина не си сгрешил с избора си. Преди време имаше един Търговишки комодоре във варна но с 3 литров мотор и 4 степенна автоматична кутия но за съжаление бе нарязан, мотора и час от салонаотидоха в една монца, кутията мисля че е пазят ( но на теб не ти трябва, тези кутии просто не се чупят. Ако нещо им се случи то е само да им се износят съединителите но пък за смедка на това са евтини и се сменят лесно -е само 3-та и евентуално 4-та искат малко пинисчийски самоделни истроменти но като цяло е песен)
Да си е караш със здраве
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 04, 2014, 21:20:01
Отговор #8

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Добре дошъл и поздравления, много работа е паднала като гледам снимките в албума. Адмирации че не си се отказал, само така винаги напред. Ще се радвам да я видя на живо в Пловдив.

Януари 04, 2014, 21:21:59
Отговор #9

Неактивен theho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
За този сенатор ли ми говориш ?
http://media.snimka.bg/images/002451728-big.jpg
знам го . По едно време му продаваха мотора, скоростите(май беше с th180) и диференциала за 300-400лв. но не знаех кой ги е взел ....monza-та форумна ли е ?? Преди години бях издирил телефон за да го питам имал ли е климатик и да ли го е запазил но до колкото разбрах май го е хвърлил ли нещо такова ..

Така днес сколасах да сменя амортисьорите и пружините


сега вече задницата не се мята като риба на сухо  :))
Да видим кога ще остане време да му сменя изпарителя ... приготвил съм му едно голямо vialle с което се надям да мога да го нахраня най-накрая ..